Новини | без цензури!

1/3

У Хмельницькому відкрито десятий в Україні перинатальний центр

Заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов узяв участь в урочистому відкритті Хмельницького обласного перинатального центру - у рамках Національного проекту "Нове життя - нова якість материнства та дитинства".

 

Під час урочистостей Олександр Толстанов наголосив, що відкриття перинатального центру для Хмельниччини - особлива подія, оскільки вона є ще одним свідченням того, що сучасні медичні технології і медичне обладнання надходить в обласні центри України, і це дозволить значно знизити показники дитячої та материнської смертності.

 

Також Олександр Толстанов відзначив, що до 2015 р. високотехнологічні перинатальні центри будуть побудовані та введені в дію у кожному регіоні країни. Нині перинатальні центри вже відкрито у Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Харківській областях, АР Крим та в м. Києві.

 

У ході робочої поїздки до Хмельницької області Олександр Толстанов разом із Першим заступником Глави Адміністрації Президента України Іриною Акімовою і Віце-прем'єр-міністром України Костянтином Грищенком   ознайомився із роботою амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, де поспілкувався з лікарями та пацієнтами.

 

Довідково. Хмельницький обласний перинатальний центр став десятим закладом подібного типу в Україні. Центр зможе приймати понад 2500 пологів на рік. У цілому в закладі працює 60 лікарів (із них 24 акушери-гінекологи, 36 лікарів інших спеціальностей) та 128 осіб іншого медперсоналу. У перинатальному центрі 7 індивідуальних пологових залів, загальна кількість місць (ліжок) - 90, у тому числі 30 акушерських. Унікальними в цьому закладі є кабінет функціональної діагностики, навчально-методичний тренінговий центр та новітні телекомунікаційні технології. Зокрема, кабінет функціональної діагностики укомплектовано апаратом для холтеровського моніторування, комп'ютерним спірографом, апаратом УЗД, фетальним монітором та електрокардіографом, що дасть змогу швидко проводити обстеження пацієнтів.

 

Створений навчально-методичний тренінговий центр забезпечить постійне навчання лікарів та середнього медичного персоналу зі спеціальностей "акушерство та гінекологія", "анестезіологія", "неонатологія". При навчально-методичному центрі працює сучасна медична бібліотека.

 

У Хмельницькому обласному перинатальному центрі задіяні новітні телекомунікаційні технології, які дозволяють у режимі реального часу консультуватися з провідними фахівцями Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України та іншими лікувальними закладами. Планується також створити телекомунікаційну мережу між перинатальним центром і міжрайонними акушерськими відділеннями.

 

Джерело: Прес-служба МОЗ України

 

 

 

 

 

Поділитись новиною:

24 Травня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Прес-служба МОЗ України

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте