Новини | без цензури!

1/3

Молодь зі статевих питань проконсультують анонімно і безкоштовно

  Міська клініка, дружня до молоді, знаходиться на базі Вінницької міської дитячої поліклініки по вул. 50-річчя Перемоги

  За словами лікаря-гінеколога Ірини Медяної, у першу чергу там обслуговують молодь віком 14–18 років, а за потреби – й до 24 років. У клініці працює гінеколог, дерматолог, уролог, підлітковий лікар, психолог та юрист. Всі консультації – добровільні, анонімні та безкоштовні.


– Ми надаємо інформацію з питань контрацепції, планування родини, захворювань, які передаються статевим шляхом тощо, – каже Ірина Медяна.

– Нас турбують ранній початок статевого життя молоді міста над Бугом. У першу чергу це вливає на кількість небажаних вагітностей, а також на статистику захворювань, які передаються статевим шляхом та хвороб внутрішніх статевих органів. Ранні аборти – це 50–60 % ймовірності подальшого безпліддя. Статистику щодо початку статевого життя молоді ми збираємо під час профілактичних оглядів. Цифри суттєво відрізняються у різних ПТУ, технікумах та вишах міста. Це суттєво залежіть від того, як поставлено виховний процес у навчальному закладі. 


На жаль, нині українці значно раніше починають вести статеве життя, ніж це було у СРСР. На це, як не дивно, впливає нинішнє скрутне економічне становище більшості родин. Через це частина сімей розпадається, батьки часто-густо їдуть на заробітки за кордон. А, якщо дитина росте в неповноцінній родині, вона намагається шукати взаєморозуміння, любов та захист на стороні.


– Який найкращий спосіб збереження свого репродуктивного здоров’я можете порадите молоді ?


– У першу чергу важливо не починати вести рано статеве життя. Бажано – не раніше 18 років. Якщо ж молоді люди вже почали жити статевим життям у юному віці, бажано отримати консультацію у нашому центрі або в іншому центрі планування сім’ї у кваліфікованого спеціаліста. У першу чергу йдеться про поради щодо методів контрацепції. Адже вони вибираються індивідуально, в залежності від індивідуальних особливостей пари.


– Який спосіб контрацепції можна порадити молоді, яка не хоче йти до консультацію до лікаря?


– Лише презервативи. Все інше фахівці можуть порадити лише після огляду.


– До вашої клініки приходять лише дівчата?


– В основному – так. Але на прийом йдуть й парами. Це, вважаю, дуже добре. Адже чоловікам також важливо отримати інформацію на тему контрацепції та планування родини.


– Ви ставите до відома батьків, що їхні чада починають жити статевим життям до повноліття?  


– Кожна людина, починаючи з 15 років, згідно закону, має право на лікарську таємницю. Тому ми не спілкуємося з батьками у разі небажання цього з боку дитини. Але, якщо у школяра є захворювання та проблеми, які потребують оперативного втручання (у першу чергу йдеться про переривання вагітності), ми вимушені повідомити про це батькам. Якщо ж юна жінка прагне зберегти вагітність, ми нікому не повідомляємо про її становище. Батьки з часом самі про все дізнаються.      

 

 

Поділитись новиною:

04 Травня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Володимир ПРИСЯЖНЮК

Коментарі

Любов |

19:42 23 Лютого, 2014

 

 

(0)

якщо в дівчини довго не було статевих відносин( близько 1 року) а потім під час статевого акту спочатку відчувався біль і на простирадлі помітні сліди крові, чи це може бути причиною хвилювання,і як це пояснити???

Вікторія |

11:42 06 Листопада, 2015

 

 

(0)

Доброго дня! Неовір уколи допомагають вилікувати уреоплазму?

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020