Новини | без цензури!

1/3

У ритмі української мови!

Любов до рідної мови можна засвідчити не лише  її зацікавленим  вивченням,  але й незвичайним  флешмобом. Це на ділі продемонстрували  першокурсники  факультету сходознавства  Київського національного лінгвістичного університету  вчора, 21 лютого – в  Міжнародний День рідної мови.

 

HT0zRp1xTK8

 

Хол  першого  навчального  корпусу святково прибраний: прапор України, вишивані рушники, кольорові  повітряні кульки та багато студентів у яскравих вишиванках.  Навіть важко рухатись ущерть заповненим людьми просторим холом, бо багато поціновувачів граніту науки  тут завмерли в очікуванні розв’язки вишиванкової інтриги.  Та ось на те, що варто зупинитись серед святкової метушні вказала присутність ректора КНЛУ професора Р.В. Васька, проректора з навчально-виховної роботи М.І.Солов’я, завідувачів кафедр, викладачів та схвильоване  клацання  багатьох фотоапаратів водночас. 

IMG_1321

IMG_1326  

«Тече річка-невеличка, через гори, через гай. Рано вранці небо кличе, вставай сонце – вставай….»,–  під мелодію знайомої усім пісні студенти у вишиванках  синхронно починають  виконувати ритмічні танцювальні рухи, а оскільки учасників флешмобу кілька десятків, то  такий масштабний танець виглядає справді  вражаюче! Глядачі залюбки підспівують та аплодують в такт, у залі немає жодного, хто б залишився байдужим до цього дійства, посміхаються і ректор, і викладачі,  і студенти, і навіть завжди серйозні охоронці! 

IMG_1327  

Тим часом, доволі натанцювавшись, студенти у вишиванках  ефектно закінчують свій виступ, вимахуючи (салютуючи)  кольоровими стрічками. Публіка не залишається в боргу і  вибухає щедрими оплесками.  Глядачі припускають, мовляв, так урочисто в університеті святкується хіба що початок нового навчального року.  Але сьогодні – виняткова ситуація: КНЛУ святкує Міжнародний День рідної мови! 

IMG_1354  

Першокурсниця – студентка 105-ої  групи факультету сходознавства Альона Комагарова розповідає:

 

«Наш флешмоб – це намагання привернути увагу до української мови, до її краси, адже у побуті більшість студентів віддає перевагу російській, навіть тоді, коли українська є рідною.  Цікаво, що історія свята – Міжнародного Дня рідної мови – тісно пов’язана з студентством. У 50-тих роках уряд Пакистану проголосив державною мовою урду, хоча вона була рідною для дуже незначного відсотка населення.  На сході країни розмовляли бенгальською мовою,  і тому такий указ  викликав обурення і, як наслідок,  багато протестів. 21 лютого під час однієї із мирних демонстрацій військові вбили кількох студентів-демонстрантів. У зв’язку з цими подіями ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним Днем рідної мови. В  Україні ж це свято відзначають з 2002 року.  Мені дуже приємно було долучитись до організації Дня рідної мови в КНЛУ  та дізнатись історію його виникнення! Хочеться, щоб така пишна традиція святкування Дня рідної мови в нас прижилася!»

IMG_1387  

До речі, сьогодні зодягнули вишиванки не лише студенти, але  й викладачі, переважно вони – з кафедри української філології, відомої в КНЛУ як зачинатель змістовних і цікавих заходів виховного характеру.  Як вдалося дізнатися, ініціатором і організатором колоритного флешмобу в національному стилі стала доцент Людмила Михайлівна Пашинська. Ось що розповіла авторові цих рядків Людмила Михайлівна:

IMG_1398  

«Викладачі нашого університету  – люди сучасні, приміром, ми – часті гості мережі Інтернет. Саме з Інтернету  я дізналась, що наша молодь часто організовує флешмоби, наприклад,  до Дня народження Ліни Костенко та інших свят. Я переглянула чимало відеороликів як українських, так і зарубіжних флешмобів і вирішила організувати щось схоже в КНЛУ.  Я викладаю українську мову студентам факультету сходознавства, тому  в першу чергу запропонувала  їм долучитись до цієї задумки. Дуже приємно, що студенти позитивно сприйняли ідею, активно приєднувались до обговорення всіх деталей, відвідували репетиції, які іноді тривали до 20-ої години! Окрім танців, ми говорили про історію свята, про сучасний стан української мови, про потребу в її підтримці. Надіюсь, що студентам КНЛУ флешмоб сподобався, що сьогодні вони занурились в атмосферу свята і відчули гордість за рідну  мову! Щоб засвідчити студентам, що українська – мова майбутніх поколінь українців,  я  привела на наше свято свою маленьку племінницю – другокласницю Київської спеціалізованої школи № 304 Марину, яка із задоволенням декламує  вірші українською, бере участь у конкурсах читців  та надихає кого завгодно  своїми сяючими очима!»

lm7WzrIAt_8  

Після свята приємно здивовані побаченим  студенти не поспішають залишити хол університету. Хтось обговорює,  чи  дорого купити  в наші дні  вишиванку, хтось губиться в здогадках,  скільки днів потрібно було проводити репетиції, щоб досягнути такого чудового результату, а Аліна Лавриненко  з одногрупницями розповідає:

Zp7kbAoaems  

«Свято рідної мови нам дуже сподобалося! Добре, що цього разу воно пройшло не в актовій залі, бо туди студенти на такі серйозні заходи, пов’язані з святковими датами,  ходять  не надто охоче, а саме в просторому холі першого навчального корпусу. Адже вийшло так, що свято саме прийшло  до студентів! Ми високо оцінили рівень підготовки студентів до виступу, було дуже приємно бачити, що всі учасники посміхались, відчувалось, що танцювали вони  з натхненням». 

DSC_0089

DSC_0094

DSC_0200  

До нашої розмови приєднується Ліана Борецька, студентка факультету германської філології: виявляється,   про свято Дня рідної мови  вона почула на лекції з курсу за вибором «Український мовний етикет» від свого викладача –завідувача кафедри української філології Зої Орестівни Валюх,  але на флешмоб потрапила випадково, прийшовши на звуки  музики, яку було добре  чути навіть на 3-ому поверсі навчального корпусу.  «Звичайно, на заняттях  ми спілкуємось українською, але вийшовши в коридор, більшість звично переходить на російську.  Але чому так відбувається? – задумується дівчина. – Сьогодні – особливий день, бо навіть у коридорах  звучить  українська мова, а в холі десятки студентів танцювали у вишиванках. І в багатьох серцях, я впевнена, прокинулось почуття радості та гордості за рідне, українське!». 

IMG_1350  

Свято закінчилось, але залишились спогади, фото, відео та хороша традиція! Дуже хочеться побажати всій українській  молоді бути такими ж ініціативними, креативними та патріотичними,  як і організатори та учасники святкового флешмобу! 

 DSC_0179

Dsk0UTEyzZ8


 Репортаж з святкового флешмобу

 

 

 

Поділитись новиною:

24 Лютого, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Вікторія БІЛАШ, студентка факультету перекладачів

Коментарі

Натали |

08:46 25 Лютого, 2013

 

 

(+8)

молодцы! так держать! эти дети изменят жизнь в нашей украине к лучшему

ОЛЕКСІЙ |

10:33 25 Лютого, 2013

 

 

(+10)

радіє душа, коли дивишся на таких чудових, талановитих, красивих, освічених молодих людей! такого позитиву в нашому житті й не вистачає! які молодці! успіхів вам!

Алла |

10:36 25 Лютого, 2013

 

 

(+9)

молодці!!!!!!!!!!!!!!!!

Анатолій |

10:37 25 Лютого, 2013

 

 

(+9)

красиво, національно, з душею. так держати.

Ольга Васильевна |

20:38 25 Лютого, 2013

 

 

(+8)

замечательная молодежь, аж сердце радуется!

Світлана |

20:46 25 Лютого, 2013

 

 

(+8)

дивлячись на фото,одразу з'являється відчуття гордості за теперішню молодь.особисто я дуже рада,що є ще люди,особливо підлітки,які беруть участь у таких заходах з посмішками на обличчях.молодці.чекаю з нетерпінням подібних заходів.

Инкогнито |

20:48 25 Лютого, 2013

 

 

(+7)

ребята молодцы!!!

В. Ф. Янукович |

21:14 25 Лютого, 2013

 

 

(+1)

дорогі співвітчизники! хочу привітати вас всіх із цим святом! і хочу виразити вдячність всім студентам, що брали участь у цьому заході! я вас всіх люблю!!!

М.Я. Азіров |

21:23 25 Лютого, 2013

 

 

(+1)

любі студенти!!! прієднаюсь до прівітань віще названаго в.ф. не пагано віступілі, маладці!!!

В. Ф. Янукович |

21:31 25 Лютого, 2013

 

 

(+1)

микола янович! вам би теж не завадило шанувати рідну мову. коли ви вже її вивчите?

М.Я. Азіров |

21:34 25 Лютого, 2013

 

 

(+1)

віктор федаравіч, хто б гаваріл, самі з суфльора чітаєтє!

В. Ф. Янукович |

21:36 25 Лютого, 2013

 

 

(+1)

микола янович! не спокушайте долю!

Ю.В.Тимошенко |

21:38 25 Лютого, 2013

 

 

(+1)

дорогі мої,досить сваритись .адже ця молодь-це серце україни,її душа.давайте просто разом порадіємо за них,за нас,за усю україну.

В. Ф. Янукович |

21:43 25 Лютого, 2013

 

 

(+1)

юліє володимирівно! вам у камеру інтернет провели?

Ю.В.Тимошенко |

21:46 25 Лютого, 2013

 

 

(+1)

провели .але не вашими молитвами,шановний!

В. Ф. Янукович |

21:53 25 Лютого, 2013

 

 

(+3)

з чого ви взяли?

ГАЛИНА |

10:27 26 Лютого, 2013

 

 

(+3)

дивлячись на це дійство,можна з певненістю сказати---ще не вмерла украііна й украіінська мова----пишаюся,що в цьому дійстві приймала участь і внучка настя,студентка першого курсу! молодці!!!!!

Українка |

18:56 06 Березня, 2013

 

 

(+3)

супер, клас, яка красива у нас в україні молодь, любо-дорого дивитися! нехай квітне і процвітає усе українське в україні - мова солов їна, давня культура, багаті традиції, талановиті люди, красиві хлопці і дівчата!...

Чесно |

14:01 09 Квітня, 2013

 

 

(+5)

Люди!! Ви такі наіїні!! вони станцювали, вишивнки в костюмерну поздавали і російською залепетали!! Флешмоб гарний! Але це одноразова акція за лпном раз на рік!!Молодь нас не врятує! Нас врятує критичне бачення і щоденна робота, власний приклад і відмова від шароварщини!

ОРГАНІЗАТОР |

18:57 20 Липня, 2013

 

 

(+2)

Шановний(а), молодь у нас чудова, розмовляє українською, вишиванки має свої власні і пишається цим, дехто зі студентів брав у костюмерній. Тематичних заходів в університеті проводимо дуже багато щорічно. Підтримуємо все українське, любимо все українське і далі будемо працювати в цьому напрямку. А ви ЧЕСНИЙ заздріть собі тихенько у хустинку! У нас відбувся грандіозний захід з усім істинно українським! Шароварщина це ви зі своїм баченням!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(2)
21 Лютого, 2022