Новини | без цензури!

1/3

Казка про "маєток Тягнибока"

"Свободі" та її лідерові Олегові Тягнибоку до інформаційного бруду, маніпуляцій та брехні не звикати. Крізь такий "джентльменський набір" від олігархічних засобів масової інформації доводиться пробиратися мало не щодня. Але сюжет програми "Гроші" на каналі "1+1" (його власник, нагадаємо – мільярдер Ігор Коломойський), який був показаний 2 вересня в понеділок у найбільш популярний час – між 10 та 11 годинами вечора – шокував навіть тих націоналістів, які у "Свободі" від перших днів і які досі були переконані, що їх вже ніякою підлістю не здивувати.

 

Аби "втримати" глядача коло телеекрана, псевдожурналіст (в журналістському середовищі таких продажних істот іменують "журналюгами") – на самому початку своєї нашпигованої маніпуляціями та брехнею програми "вдаряє" глядачів, як електрошокером, фразою: "Ми знайшли елітний маєток Олега Тягнибока". Звісно, кожен глядач таки залишиться коло екрана. Бодай аби довідатися, що ж то за маніпуляція. Тим часом сюжет свідомо витворений напівнатяками і "стрибаючими" кадрами. Миготить усе – уривки лісової дороги, крони дерев, обличчя "свідків". Нібито випадково знайшовши у "глухому, та ще й заповідному лісі" будову, журналіст безапеляційно заявляє: "Це – маєток Олега Тягнибока". "Доказовою базою" слугують уривки фраз подібних на неборак-безхатченків осіб, в яких спотворено голос і або взагалі затінено, або показано лишень "до підборіддя" обличчя. "Свідків" знімають далеко і поміж деревами. Аби дати глядачеві поле для фантазії, у сюжеті повсякчас показують табличку "заказник "Стугна"", що вочевидь, має натякати, що саме тут будується Тягнибок. З іншого боку, не є зрозуміло, чи ж будівництво таки справді ведеться у заповідному лісі. Та й і – хто дозволив би будувати у заповідному лісі??? Мели мене, їж мене – кажуть про таку плутанину у народі. Фрази від імені Тягнибока, котрих бракує для "зв'язки сюжету", журналіст просто вигадує. Наприклад, що Олег Тягнибок колись "хизувався, що в нього тільки квартира у Львові". Та ніколи такого не було! Зате з вигаданої фрази "нишпорка" робить "висновок", що лідер "Свободи" отак доробився… лише за рік часу депутатства – аж будує маєток. Брехня – узагалі на кожному кроці. Олег Тягнибок щороку подає декларації, у котрих вказує, що є співвласником двох квартир – у Києві та у Львові. Тримаючи копію торішньої такої декларації лідера "Свободи" – журналіст "бачить" хіба одну квартиру – у Львові.

 

 

 

 


А наприкінці програми журналіст взагалі кидає фразу, яка, певно, має означати, що то таки… може бути і не маєток Тягнибока. "Якщо Тягнибок доведе, що то таки не його маєток, ми будемо продовжувати шукати. Адже Тягнибоків у країні багато". У журналістів такі двозначні фрази називають "перестраховкою". Коли дійде до суду за брехню, можна буде витягнути "перестраховку" на поверхню і спробувати доказувати, що мовляв, ми ж попереджували, що все це лишень наші здогади, так би мовити – політ фантазії. І вони нікого і ні до чого не зобов'язують, і нічого насправді не означають.

 


Єдиний правдивий документ, який демонструє Михайло Ткач, – це офіційна декларація про доходи Олега Тягнибока. Вона потрібна псевдожурналістові хіба для того, аби прочитати, що у лідера ВО "Свобода" жодної нерухомості у Київській області немає, але потім вкотре повторити абсолютно протилежне. Це взагалі такий маніпулятивний прийом програми. На відеокартинці – одне, а висновок – цілковито протилежний. Наприклад, за правилами журналістської етики, журналіст, який готує такий "викривальний" сюжет, мав би зателефонувати до Олега Тягнибока і як мінімум, запитати його думку. Михайло Ткач формально і маніпулятивно виконує навіть і це. В програмі показано, як він телефонує до народного депутата-свободівця Юрія СИРОТЮКА і запитує про Олега Тягнибока. У відповідь Юрій Сиротюк, якого Ткач чомусь називає "помічником Тягнибока", повідомляє, що лідер "Свободи" зараз у Брюсселі. Насправді реальна розмова з Юрієм Сиротюком була значно тривалішою і з неї "витинальники" просто скомпонували кількасекундний сюжет. Народний депутат Юрій Сиротюк справді повідомив, що Олег Тягнибок зараз перебуває у Брюсселі у складі офіційної делегації, про що було заявлено раніше, зокрема на партійному сайті та блозі "Української правди". А також сказав, що коментарів він особисто, Михайло Ткач, не отримає доти, доки не попросить пробачення у лідера "Свободи" за попередню маніпуляцію у програмі "Гроші". Тоді Михайло Ткач представився журналістом іншої програми і користуючись цим – зманіпулював сюжет.

 


Власне, програма "Гроші", вочевидь, і не ставить перед собою мети навести бодай один реальний доказ того, що це справді "будівництво Тягнибока", а не котроїсь іншої людини. Її мета – набагато примітивніша і набагато простіша. Посіяти в душах людей сумнів. Якщо бодай хтось подумає "А раптом?" − значить буде досягнуто мети.

 


Треба сказати, що лідер "Свободи" Олег Тягнибок – дуже невдячна постать для трудів чорних піар-технологів. На його особі майстрам "тонких кізяків" ой як непросто заробити копійку. Тягнибок ніколи не займався бізнесом. Про машину, яку партія виділила для лідера "Свободи", в якій він безперестанку намотує тисячі кілометрів по всіх дорогах України, до слова, одну і ту ж саму машину, – пишуть одне і те ж уже багато років поспіль. Аж до оскоми. Ця машина давно нікого не вражає – українці розуміють, що це для Олега Тягнибока фактично друге житло – зокрема у довгих нічних переїздах. Та, зрештою, лідер парламентської політичної сили і повинен користуватися швидкісною та безпечною машиною. Вже В'ячеслав Чорновіл не звертав уваги на те, на яких він їздить машинах. Чим це закінчилося – усі пам'ятають... Міф про фінансування "Свободи" олігархами також вже добряче вицвів і почав тхнути нафталіном. Тому його ширить і художньо висвистує хіба позбавлений комплексів комуніст Пєтя Сіманєнко. А регіонали – ті й узагалі на "фашизмі" зациклилися. Що ж робити професійним наклепникам? Як відробити отримані від замовників гроші? А ось що – підтасовувати і брехати!

 


Псевдожурналіст Михайло Ткач уже не вперше продукує маніпулятивні сюжети про лідера "Свободи". Зрештою, про суцільну маніпулятивність свідчить навіть те, як підібрано сюжети для цієї передачі (а вона, відомо, складається із кількох сюжетів). Перед псевдорозслідуванням про Тягнибока – показують маєтки ректора-хабарника Мельника, який, пригадуємо, нещодавно зняв браслети і накивав п'ятами. Опісля – матеріал про те, як депутати продають законопроекти. У підсвідомості глядача має закластися, що розповідь про Мельника-хабарника, продажних депутатів та лідера націоналістів Олега Тягнибока – ланки єдиного "ланцюга".

 


Стосовно псевдожурналіста Михайла Ткача – молодої особи, яка склепала антисвободівське псевдорозслідування. Невідомо, чи його, як то буває з молодими та недосвідченим, використовують і "підставляють", а чи молодик свідомо зробив свій вибір, що також цілком можливо. Адже сьогодні твориться особлива каста "перевертнів з журналістськими посвідченнями", які займаються політичним кілерством на інформаційному фронті, але про яких, на відміну від перевертнів у погонах, мало хто й знає. Бо чи ж можна назвати журналістами тих, хто фантазії видає за журналістські розслідування і за всяку ціну ладен виконувати забаганки медіа-олігархів? Очевидно, ні! Хто би він не був, цей Михайло Ткач – "жертвою" чи свідомим медіакілером – відповідати усе ж доведеться. Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода" вимагає від керівництва каналу "1+1" у досудовому порядку спростувати неправдиву інформацію, поширену у програмі "Гроші" 2 вересня цього року. І офіційно заявляє, що жодної нерухомості, крім заявленої у Декларації про доходи, у лідера "Свободи" та його родини немає. Прес-служба націоналістичної політичної сили закликає українських журналістів дотримуватися журналістських стандартів та не бути знаряддям у руках Банкової в боротьбі з опозицією. "Залишаємо за собою право на захист честі, гідності і ділової репутації у судовому порядку", − йдеться в заяві.

 


"Мета зазначеної програми – продовження дискредитаційної кампанії щодо "Свободи" та її лідера на головних провладних каналах. Режимові конче потрібно відвернути увагу суспільства від реальних проблем, корупції і зловживань нинішньої влади і натомість посіяти в суспільстві зневіру й апатію. Очевидно, від цього інформаційного кілера годі чекати розслідувань про Межигір'я та його власників – на це замовлення не надходило. Є замовлення поливати брудом опозицію. І в хід пущено брехню, маніпуляції та різного роду спекуляції", − сказано у тексті.

 


Принагідно, про всяк випадок, повідомляємо, що Олег Тягнибок не будує Тадж Магал, не орендує Вестмінстерський палац, не має квартири в "Бурдж Халіфі" та не є афільованим власником Межигір'я. Та й береги Атлантичного океану також належать не йому.

 

 

Джерело: Прес-служба ВО "Свобода"

 

 

Поділитись новиною:

05 Вересня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

маня |

14:34 05 Вересня, 2013

 

 

(-5)

Тягныбок строет маеток бабушке но жить будет сам.

Слобожанин |

19:19 05 Вересня, 2013

 

 

(+2)

Ще один попугай-провокатор (він же - жертва зомбоящика).

пролетарий |

23:48 05 Вересня, 2013

 

 

(-4)

Засмикались, блохи нацистські

asdghj |

20:43 05 Вересня, 2013

 

 

(-1)

Сказка про зал*поглазку

Петро |

21:27 05 Вересня, 2013

 

 

(-1)

Від кількості слів про "гебельсівщину", "псевдожурналіста" тощо питання щодо суті сюжету - будівництва в заказнику житлових котеджів, які, за повідомленням автора сюжету, належать братам-нардепам Тягнибокам, не спростоване. Примітно, що "спростовують" журналістський матеріал про ніби-то ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ окремо взятих громадян України (хай і дуже сановитих) не самі ці громадяни Тягнибоки, а громадська організація. Складається враження, що самим цим політикам ОСОБИСТО немає що сказати своїм виборцям? Однозначно заявити САМИМ - маєтки не наші, а самі ми ініціюємо створення ТСК щодо розслідування фактів незаконного будівництва в заповідних лісах. Оце був би аргумент. А так...

Анатолий |

23:09 05 Вересня, 2013

 

 

(-5)

Петро, не верится, что, как видно из поста, такой опытный демагог, как вы, не знает о презумпции невиновности, основной принцип которой гласит: «Человек не виновен, пока не доказано обратное». И доказать виновность должен тот, кто обвиняет, а не тот, кого обвиняют. На государственном уровне это выражено в статье 62 Конституции Украины. Доказал ли журналюга Михаил Ткач намёки, что дом в заповеднике строит Олег Тягникок? Казалось бы, чего проще? Узнай кому принадлежит участок, где ведётся строительство, кому и что разрешено строить на этом участке. Покажи соответствующие документы в своей программе. Если есть подозрение, что документы оформлены на подставных лиц, докажи это и найди действительных владельцев. Это и было бы журналистским расследованием. Но ничего этого Михаил Ткач не сделал. Его задача, видимо, не разоблачить факт незаконного строительства в заповедной зоне, кому бы не принадлежали земля и дом, а, мягко выражаясь, бросить тень на лидера "Свободы" Олега Тягнибока. Что касается вашего поста, думаю, начни Тягнибок сам доказывть свою непричастность, вы бы написали, как обычно в таком случае делается, что раз оправдывается, значит виноват.

ева |

05:34 06 Вересня, 2013

 

 

(-1)

И все же.... Если бы сам Тягныбок лично , глядя с экрана в глаза избирателям сказал: ЭТО ВРАНЬЕ.... Можно было бы вздохнуть с облегчением.... А так , осадок остался.... Червячок сомнения грызет душу....

большевик |

10:30 06 Вересня, 2013

 

 

(0)

украинофобы, когда вы уже все сдохнете?

VADIM |

11:09 06 Вересня, 2013

 

 

(0)

Большевику.Здохнуть скоро,Україна вступить в ЕС.Дальше все як в Прибалтиці.Частина стане щирими українцями.Частина виїде "к своим березкам"Все буде ок.

|

11:53 06 Вересня, 2013

 

 

(-2)

Дальше все як в Прибалтиці Нахрен закроются все предприятия? А украинцы рванут в Европу на замену польским сантехникам?

VADIM |

15:01 06 Вересня, 2013

 

 

(-1)

А ти поїдь в сусідню Росію,подивись як підприємства працюють. Особливо 200 км від Москви.200км від Тюмені.200км від Пітера.Оце все наше виробництво.Наше,тому що живу в Росії.

|

15:35 06 Вересня, 2013

 

 

(-2)

Так ты из-за отсутствия работы побежал в РФ? И хочешь, чтобы и оставшееся производство накрылось.

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020