Новини | без цензури!

1/3

24 жовтня відбудеться обговорення громадської ініціативи написання Закону України “Про Зброю"

24 жовтня о 17.00  в прес-центрі Національної спілки журналістів України (вул.Хрещатик 27-А) вперше відбудеться обговорення громадської ініціативи написання Закону України “Про Зброю".

  

Учасники обговорення: 

 

голова Української Асоціації власників зброї Георгій Учайкін,

 

голова Української Асоціації співробітників недержавних служб безпеки Сергій ШАБОВТА, 

 

президент федерації прикладних стрілецьких видів спорту Сергій ЛЬВОВИЧ, 

 

президент стрілецького клубу «Практика» Владислав ЗБАРАНСЬКИЙ, 

 

Президент холдингу "Internet Invest Group"Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ, 

 

Голова Підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції і виконавчої служби Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій МОХНИК, 

 

Голова підкомітету з питань виконання кримінальних покарань та організації і діяльності органів та установ виконання покарань Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій МІЩЕНКО

 

та інші народні депутати і представники громадськості. 

 

Протягом шести тижнів Громадською ініціативою написання Закону України “Про Зброю" були розроблені основні принципи та засади, які в свою чергу мають бути затверджені Редакційною Радою і внесені до Верховної Ради України.  До цієї ініціативи приєдналася низка громадських, спортивних, професійних об’єднань громадян та переважна більшість профільних Інтернет ресурсів.

 

За офіційними даними, легальними власниками зброї є понад 1 млн. громадян України, але правила обігу зброї не досі не врегульовано на законодавчому рівні, Закону України "Про Зброю" досі не існує. Унормований цей процес не законом, навіть не підзаконним актом, а відомчою інструкцією (наказ МВС України № 622 від 21.08.1998). 

 

Відсутність прозорих правил обігу зброї, призвело до події, яка досі не мала прецеденту в нашій країні –громадської ініціативи з написання  Закону "Про зброю". 

 

Цифри и факти. На що ми сьогодні маємо право? 

 

Згідно існуючих нормативних документів, кожен громадянин України, за умови психічного здоров’я, відсутності судимості, та проходження курсів з безпеки поводження зі зброєю, має право придбати: с 18 років – пневматичну зброю калібру більше 4,5 мм, арбалети, холодну зброю — мечі, кинджали, ножі, а також газові пістолети та револьвери. С 21 року — вогнепальну мисливську гладко ствольну зброю, а з 25 років—вогнепальну мисливську нарізну зброю.

 

Крім того окремі категорії громадян (держслужбовці, журналісти, члени громадських формувань з підтримання правопорядку та захисту державного кордону, та ін.) мають право придбати так звану травматичну зброю (в нормативних документах вона має назву «пристрій для відстрілу гумових куль несмертельної дії»).

 

Тобто громадянин України сьогодні практично має доступ до довгоствольної вогнепальної зброї. Для мисливства або захисту власного житла цього достатньо, проте громадяни не можуть носити цю зброю при собі.

 

Право на володіння та носіння короткоствольної нарізної зброї (пістолетів та револьверів) має лише дуже «окрема» категорія наших громадян, до якої за належать депутати та високопосадовці. Ще в 1994 році Верховна Рада прийняла Постанову "Про забезпечення безпеки народних депутатів України та окремих осіб з апарату Верховної Ради України".

 

В цьому документі зазначено, що народні депутати, мають право безоплатно отримати від МВС бойові пістолети, що вони й роблять. 

 

Чи багато українців скористалося можливостями з володіння зброєю? За офіційними даними МВС, на руках у громадян легально знаходяться більше 827 тис. одиниць вогнепальної зброї.

 
 

Поділитись новиною:

23 Жовтня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте