Новини | без цензури!

1/3

В Україну прибудуть Ансамбль народного танцю «Павличенко» та Український хор і оркестр «Ластівка»

23 липня 2013 року з-за океану, з міста Саскатун, з Канади – в Україну прибувають Ансамбль народного танцю «Павличенко» та Український хор і оркестр «Ластівка».

 

«Енергія, сила, сміливість, наснага, талант, відданість» – так характеризують ці незмінно юні колективи в Канаді, США, Бразилії. Втретє Ансамбль народного танцю «ПАВЛИЧЕНКО» прилітає в Україну. 1993 року – на чолі із засновницею колективу, легендарною Люсею Павличенко, 2003 – вже під орудою Сергія Королюка. У Києві «ПАВЛИЧЕНКО» дали концерт під аркою Дружби народів у присутності багатотисячної аудиторії. Усі, кому тоді пощастило побачити виступи ансамблю назавжди запам’ятали атмосферу радості, окрилення, яка заполоняла не тільки концертні зали, але й майдани.

 

Цього разу гастролі присвячені 125-річчю поселення українців в Канаді і пам’яті засновниці ансамблю, пані Люсі Павличенко, яка відійшла у вічність 25 листопада 2012 року. Саме тому програма має назву «СПАДЩИНА».

  

Унікальним є те, що в аматорських колективах «ПАВЛИЧЕНКО» і «ЛАСТІВКА» беруть участь не тільки етнічні українці, але й вихідці з Ірландії, Німеччини, Латиноамериканських країн. Творчий склад цьогорічного турне – 64 особи танцюристів, співаків і музикантів. Під орудою Лаврентія Клопущака («ЛАСТІВКА») і Сергія Королюка («ПАВЛИЧЕНКО») створена програма з пісень, танців, вокально-хореографічних композицій, що розповідають про духовну спадщину українців в Канаді, починаючи з перших поселенців кінця ХІХ століття.  Рудзинкою програми є прем’єра композиції «Калино-малино, чого в лузі стоїш?» – створеної на основі оригінальної музики українсько-канадського композитора Олекси Лозовчука на тексти народних пісень та вірші Івана Франка.

 

 

Дати концертів і маршрути:

 

Житомир – 24 липня, 19:00, Обласний музично-драматичний театр імені Івана Кочерги

Чернівці – 27 липня, 19:00, Літній театр у Центральному парку імені Тараса Шевченка

Львів – 31 липня, 19:00, Національний театр імені Марії Заньковецької

Черкаси – 3 серпня, 19:00, Палац культури «Дружба народів»

Канів – 4 серпня, 12:00, вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка

Кіровоград – 5 серпня, майстер-класи в «Танцювальній столиці України»

та виступ в Музеї народного танцю на Хуторі «Надія»

Київ – 6 серпня, 19:00, Національний театр оперети.

 

Вхід на усі концерти «СПАДЩИНА» – вільний!

 

Одна з унікальних рис цьогорічного турне – спонсорами його виступили всі учасники колективів.  Це щедрий подарунок Україні від канадійської юні, захопленої українською національною культурою і традицією.

 

Режисер Сергій Проскурня, який допомагає в організації концерту в Черкасах, сказав: «Потужна хвиля креативної енергії, завзяття і талантів рухається до нас з-за океану. Це хвиля, яка підніме нас над Дніпром. Це справжнє цунамі щастя, в яке хочеться пірнути!».

 

Група підтримки гастролей «СПАДЩИНА» в Україні

 
 
 
 

 

Поділитись новиною:

30 Липня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Зворушений! |

07:15 31 Травня, 2019

 

 

(0)

Шановні колеги! Я керівник ансамблю пісні і танцю України "Дарничанка" з Києва, професор університету культури і мистецтв. Вражений Вашою діяльністю. Пишу енциклопедію "Українське народне хорове мистецтво". Був би радий, якщо б Ви дозволили написати в ній і про Ваш колектив. У разі згоди надішлю Вам питання, за якими буде складена стаття. З повагою Петро Андрійчук.

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020