Новини | без цензури!

1/3

Ринок виробництва ліків в Україні

В «Профільному інтересі» на «БТБ» розповіли про ринок виробництва ліків в Україні та особливості їх реалізації.

 

 

В Україні, як і в європейських державах, рівень фальсифікату складає близько 2%. Важливою є роль держави в цьому питанні, яка покликана запобігти надходженню на ринок України неякісних, підробних чи фальсифікованих ліків. Тому наразі потрібно знайти ефективний механізм протидії проникненню фальсифікату на ринок.

 

До 1 грудня 2013 р. з іноземними фармацевтичними виробниками та імпортерами буде узгоджено порядок видачі ліцензій на імпорт лікарських засобів, який повною мірою відповідатиме європейській практиці.

 

Зокрема, на прохання імпортерів Україна відстрочила делегування проведення контролю лікарських засобів, які ввозяться у країну, безпосередньо ліцензованому імпортерові, що передбачається проектом змін до Ліцензійних умов.

 

Крім того, Держлікслужба погодилася задовольнити прохання щодо відстрочки введення норми про необхідність укладення контрактів між ліцензіатом, власником реєстраційного свідоцтва й виробником.

 

Фахівці відомства готові до подальшого конструктивного співробітництва, кінцевою метою якого є поетапне впровадження європейської моделі ліцензування імпорту препаратів в Україні. Експерти нагадують, що український фармацевтичний ринок продовжує стабільно розвиватися як у грошовому, так і в натуральному вираженні.

 

За підсумками I півріччя 2013 обсяг аптечних продажів лікарських засобів у країні становив 14,6 млрд. грн. за 625 млн. упакувань, що на 15,7% у грошовому й на 3 ,8% у натуральному вираженні більше, ніж торік.

 

При цьому більшість проданих ліків в упакуваннях була вітчизняного виробництва — 65,4%, і тільки 34,6% упакувань були іноземного виробництва. 

 

Водночас у грошовому вираженні за ліки іноземного виробництва українські споживачі заплатили 68,6%, і тільки 31,4% грошей вони заплатили за ліки вітчизняних фармкомпаній.

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитись новиною:

22 Листопада, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Юлія Данильченко

Коментарі

Анна |

19:03 22 Листопада, 2013

 

 

(0)

Не знаю, что тут за статистика. Но я слышала другу статистику: что объем реализации вырос за счет роста цен. который кстати провоцирует Гослекслужба, которая обложила коррупционными налогами всю фармакологическую индустрию страны. Потому что производитель закладывает коррупционную составляющую в цену лекарства. Я как-то смотрела фильм расследование пятого канала. Там все это подтверждено журналистами.

Евгений Бовт |

20:40 22 Листопада, 2013

 

 

(0)

Помнится мне еще весной руководитель Гослекслужбы Алексей Соловьев обещал уйти в отставку, если спровоцирует рост цен. Вот цены выросли, в этом каждый может убедиться, а он и ныне на своем месте. Очень удобная позиция: выдавать периодически "свою" статистику, согласно которой объемы продаваемых лекарств растут не за счет цен, а за счет количества. Пусть не врут, слепых тут нет.

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте