Новини | без цензури!

1/3

11 – 13 жовтня – Четвертий міжнародний міні-кінофестиваль «Європейський експрес»

В Києві, в Національному центрі театрального мистецтва ім.. Л. Курбаса з 11 по 13 жовтня відбуватиметься четвертий міжнародний міні-кінофестиваль «Європейський експрес».

 

 

Організатори фестивалю впевнені, що глядачі та прихильникі не будуть розчаровані. Експрес, який зазвичай подорожував Східною Європою, тепер буде подорожувати ще й Західною. Цьогоріч будуть представлені ігрові, документальні, короткометражні і анімаційні стрічки України, Польщі, Білорусі та Франції. 

 

Францію буде представлено міні-ретроспективою короткометражних стрічок-призерів міжнародних кінофестів. У фестивальній програмі також ігрові фільми «Маленький Єрусалим» Карін Альбу, «Незабаром на вашіх екранах» Фабріса Марука та документальна українсько-французька картина «Вуличні ікони» Олів’є Лемера.

 

Особливістю фестивалю стануть покази перших фільмів відомих українських кінорежисерів, які знімали їх у 60-ті.  Проект «Великі коротки метри» здійснив Національний Центр ім. Олександра Довженка. 

 

Сучасне кіно України представлено документальними та анімаційними стрічками, а також роботами режисерів Мирослава Слабошпицького, Дмитра Сухолиткого-Собчука, Лариси Артюгіної, Нікона Романченка, Дмитра Глухенького та Володимира Цивінського.

 

Серед гостей цьогорічного фестивалю - режисер Андрій Кудієнко (Білорусь), відомий зокрема стрічками «Сни Валентина Виноградова», «Окупація. Містерії». А також  режисер, сценарист, педагог Кіношколи в Лодзі - Ришард Брильський (Польща), який є лауреатом численних нагород польських та міжнародних кінофестивалів.

 

Частиною фестивалю стане кіноінсталяція «Матейко з Криниць», присвячена творчості самобутнього лемківського художника-примітивіста Єпіфанія Дровняка (відомого як Никифор).

 

 

 

 

 

Поділитись новиною:

10 Жовтня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте