Новини | без цензури!

1/3

Україна знову у глухому куті

Екрани телебачення якось зненацька – «з місця у кар’єр» – заполонили агітаційні ролики Партії Регіонів та об’єднаної опозиції. Перші – розповідають, що у 2009 році панував безлад і економіка летіла у провалля, а їм вдалося зупинити падіння, тому – ось-ось – почнеться невиданий зріст. Другі – закликають «повернути Україну народу».

 

Ролики, звісно, як і всі інші «агітки» – з красивими словами, гучними гаслами і мінімальною конкретикою. Таких і до цього було багато – «Не зрадь Майдан!», «Справедливість є, за неї треба боротися!», «Скасуємо депутатську недоторканість» та таке інше. Цікаво інше – уже цими невеличкими штрихами, фактично – контурами агітаційної роботи, дві основні групи – влада і опозиція – визначили характер і тональність власної поведінки на весь передвиборчий період.

 

Влада – розповідає про досягнення і навіть наводить якісь цифри. Але, із зрозумілих причин, не згадує про цифри інші. А могла б. Наприклад, згідно із Індексом економічної свободи, який щорічно розраховується газетою Wall Street Journal і дослідницьким центром Heritage Foundation, Україна як займала у 2010 році 162 місце серед 182 країн світу та була віднесена до числа «країн з невільною економікою», так і займає 163 у 2012, десь по сусідству із Соломоновими Островами та Лесото.

 

Відповідно і місце в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index) змістилося з 134 у 2010 році до 152 у 2011. Нарешті, аналітичний центр Legatum Institute, визначаючи країни з кращим рівнем життя, у 2011 році поставив Україну на 69 місце, а у 2012 – після ще одного року «покращення» – на 74.

 

Показники роботи? Ще й які. Це на колегіях і у Верховній Раді можна звітувати, що країна переживає колосальний підйом, однак міжнародні рейтинги констатують зовсім іншу картину. Це вже не кажучи про песимістичні прогнози МБРР та регулярні (і звичні уже) резолюції ПАРЕ про порушення прав людини в Україні.

 

Але чи згадує про ці цифри виступаючий на тлі баннеру «За Батьківщину» Арсеній Яценюк? Ні, він обмежується загальними фразами.

 

Втім, можливо, така аналітика – не рекламного формату? Тоді звернемося до Програми об’єднаної опозиції «Справедлива держава. Чесна влада. Гідне життя», яка уже розміщена на опозиційних сайтах.

 

«Україна дедалі більше стає країною беззаконня, безправ`я, несвободи і несправедливості. Вона вже не є ні демократичною, ні правовою, ні соціальною державою. Національні багатства, створені працею усього суспільства, розподіляються на користь кількох десятків сімей. Ресурси, що належать нинішнім і майбутнім поколінням українців, – земля і надра, ліси і ріки, безцінні пам`ятки історії і культури – приватизуються, продаються і розкрадаються».

 

Як завжди – ні про що. 


Ну, припустимо, що я і тут прискіпуюся. Преамбула все ж… Однак читаємо далі. Що таке «Справедлива держава»? Це «держава, в якій податки громадян використовуються не на утримання Януковича і його чиновників, а на зарплату лікаря і вчителя, будівництво доступного житла, доріг і дитячих майданчиків у вашому місті чи селі». Все і всім. Януковича утримувати не будемо. (Будемо утримувати Яценюка?).

 

«Чесна влада»? «Влада, яка поважає кожного громадянина й насправді керується принципом «закон один для всіх; влада без корупції, яка працює в інтересах кожного громадянина, всього суспільства, всієї країни, а не для того, щоб збагатитися за рахунок бюджету, «відкатів» чи хабарів». Взагалі, беззмістовний потік.

 

 Дітям – морозиво. Бабі – квіти.


«Гідне життя»? «Можливість для кожного отримати роботу з гідною зарплатою, розпочати власну справу, заробити пенсію, достатню для повноцінного життя; впевненість у достойному майбутньому – своєму і своїх дітей; можливість гарантовано отримати якісну освіту та медичну допомогу, незалежно від матеріального стану й місця проживання, мати надійні соціальні гарантії від держави на випадок втрати працездатності».


І далі, у тому ж дусі. 

 

«Встановимо гідні зарплати і справедливі пенсії», «Проведемо антикорупційну люстрацію» (скільки разів її уже обіцяли провести), «Замість дорогого російського газу – дешева українська енергія» (шедевр передвиборчої програми – звідки енергію брати?), «Поставимо владу під контроль суспільства» та таке інше.

 

Згодом, починається «конкретика». Але яка «конкретика»! «Розмір пенсії буде підвищено в середньому на 334 гривні». А чому не на 335?

 

«Ми встановимо кримінальну відповідальність за надання неправдивої інформації в деклараціях посадовців». Щоб «саджати» їх, як Луценко?

 

«Ми розпочнемо процес оновлення Конституції. Демократичною більшістю у новій Верховній Раді буде створена Національна Конституційна асамблея у формі спеціальної парламентської комісії. Після прийняття Парламентом нова Конституція буде винесена на Всеукраїнський референдум». Ось цього – не треба. Скільки разів, після зібрання чергової Конституційної асамблеї, нова влада починала закручувати гайки в одному їй відомому напрямку.

 

«Ми сприятимемо встановленню ефективного та конструктивного партнерства між державою і суспільством для проведення фундаментальних реформ, поступового розв’язання всіх гострих проблем, які переживає наше суспільство». Без коментарів.

 

Цікавий пункт присвячено земельним питанням. З одного боку – «Буде подовжено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення…» (більшість виборців виступають проти продажу землі і відштовхувати їх не треба); з іншого – мораторій діятиме «до того часу, поки не буде проведено повну інвентаризацію земель, створено реальний земельний кадастр, вироблено прості, зрозумілі, чесні правила роботи земельного ринку». Тобто – на ще декілька десятків років.

 

Але уже в наступному абзаці – «Кожна земельна ділянка отримає свою відповідну ціну, яка залежить від багатьох умов (якості землі, її розташування, зручності для обробки)…  Ми встановимо мінімальну гарантовану державою ціну на землю». Тобто питання продажу землі, насправді, опозицією уже вирішено у позитивному сенсі, а всі інші недомовки – для відводу очей.

 

Читати інші загальні фрази є втомливою справою. Але не лише для мене.

 

Лідери опозиції, які ухвалювали цю Програму, читали її в аналогічний спосіб.

 

Тому і бачимо такий пункт: «зміни до законодавства, які уможливлять встановлення (?) і встановлять стандарти мінімального, гарантованого державою обсягу медичної допомоги громадянам».

 

Друкарська помилка? Припустимо. Але ж Програма розміщена на офіційних сайтах! І читають її, намагаючись знайти для себе орієнтир під час виборчих перегонів, мільйони людей!


На початку статті я казав про характер і тональність поведінки влади і опозиції під час виборів 2012 року. І слід, на превеликий жаль, визнати, що вони нічим не відрізнятимуться від виборів 2002, 2004, 2006, 2007 та 2010 років – влада розповідатиме про тотальне покращення, забуваючи при цьому навести статистику справжнього «покращення», а опозиція замість аргументів волатиме – «Вставаймо! Рятуємо неньку!»

 

Альтернатива? А альтернативи немає. Не вважати ж такою Наталію Королевську, рекламний ролик якої («У мене є мрія») спонукає згадати про твердих «трієчниць», яких напередодні випускних іспитів батьки змусили вивчити хоча б одного віршика.

 

Що ж, привітаємо самих себе – Україна знову у глухому куті.

 

 

 

Поділитись новиною:

13 Червня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Микола Філонов

Коментарі

Ім′я не вказано |

11:23 13 Червня, 2012

 

 

(+8)

все так, але цю статтю прочитає пару тисяч чоловік а мільйони повірять телевізору

Ім′я не вказано |

20:56 13 Червня, 2012

 

 

(-2)

этот парень 100% собрался на выборы пойдет по 13 округу. там уже по полной программе раздают его листовки. я сам в электричке на днях по дороге в киев получил одну такую. у него там как и здесь все херовые. выиграет или нет это уже другой вопрос смотря кто пойдет и сколько у него бабла. поэтому он тут и распинается что все плохие. забыл только написать что он самый хороший

Ім′я не вказано |

21:05 13 Червня, 2012

 

 

(+1)

kakie vuboru& kakie okryga&vse davno yze kypleno i resheno

Ім′я не вказано |

11:44 13 Червня, 2012

 

 

(+3)

ну и ? а альтернатива какая?все плохие - да, а где взять других

Ім′я не вказано |

20:49 13 Червня, 2012

 

 

(+2)

это и есть главная технология любой власти - выбор без выбора, как в пустыне - хочешь бери хочешь не бери

Ім′я не вказано |

17:30 13 Червня, 2012

 

 

(0)

вони брешуть не що вечора а цілодовбово

Ім′я не вказано |

20:49 13 Червня, 2012

 

 

(+8)

«у меня есть мечта» (англ. «i have a dream») — название самой известной речи мартина лютера кинга, в которой он провозгласил своё видение будущего, где белые и чёрные могли бы сосуществовать как равные. "я мечтаю, что однажды на красных холмах джорджии сыновья бывших рабов и сыновья бывших рабовладельцев смогут сидеть вместе за братским столом. я мечтаю о том, что наступит день и даже штат миссисипи, изнемогающий от жары несправедливости и гнёта, превратится в оазис свободы и справедливости". королевская - вперде!!!

Олександр Миколайович |

18:51 14 Червня, 2012

 

 

(+1)

враховуючи сьогоднішній стан справ з наявністтю виборчих програм, не можливо не погодитись з головним висновком публікації: "україна знову у глухому куті". на жаль, жодна політична сила не оприлюднила програми, виконання якої приведе до обіцяних у їх кричалках речей. завдяки виконанню якої програми пеерівці сподіваються мати "невиданий зріст" економіки? завдяки виконанню якої програми так звані "опозиціонери «повернуть україну народу»? виходів із цього хлухого кута може бути два: 1. - хоч хтось з учасників виборчого процесу таки створить відповідну програму; 2 - голосувати проти всіх або ногами (не приймати участі в голосуванні), або руками (робити бюлитень не дійсним).

Ім′я не вказано |

18:11 15 Червня, 2012

 

 

(0)

кожна наступна влада переробляє/виправляє все, що зробила попередня - і так по колу ніхто нізашо не відповідає(це не ми - це ж попереднє керівництво) кожен раз будуєм нову країну!(

Ім′я не вказано |

19:44 15 Червня, 2012

 

 

(0)

значит нужны новые, но где их взять у новых нет денег, да и чего пенять? политики к нам же не с юпитера прилетели? какие люди такая политика

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020