Новини | без цензури!

1/3

З кілець Сатурну на планету йде дощ

У атмосферу Сатурну надходить вода, назбирана в його кільцях. Щоденний об'єм опадів, що спадають на газовий гігант, дорівнює одному олімпійському бассейну, передає Infox.ru

Результати дослідження, проведеного британськими фахівцями з Університету Лестера, опубліковані в свіжому випуску журналу Nature.

 

"Сатурн - це перша планета, про яку стало відомо, що її атмосфера взаємодіє із системою кілець", - розповів Джеймс О'Доногью, один з авторів статті.

 

Припущення про те, що з кілець Сатурну може йти дощ, було висловлене ще в 1980-х, коли зонд "Вояджер" виявив на цій планеті декілька темних поясів. Проте лише в квітні 2011 року ці дощові ділянки вдалося знов побачити за допомогою телескопів гавайської Обсерваторії Кека.

 

Темні смуги утворюються, коли вода потрапляє в іоносферу Сатурну і нейтралізує заряджені іони водню, що містяться в ній. Автори роботи проаналізували спостереження, зроблені в Обсерваторії Кека, і пришли до виводу, що розташування темних смуг відповідає кільцям Сатурну і щілинам між ними.

 

Розрахунки показали, що між 25 і 55 градусами широти дощові ділянки займають приблизно 30-43% всієї іоносфери.

 

Кільця Сатурну складаються з крижаного пилу і великих фрагментів льоду, їхнє походження невідоме. Відкриття доводить, що кільця Сатурну не дійшли до нас в первозданному вигляді, оскільки планета постійно "відкачує" з них рідину.

 

Чи поступає вода в атмосферу Сатурну у вигляді частинок льоду або ж у вигляді окремих молекул, поки неясно.

 

Відзначимо, рік тому було встановлено, що вода, що знаходиться на супутнику Енцеладе, також поступово переміщається на Сатурн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитись новиною:

14 Квітня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020