Новини | без цензури!

1/3

«Гостинний» Почаїв?

 

Першого травневого дня з ініціативи протоієрея Степана Шири з міста Броди, Львівської області, відбулось піше паломництво до української святині «Святої гори Почаївської».Незважаючи на спекотну погоду, переважна більшість людей йшла пішки до Почаєва, мало хто користувався послугами автобуса, який їхав за паломниками.  


Близько другої години дня паломники дістались Почаєва. При вході на територію Лаври охорона заборонила вести відео зйомку оператору Бродівського телебачення нібито «до погодження з керівництвом». Після сорокахвилинного очікування, ніхто не підійшов та дозволів ніяких не давав. Аби не загострювати ситуації всі паломники разом із бродівським священицтвом та оператором РК ТРК «Броди» вирушили до виходу, щоб за територією Лаври відслужити Маївку. Але не сталось як гадалось.

1336047837_694

 

 Під час читання Євангеліє, з території Лаври вийшов «служитель церкви» та начальник охорони Лаври, які з застосуванням фізичної сили забрали відеокамеру в оператора РК ТРК «Броди» нічим не аргументувавши. Начальник охорони декілька секунд затримував оператора аби той не зміг догнати невідомого монаха в рясі.

Крім оператора районного телебачення – Романа Кушніренка, захищати відеокамеру почали і протоієрей УПЦ о. Степан Шира і гість о. Роман зі Львова та секретар Бродівської міської ради – Михайло Чунгін, який брав участь у пішій ході.

Вирішувати конфлікт взялись працівники Почаївського міськвідділу міліції. На місце події виїхала слідчо-оперативна група з м. Кременець. Після подання всіх заяв та допиту свідків, відеокамеру все таки повернули, але відеозапис служіння Маївки був стертий.


«Почаївська Лавра – це не приватна власність. Це не заклад, який охороняє державну таємницю. Чому забороняється зйомка? Хто має право відбирати відеокамеру в телебачення? Конституція та близько десяти Законів України захищають права журналістів. Надіємось на об’єктивне розслідування цієї справи», - наголосив Роман Кушніренко.


Таке не повинно замовчуватись. Люди повинні знати, які там «теплі прийоми». Справа розглядається Почаївським міськвідділом міліції. Триває слідство.

 

 

 

 

Поділитись новиною:

03 Травня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Олег Береговий

Коментарі

Володимир |

21:19 03 Травня, 2012

 

 

(+2)

2 ТРАВНЯ ВІДБУВСЯ ХРЕСНИЙ ХІД ЗІ ЛЬВОВА ДО ЛАВРИ. ОЧОЛЮВАЛИ МИТРОПОЛИТ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І КРЕМЕНЕЦЬКИЙ СЕРГІЙ А ТАКОЖ ЄПИСКОП ДРОГОБИЧСЬКИЙ І БРОДІВСЬКИЙ ФІЛАРЕТ- ВСІХ РАДО ЗУСТРІЧАЛИ ПАРАФІЯНИ СІЛ ЧЕРЕЗ, ЯКІ ЙШОВ ХРЕСНИЙ ХІД, А Степан ШирА з міста Броди - то провокатор з УПЦ КП(Філаретівської)- хотіли провести більшовицьку маївку!. Пишіть правду а не прибріхуйте.

Йов |

08:04 24 Травня, 2013

 

 

(0)

Половина монахів це спецназ ФСБ в рясах. Тут релігією і не пахне з 1831 року.

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте