Новини | без цензури!

1/3

За порушення прав людини суддів можуть позбавити пенсії

Законопроект щодо позбавлення суддів, прокурорів та слідчих «пільгового» пенсійного забезпечення за порушення прав і свобод людини визнано конституційним, пише Закон і Бізнес.

 

Такого висновку дійшов комітет ВР з питань правової політики.

 

Законопроект (реєстр. №2713) розроблено з метою створення додаткових умов для запобігання порушенню конституційних прав і свобод людини і громадянина з боку суддів, прокурорів та слідчих шляхом застереження цих осіб від подібних дій тим, що навіть після спливу тривалого терміну з моменту вчинення порушення ними конституційних прав та свобод людини (в тому числі після спливу строків давності притягнення до кримінальної відповідальності) юридична відповідальність за це наставатиме у формі скасування «пільгового» пенсійного забезпечення та перерахування пенсії на загальних підставах.

 

На засіданні Комітету зазначалося, що згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Це конституційне положення поширюється на всіх без винятку посадових осіб, незалежно від того, чи є вони представниками законодавчої, виконавчої або судової гілок влади. Не має також правового значення службове становище особи, відомча чи галузева належність державного органу, сфера його діяльності, характер і обсяг повноважень.

 

Конституційні положення частини другої статті 19 Основного Закону України щодо зв’язаності реалізації владних повноважень законом знайшли свій розвиток у галузевому законодавстві України, зокрема, у тих законодавчих актах, які встановлюють відповідальність посадових осіб органів державної влади за перевищення своїх повноважень або невиконання службових обов’язків, пов’язані з цим дисциплінарні проступки, адміністративні правопорушення та злочини.

 

Таким чином, вважають народні депутати, запропоноване проектом створення додаткових умов для запобігання порушенню конституційних прав і свобод людини і громадянина з боку суддів, прокурорів та слідчих, ґрунтується на наведеній конституційній основі.

 
 
 
 

Поділитись новиною:

27 Червня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Закон і Бізнес

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
21 Лютого, 2022
(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020