Новини | без цензури!

1/3

Віктор Янукович: «IT-індустрія для сучасної України – дієвий спосіб забезпечити розвиток економіки та гарний шанс зайняти впевнену позицію на міжнародній арені»

Нещодавно набули чинності закони по введенню спеціального податкового режиму для IT-галузі, Ви - в авторському колективі цих проектів, Ви також увійшли в президію нової IT-асоціації. Чому так цікавитеся саме цією галуззю?

 

Я глибоко переконаний в тому, що IT-індустрія для сучасної України – дієвий спосіб забезпечити розвиток економіки та гарний шанс зайняти впевнену позицію на міжнародній арені. По-перше, для цього є необхідний потенціал - наших фахівців вважають одними з найкращих у світі. По-друге, є "запас зростання": сьогодні ми одні з кращих в аутсорсингу, але якщо сконцентруємося на створенні власного продукту, - вийдемо на якісно новий рівень.

 

Які ще регуляторні ініціативи, на Вашу думку, потрібні українським IT-компаніям? Чи плануєте виступити з новими законодавчими пропозиціями, що стосуються розвитку IT-галузі або суміжних галузей?

 

Сьогодні є кілька напрямків, від розвитку яких залежить довгостроковий, стратегічний успіх індустрії. Головний серед них - удосконалення системи IT-освіти. Тут необхідно вирішити два завдання: підвищення якості підготовки фахівців та забезпечення зв'язку реальних кадрових потреб ринку і пропозицій ВНЗ, які готують програмістів, щоб уникнути відтоку кадрів. Крім того, регулювання вимагають електронна комерція, питання авторського права, проблеми захисту прав інтернет-користувачів. По всіх цих напрямках ми, спільно з учасниками ринку, готуємо свої законодавчі ініціативи.

 

Ви входите до президії створеної в минулому році Ради з конкурентоспроможності ІТ-галузі. Чим займаєтеся в рамках цієї асоціації?

 

У сферу моєї безпосередньої відповідальності входить робота над законодавчими ініціативами IT-ринку. У минулому році, після не простого шляху погоджень і переконань, Президент підписав наші Закони про впровадження нових базових податкових умов для індустрії ІКТ. На днях, був зареєстрований новий законопроект - № 2063, де прописані норми, на яких наполягає ринок - зниження ставки податку на прибуток до 5%, звільнення від ПДВ всіх IT-послуг, які надаються в процесі створення готового програмного продукту і так далі. Це досить великий об'єм роботи.

 

Чому Ви не увійшли до складу нового парламентського комітету з інформатизації, адже в минулому році ви брали активну участь в ініціативах, спрямованих на ІТ-галузь?

 

За час роботи в Парламенті у мене чітко сформувалися кілька основних напрямків роботи: розвиток національного автоспорту, кіноіндустрії та IT-сектору. На жаль, в трьох комітетах одночасно перебувати не можна, але я впевнений, що це не впливає на якість роботи та фінальні результати. У минулому році ми вдихнули нове життя в Автомобільну федерацію України, домоглися відновлення кінопроцесу, почали впроваджувати податкові стимули для розвитку кіно та IT-сектору. Сподіваюся, в комітеті з інформатизації впораються без мене.

 

Не всі українські IT-компанії вірять у податковий експеримент, оскільки побоюються можливих зловживань з боку держструктур. На Вашу думку, наскільки обгрунтованими є такі побоювання?

 

 Звичайно, є певна недовіра. На жаль, це характерне явище для нашої країни. Тому, однією із ключових цілей IT-ради в цьому році є створення моделі участі в податковому експерименті настільки прозорою і зрозумілою суспільству, наскільки це взагалі можливо. Корупція у цьому секторі заважає, в першу чергу, самим компаніям, тому зараз всередині ринку йде діалог щодо підписання "Антикорупційного угоди". Суть в тому, що як тільки в однієї з компаній з'являється проблема з дозвільними документами, вона заявляє про це публічно і миттєво отримує підтримку всього IT-співтовариства. При цьому, критерії участі в експерименті будуть абсолютно однозначними, щоб позбавити чиновників можливості  лавірування. В умовах гласності, як правило, корупція довго не живе.

 

За минулий рік почастішали випадки, коли в офіси українських IT-компаній приходили з перевірками представники правоохоронних органів, податкової міліції, не завжди пред'являючи при цьому дозвільну документацію на обшук. Яка ваша думка і реакція з цього приводу?

 

За минулий рік до мене з такого приводу не зверталася жодна IT-компанія. Але я завжди готовий допомогти повернути процес у рамки закону, коли такі проблеми виникають. Якщо Ви маєте на увазі випадки з EX.UA і "Розетка", то не зовсім коректно називати їх IT-компаніями. Там дійсно були питання щодо методів роботи МВС і податкової, але це проблема застарілих посадових інструкцій і ми порушували це питання в робочих групах обох відомств. Моя позиція в цьому питанні залишається незмінною: не можна вилучати сервери у бізнесу, який повністю працює в онлайні, інакше в один прекрасний день він просто перевезе ці сервери за кордон.

 

Багато IT-фахівців зараз замислюються про те, щоб виїхати з країни, в тому числі - через можливість тиску з боку силових структур. Як, по-вашому, потрібно боротися з "відтоком мізків" з України?

 

Ще раз підкреслю, ніякого тиску на IT-компанії ні в минулому, ні в позаминулому році я не зустрічав. Так що давайте не будемо нагнітати паніку і лякати ринок якимись "можливостями". Що потрібно для того, щоб зупинити відтік кадрів? Створити їм вдома такі ж комфортні умови для роботи і самореалізації, як в тих країнах, куди вони виїжджають. Частина цих умов створюється через введення нових податкових умов для IT-компаній: вони дадуть можливість платити програмістам офіційну зарплату, вивести весь бізнес з тіні і спати спокійно. Другу частину забезпечить ринок, коли переорієнтується на створення власного продукту, а не на аутсорсинг і дасть можливість креативним фахівцям реалізувати свої амбіції в Україні.

 

Ви берете участь у робочій групі по розробці нових правил роботи з інтернет-контентом, з правами інтернет-користувачів в Україні. Зокрема, вона вирішує питання, пов'язані з інтернет-піратством, закриттям сайтів. Розкажіть, будь ласка, про цю ініціативу, на якому етапі робота зараз? Чи є вже готові тексти проектів документів?

 

Тексти проектів є, вони зараз активно обговорюються в експертному середовищі. Ми хочемо почути максимальну кількість думок від всіх учасників ІТ-спільноти. Це непросто. Наприклад, в тій же робочій групі при МВС, за одним столом з одного боку сидять представники піратської партії і представники правовласників - з іншого. Звичайно їх позиції діаметрально протилежні. Потім, ми хочемо представити концепцію користувачам, щоб вони могли висловити свою думку. Якщо документ отримає підтримку суспільства, він трансформується в пакет законопроектів і буде винесений на розгляд Парламенту. Що стосується моєї особистої позиції, я буду наполягати на лібералізації правил - на забороні блокування сайтів без рішення суду, як це відбувається зараз, на посиленні прав інтернет-користувачів та гарантії захисту їх прав як споживачів.

 
 
 
 
 
 
 

Поділитись новиною:

28 Березня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Хакер |

15:20 28 Березня, 2013

 

 

(+2)

многие довольно скептично воспринимали этот новый закон по айти индустрии. Сейчас разобрались и все массово переходят на льготное налогообложение. правильно, зачем платить больше.

Реалист |

15:32 28 Березня, 2013

 

 

(+3)

он полностью прав. развитие данной отрасли очень выгодно Украине и способно принести большую выгоду стране.

Монах |

17:17 28 Березня, 2013

 

 

(+2)

it принесет отдачу только после того, как на рынке Украины заработают законы защищающие интеллектуалку. Все что мы делаем - идет на Запад, наш мозг работает на других, а не на нашу страну

Леха |

17:26 28 Березня, 2013

 

 

(+2)

Украина занимает 4-ю позицию среди стран мира по числу сертифицированных it-специалистов. Впереди только США, Индия и РФ. Прогнозируют, что объем сектора информтехнологий Украины по результатам текущего года достигнет 3,6 млрд дол. Развитие уже идет

Santuki |

23:40 28 Березня, 2013

 

 

(+1)

Так вот и я о том же,он хоть и не работает в айти комитете,а делает в два раза больше чем все там работающие,видны результаты только его стараний насчёт льгот для айти.

мастер |

22:25 28 Березня, 2013

 

 

(0)

Я бы даже сказал, что это для нас - единственный способ обеспечить экономическое развитие.

Ім′я не вказано |

22:29 28 Березня, 2013

 

 

(0)

как только начнет зарабатывать it индустрия, сразу же орлы Януковича выймут калькулятор, просчитают доходы и введут схему, при которой индустрия будет только на грани выживания, как это уже произошло в других сферах и бизнесах

TRiksi |

23:17 28 Березня, 2013

 

 

(+1)

Я теж за посилення прав інтернет-користувачів та гарантії захисту їх прав як споживачів.

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020