Новини | без цензури!

1/3

На Луганщині впровадили новий стандарт боротьби з «мовчазною епідемією»

Луганські пацієнти отримали можливість обстежуватися на остеопороз на надсучасному європейському обладнанні. 

 

 

Під час науково-практичної конференції у Луганському державному медичному університеті провідні українські вчені презентували нову методику визначення стану кісткової тканини TBS (trabecular bone score), в основі якої лежить аналіз цифрових зображень, одержуваних за допомогою рентгеностеоденситометра (DXA, Hologic). 

 

«У Луганську з’явився надзвичайний прилад, який дає змогу виявляти пацієнтів групи ризику, стежити за ефективністю лікування та ставити діагноз «остеопороз», – підкреслив президент Української асоціації остеопорозу, професор Владислав Поворознюк. – На базі сьомої міської лікарні працюватиме спеціалізований кабінет, де проводитимуться міжнародні клінічні дослідження». 

 

За словами Владислава Поворознюка, на сьогоднішній день в Україні працює 24 апарати DXA, з розрахунку – один на півмільйона населення. Поки що така кількість приладів не є достатньою, але ті, що наразі функціонують, вже продемонстрували суттєве підвищення якості життя та здоров’я людей. 

 

За підрахунками вчених, до 2050 року населення України зменшиться до 39 мільйонів, 40% із них складуть люди похилого віку (старше 60 років). Більше того, результати досліджень показали, що лише 5% людей забезпечені вітаміном D, а 30% мають гострий дефіцит. У свою чергу це призводить до ослаблення кісткової тканини, тому попередження та лікування остеопорозу стає надзвичайно важливим. Дане захворювання не даремно називають «мовчазною епідемією» століття, адже переломи шийки стегна, хребта у 60% випадків призводять до смерті. 

 

«Цінність діагнозу полягає в його правильному тлумаченні, – зазначив головний лікар Луганської міської лікарні № 7 Михайло Міщенко. – Тому я дуже задоволений, що новий апарат встановлений саме у сьомій лікарні, адже середній вік пацієнтів – 60 років, відповідно остеопороз може бути супутнім захворюванням. Апаратура відповідає світовим стандартам доказової медицини». 

 

Зважаючи на широку поширеність захворювання, Українською асоціацією остеопорозу під керівництвом професора В.Поворознюка організовуються обласні діагностичні центри проблем остеопорозу. В Луганській області такий центр працює на кафедрі внутрішньої медицини з основами кардіоревматології ДУ «Луганський державний медичний університет» і знаходиться на базі Луганської міської багатопрофільної лікарні № 7. 

 

Джерело: Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

 

 

 

 
 
 

Поділитись новиною:

12 Листопада, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020