Новини | без цензури!

1/3

Калетнік: "Ситуативним" чиновникам треба не повчати науку, а опиратись на науковців та їх розробки і досягнення

Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Григорій Калетнік в програмі "Власний погляд" розповів про розвиток аграрно-промислового комплексу в контексті галузевої науки.

 

 

"Єдина стабільно працююча галузь в Україні - це аграрний комплекс, який є найменш вразливим до всіляких криз, в тому числі фінансової світової, яка сягнула в 2009 році берегів України. Аграрний комплекс успішно працює і досить перспективний. Тим паче, він і зайнятість людям дає, і робочі місця, і наповнює бюджет", - прокоментував Григорій Калетнік.

 

За його словами, за минулий рік від сільсько-господарського виробництва аграрний сектор економіки дав у зведений бюджет України понад 42 млрд. грн..

 

Також народний депутат наголосив, що потрібно відсівати чужі інтереси, розробляючи стратегію розвитку аграрно-промислового комплексу, і бачити лише національні інтереси. Тому слід опиратись на науково-обгрунтовану політику, бо науковці не міняються навідміну від  "ситуативних" чиновників.

 

"Не має так бути: що чиновник по тих чи інших мотивах, а інколи навіть по партійній належності, якого призначили на високу посаду, має казати, що та як слід робити науковцям. Він може лише дати вхідну інформацію, перспективу, яку слід розробити. Але, яка вона має бути на завершенні і який шлях потрібно пройти, щоб цього досягти, то це повинен зробити той, хто володіє всією необхідною інформацією - науковець", - наголосив політик.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Поділитись новиною:

08 Червня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Телеканал Рада

Коментарі

Іра |

10:02 09 Червня, 2013

 

 

(+4)

Хоч хтось помітив цей перекос. Дійсно, ну не можна так, щоб казначейство блокувало кошти, міністерство не давало дозвіл, а деякі чиновники просто диктували як і що робити вченим. Тому й у нас у такому стані наука. Правильно, що зараз звернули увагу на це, бо пізніше така ситуація повела б трагедії в українській економіці загалом і галузі АПК

Влад |

08:40 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Дійсно,єдина стабільно працююча галузь на сьогодні - це аграрна, її розвиток необхідно підтримувати найновішими досягненнями науки і техніки. Дуже погано,що деякі чиновники цього не розуміють, а лише вставляють палки в колеса. В цих питаннях повинен бути єдиний загальнонаціональний інтерес.

Хелена Новицикая |

09:48 10 Червня, 2013

 

 

(0)

В ідеалі, коли політик щей має гарну базу та освіту, та фахівець у певній галузі. У данному випадку цілковито згодна , що політики мають шукати шляхи, а науковці розробляти методи та технології задуманного проекту, у будь якій сфері життя. У данному разі аграрна сфера.

Василь Петрович |

09:56 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Не треба придумувати нічого нового: "розділюй та володарюй!" Ні до чого доброго це не приведе. Доки політики будуть повчати науковців , віз і нині там стоятиме, де і раніше. Треба відроджувати Україну. А село - душа нашої землі. Тільки спільним зусиллям можна повернути другий подих країні. Не заважати одне одному, не дивитися на партійність, а займатися кожен своїм ділом.

nyta |

10:57 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Аграний комплекс є найменш вразливим до економічних криз (світових). особливо в Україні завдяки аграріям ми маємо боротися з кризою. В нашій державі надзвичайоно багаті землі, на яких ми можемо вирощувати найякіснішу продукцію.Тому саме аграрну галузь потрібно чиновникам підтримувати і розвивати.

Софія Миколаївна |

11:34 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Приємно, що нарешті думку науковців будуть враховувати і сприяти впровадженню їх науових розробок, адже раніше мало хто взагалі про це задумувався. Аграрний комплекс і наукові досягнення мають крокувати нога в ногу, тоді результат позитивних змін в агропрмисловому комплексі - не за горами!

Арсен |

12:02 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Аграрний комплекс на даний час працює досить стабільно, отже потрібно всіляко допомогати його подальшому розвитку. Україна - це сільськогосподарська країна і для її розвитку потрібно розвивати аграрний комплекс, це й робочі місця, надходження до бюджету та інше, а тому слід сконцентрувати зусилля науковців, всі органи виконавчої влади, сільгоспвиробників й на основі цього домогтися виробництва сільськогосподарської продукції, яка булаб конкурентноздатною на світовому рівні.

Vlad |

13:58 10 Червня, 2013

 

 

(0)

І це правильно сказано, що не чиновники повинні керувати науковцями і вказувати як їм робити, щоб аграрний комплекс успішно працював і був досить перспективний, а, дійсно, чиновник повинен правильно організувати всі умови для того, щоб людина, яка найбільш компетентна в цих питаннях - це науковець, могла досягти максимального розвитку аграрно-промислового комплексу.

Лера |

14:00 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Дійсно, аграрний комплекс в Україні є єдиною стабільною галуззю в період кризи.Наші родючі землі завжди виручали нас у найскрутніші часи. А якби ще й до науковців прислуховувались, впроваджували передові технології -то, мабуть, не пасли б задніх.

Тетяна |

14:36 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Політики приходять і уходять, а життя на цьому не скінчується! Приймати глобальні рішення, хоч в АПК, хоч в якому-небудь іншому секторі економіки повинні, в першу чергу, люди з фаховою освітою. Що доброго, наприклад, коли пожежниками керують військові, соціальним сектором - люди "з нікуди"? Якщо до всього підходити з наукової точки зору, тоді й прогрес буде.

WT_Z |

14:44 10 Червня, 2013

 

 

(0)

В Україні найкращі чорноземи у світі , сприятливі природно – кліматичні умови , тому аграрна сфера діяльності є однією з пріоритетних .. думаю , що саме аграрний комплекс потрібно фінансувати одним із перших і у достатній кількості.

Людмила |

14:50 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Кожен новий чинуша на посаді починає керувати по-своєму. Тому і маємо залежність аграрієв, вказівку сіяти гречку... Натомість варто сказати що самі породили таку систему і тепер маємо її перелаштовувати.

Анна |

17:12 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Керівників багато, а працювати на благо людям ніхто нехоче, тільки для себе. Я теж важаю, що аграрний комплекс в Україні є ефективним джерелом підтримки нашого відчизняного продукту, і взагалі є нівідємною умовою для розвитку економіки країни.

ірина |

20:10 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Аграрна галузь це- єдина найбільш працююча галузь в нашій державі, завдяки якій є зайнятість населення , маємо робочі місця та наповнення бюджету. Тому згодна з пропозицією щодо надання первинності національним інтересам, в плані розвитку саме аграрної галузі.

Ніка |

21:19 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Сьгодні агропромисловий комплекс - це зростання сільськогосподарського виробництва, надійне забезпечення країни продуктами харчування та сільськогосподарською сировиною, збільшення робочих місць, що є досить важливим чинником для України. Дана сфера обов'язково має бути підтримана на належному рівні!

Ольга |

21:28 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Агропромисловий комплекс є важливим сектором економіки України. Адже саме він виконує важливу функцію - забезпечує населення продуктами харчування. Вважаю, що Україна не повинна догоджати іноземцям, а захищати інтереси свого народу.

Коля |

22:35 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Для збільшення виробництва та підвищення конкурентоздатності вітчизняної аграрної продукції сьогодні не обійтися без розробок науковців.Останніми роками аграрна галузь перетворилася з рядової та дотаційної на передову. Так, у 2012 році експорт сільгосппродукції нарощено на 40%. А понад 80% продукції харчування, яку споживають українці, вироблено в Україні. І це теж заслуга аграрного сектору, який базується у тому числі й на досягненнях вітчизняних науковців.

sergiy |

23:14 10 Червня, 2013

 

 

(0)

Українські землі одні з найродючіших в Європі, - тому і аграрна галузь є більш-меньш стабільною! Якби ще усі чиновники відповідально до цього ставилися - то було б взагалі дуже добре!

Зоя |

22:16 11 Червня, 2013

 

 

(0)

Україна - це аграрна країна, тому на першому місці має бути процвітання сільськогосподарського виробництва. Маючи такі родючі землі, сприятливі кліматичні умови та розумних, працьовитих людей, з такими чинниками просто "позор" запустити українські землі!

Надя |

22:18 11 Червня, 2013

 

 

(0)

На мою, думку справді маючи такі сприятливі чинники для реалізації сільськогосподарської сфери, потрібно лише підтримувати її. Адже 42 млрд. грн. до бюджети країни - це досить великий внесок та плюс державі, що даному виробницву, не страшна ніяка криза!

Надія |

22:55 11 Червня, 2013

 

 

(0)

Наполеглива праця в ім’я науки, а не власних інтересів - це Голгофа справжніх служителів науки, найвищою нагородою для яких є нове відкриття в обраній галузі. Часом шлях до цього відкриття вимірюється роками. Цього не зрозуміють ті, хто йде до влади, як ... до корита. Україна вже втратила не одне покоління інтелектуалів, що вивезли свій Розум за кордон. Практика продовжується: «На експорт - інтелект, на імпорт - насіннєве зерно, цукор, нафтопродукти...» І це в аграрній державі? Чи довго так триватиме?! Кому це вигідно?

Rfnz |

19:40 12 Червня, 2013

 

 

(0)

Аграрний сектор дійсно залишається стабільним за будь-яких умов. Таку стабільність забезпечують працьовиті люди, родючі землі, сприятливий клімат. Я думаю, що це та галузь, яка в Україні повинна бути на вищому рівні, адже для цього є всі умови!

Кейт |

19:47 12 Червня, 2013

 

 

(0)

Вважаю, що жодна галузь не потребує скільки віддачі від людей, як аграрна! Адже землю треба викохувати, для того, щоб вона віддячила!

lili |

13:16 14 Червня, 2013

 

 

(0)

Розвиток аграрного сектора - один із найбільш впливових секторів в економіці країни. І дійсно на нього не впливає криза, хто що і як, а лише вірно виконані умови посівних площ, годівлі тварин та ін. показників

Юра |

15:27 16 Червня, 2013

 

 

(0)

Думаю,що насамперед науковці мають диктувати шляхи розвитку аграрної галузі ,яка в Укроїні є найбільш перспективною

Ксенія |

11:57 19 Червня, 2013

 

 

(0)

В України є величезний потенціал щодо розвитку аграрного сектору, якщо правильно докласти зусиль, то ми можемо отимувати надприбутки з нього....тому згодна з Калетніком, що депутатам обо'язково потрібно підтримувати дану галузь економіки!

Оксана |

21:27 30 Червня, 2013

 

 

(0)

Золоті слова: у будь-якій сфері має керувати фахівець, а не політична чи партійна приналежність. Тоді в країні буде лад у всьому.

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте