Новини | без цензури!

1/3

12 жовтня – Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги

Навіть безнадійно хворі люди потребують допомоги та догляду. Про це в усьому світі говоритимуть в другу суботу жовтня, в день хоспісної та паліативної допомоги.

 

 

Смертельно хворі люди в Україні мають змогу отримати допомогу в хоспісі (закладі, де доглядають людей, що на грані смерті), або ж паліативну поміч – знеболення та покращення.

 

Кожного року майже півмільйону осіб в Україні можуть потребувати послуг паліативної допомоги для полегшення симптомів хвороб, що загрожують життю.  До них належать хвороби систему кровообігу, у тому числі хронічні хвороби серця, рак, респіраторні хвороби, туберкульоз, неврологічні розлади, у тому числі хвороба Альцгеймера та ВІЛ/СНІД.

 

На сьогодні в Україні існують 9 хоспісів, із загальною кількістю 650 ліжок, які надають послуги стаціонарним пацієнтам. Уряд також створює паліативні ліжка у деяких інших державних лікарнях, а національна програма боротьби з раком передбачає створення загалом 35 хоспісів до 2016 року, водночас, ця програма не передбачає виділення бюджетного фінансування для цього. Не дивлячись на це, більшість пацієнтів із хворобами, що загрожують життю помирають вдома. Деякі недержавні організації надають допомогу вдома, але вони не можуть запропонувати знеболення за допомогою опіоїдних анальгетиків, у тому числі за допомогою морфіну, який, як підкреслюють протоколи ВООЗ, слід використовувати для лікування больового синдрому – від помірного до сильного.

 

Для подальшого розвитку надання паліативної допомоги в Україні та у Вінницькій області необхідно:

 

•Розробити національний протокол паліативної допомоги та знеболення, який відповідав би найкращим міжнародним практикам;

 

•Забезпечити наявність перорального морфіну в усіх структурах державної системи охорони здоров’я;

 

•Внести зміни та доповнення щодо ліцензування у процедури обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів для забезпечення отримання усіма лікарнями дозволів на роботу з сильнодіючими опіоїдними знеболювальними;

 

•Забезпечити створення нових хоспісів та хоспісних відділень.

 

Поділитись новиною:

09 Жовтня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте