Новини | без цензури!

1/3

Парламентарі хочуть спрямувати на закладку садів і виноградників гроші з Держбюджету

У сучасних економічних умовах особливого загострення набуває проблема відновлення садівництва в Україні в масштабах, які дозволять задовольнити внутрішні потреби населення країни на рівні, не менше, ніж 85%. Про те, як законодавчо забезпечити розвиток галузі йшлося на комітетських  парламентських слуханнях на тему: «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

 

У слуханнях взяли участь народні депутати України, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства фінансів України, Національної академії аграрних наук України, сільськогосподарських підприємств «Масандра», «Шабо», «Сварог», «Коблево», хмелярів України та профільних асоціацій.Учасники слухань констатували, що сучасний стан садівництва, виноградарства і хмелярства України на сьогодні є близьким до критичного. В усьому світі ця галузь активно розвивається, а в Україні площі плодово-ягідних насаджень продовжують знижуватися.


Під час обговорення сучасного стану державної підтримки зазначених галузей всі учасники слухань наголошували на негативних наслідках спрямування 1,5% збору до загального фонду Державного бюджету України, як це передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», що призведе до припинення посадок багаторічних насаджень за новітніми технологіями, будівництва холодильників з регульованим газовим середовищем, придбання і монтажу камер швидкого заморожування і втрати робочих місць майже 1 млн. осіб, зайнятих у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства.


Згідно з оцінками фахівців з аграрного маркетингу,  протягом останніх п’яти-семи років в Україні стабільно зростає попит на свіжі фрукти, ягоди та виноград, збільшуються і вимоги споживачів до якості продукції та її упаковки.


За раціональними нормами споживання виробництво садової продукції в Україні повинно складати 4,1 млн т, тоді як у 2008-2009 роках валовий збір становив лише 1,5 – 1,6 млн т [1]. Дефіцит ягід, фруктів і винограду на українському ринку покривається за рахунок імпорту.Учасники слухань внесли пропозицію, що у 2013 році необхідно забезпечити в повному обсязі виплату кредиторської заборгованості, яка виникла за підсумками 2012 року та на належному рівні – фінансування витрат поточного 2013 року, інакше фактично розпочнеться відлік краху вітчизняного садівництва, хмелярства і виноградарства.

 

484697_146577985526111_242033192_nГолова парламентського комітету з питань АПК Григорій Калетнік так прокоментував результати комітетських слухань:- Комітет вирішив вважати фінансування державної програми КПКВК 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» незадовільною та рекомендувати Кабінету Міністрів України: за підсумками І кварталу 2013 року, при внесенні змін до Державного бюджету України на 2013 рік, передбачити у повному обсязі – 1 180 млн. грн. фінансування даної програми.


Також забезпечити у повному обсязі у І півріччі 2013 року виплату кредиторської заборгованості, яка виникла за підсумками 2012 року у фінансуванні зазначеної програми. І внести зміни Плану заходів з виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, передбачивши у 2014 році прогнозований обсяг фінансування у сумі 1295 млн. грн. з державного бюджету України на фінансування державної підтримки розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними, - сказав Григорій  Калетнік.
Крім того, учасники слухань рекомендували Міністерству аграрної політики та продовольства України розробити відповідні зміни до нормативно-правових актів України у частині вдосконалення ефективності використання коштів державного бюджету виділених на підтримку виноградарства, садівництва та хмелярства в державі.

 

 

 

 

Поділитись новиною:

17 Травня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Олексій Зазгарний

Коментарі

Володимир |

15:27 17 Травня, 2013

 

 

(0)

Дійсно, щоб внести зміни Плану заходів з виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки з приводу підтримки розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними, то спочатку треба виплатити кредиторську заборгованість, яка виникла за підсумками 2012 року у фінансуванні зазначеної програми, так що я підтримую рішення і рекомендації Голови парламентського комітету з питань АПК Г. Калетніка.

Валерія |

15:32 17 Травня, 2013

 

 

(0)

Не лише в Україні стабільно зростає попит на свіжі фрукти, ягоди та виноград. Вирощування і зберігання власної продукції -це і робочі місця,і підтримка вітчизняного споживача, і задоволення вимог споживачів. Тому тема парламентських слухань, дійсно, нагальна.

Олександр |

16:16 17 Травня, 2013

 

 

(0)

З підтриманням змін до державного бюджету передбаченим на розвиток виноградарства та закладання молодих садів дасть змогу отримувати продукцію, яка в змозі бути конкурентноздатною з зарубіжною, а також створення додаткових робочих місць.

Натали |

17:23 17 Травня, 2013

 

 

(0)

З нашими чорноземами імпортувати ягоди та фрукти?? ЦЕ ж смішнО! Фінансування розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства дадуть можливість стабільно отримувати прибуток, адже це багаторічні насадження!

Олена |

10:22 23 Травня, 2013

 

 

(-1)

І це дійсно так! Мені болісно дивитись на ті занедбані виноградники, які в минулому приносили величезні прибутки, а зараз пустують чагарниками. Хоч цей закон зможе змінити таку плачевну ситуацію в Україні.

Анна |

17:28 17 Травня, 2013

 

 

(-1)

Есть методы хранить фруктов круглый год без химии! Это специальные холодильные камеры с возможностью регулирования воздуха! Зачем травить людей, ведь лечше вкладывать деньги в развитие здорового будущего! Если наше государство начнет финансирование таких проэктов, это 100% плюс, как для предприятий, так и для населения!

Ольга |

18:06 17 Травня, 2013

 

 

(-1)

Чомусь садівництво та винаградарство належним чином не підтримується державою. Тому ми купуємо ті ж фрукти та виноград з зарубіжних країн замість того, щоб їсти корисні та смачні вітчизняні.

Антоніна |

18:54 17 Травня, 2013

 

 

(-1)

Це чудово, коли ми починаємо розвивати своє садівництво та винаградарство, адже це з будь-якої сторони для нас в плюс! Дійсно, така країна, як Україна, зі своїми родючими землями та працьовитими людьми, може з часом досить добре розвинути цю галузь!

Cергій Іванович |

19:52 17 Травня, 2013

 

 

(-1)

прекрасно,Україна має усі можливості, аби розвивати цю царину, це відновлення робочих місць, переробної галузі. Така перспектива потрібна державі.

Аллочка |

20:02 17 Травня, 2013

 

 

(-1)

Правильно і реально зазначає Калетник, нинішню програму підтримки та фінансування назвав незадовільною та рішення за Кабміном. Будемо сподіватися все так і буде.

Ольга |

20:29 17 Травня, 2013

 

 

(-1)

Ми нині більше уваги звертали на зернові , ( компенсували добрива -дбали про паливо) тепер це прибуткова галузь і навіть більше. Тому варто змінити ситуацію і у вирощуванні фруктів, виноградорства... На жаль, досі розпайовані садки були не у приорітеті, це шанс повернути їм прибутковість.

Анна |

22:05 17 Травня, 2013

 

 

(-1)

Повністю підтримую, маючі такі прекрасні, родючі землі, трудовий народ, який вміє та любить працівати, чому ж не підтримати розвиток садів та виноградників.

Тетяна |

22:13 17 Травня, 2013

 

 

(-1)

Можна сказати, що рішення - в десяточку! Пару тижнів тому була в Закарпатті - відвекрто прикро: їдеш землями, які могли б давати на весь світ прекрасні елітні вина, а виноградники в більшості стоять занехаяні. Пояснюють це тим, що клопітно і не вигідно. Але ж потенціал який пропадає!!!!

Ліна |

10:41 20 Травня, 2013

 

 

(-1)

тема важлива для України. Маючи таку територію земель, українць купують закордоні фрукти, овочі. Тому дуже добре, що депутати почали піднімати дане питання.

Лена |

15:20 20 Травня, 2013

 

 

(-1)

Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними є необхідною умовою їх існування та розвитку! Дійсно необхідно постійно вносити зміни у частині вдосконалення ефективності використання коштів державного бюджету виділених на підтримку виноградарства, садівництва та хмелярства в державі. Адже дані галузі є досить перспективними в сучасних умовах економічного розвитку України.

Оксана |

11:18 21 Травня, 2013

 

 

(-1)

Дійсно, коли купуєш фрукти чи овочі на ринку, то завжди запитуєш відки вони, і у відповідь так прикро чути Єгипет, Іспанія, Полища... А Україна де. Та це соромно, щоб на такій багатій землі не мати власного потужного виробництва. Калетнік 100-відсотково правий - садівництву максимальну державну підтримку!

Анатолій |

11:26 21 Травня, 2013

 

 

(-1)

Для галузі садівництва державна підтримка просто необхідна. Україна - аграрна країга і прикро, коли така потужна галузь сільского господарства на такому рівні. Добре що Комітет ВР взявся за вирішення цього питання, можливо скоро і в інших країнах будуть продавати наші продукти садівництва.

lili |

20:28 21 Травня, 2013

 

 

(-1)

Це взагалі кошмар. З потенціалом українських земель споживати імпортовану сировину. Це просто кошмар. Негайно потрібно реформувати даний вид сільського господарства.

vlada |

20:51 21 Травня, 2013

 

 

(-1)

За підтримкою держави, будь-яка галузь почне інтенсивно розвиватися. Чому ми маємо їсти закордонну продукцію. Ми можемо вирощувати свою. Правильно вкладений капітал-запорука вдалого розвитку.

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(2)
21 Лютого, 2022