Новини | без цензури!

1/3

Розпочався черговий етап відправки компоненту ракетного пального “меланж” з Одещини

На Одещині в рамках реалізації спільного проекту Україна-ОБСЄ розпочалось завантаження чергової партії компоненту ракетного пального “меланж” зі складу ракетного пального Сухопутних військ у залізничні цистерни для відправки для подальшої утилізації на одному з підприємств оборонно-промислового комплексу Російської Федерації.

 

 

Як повідомив командир військової частини підполковник Олександр Ятлук, упродовж цього тижня планується завантажити до 15 спеціальних залізничних цистерн близько 800 тонн “меланжу”. За процесом завантаження спостерігатимуть представники ОБСЄ та Департаменту утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів Міністерства оборони України. Також про проведення потенційно небезпечних робіт завчасно були попередженні місцеві органи влади, правоохоронні органи та підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій.

 

– Враховуючи високу токсичність та отруйність окислювача ракетного палива, перед початком робіт із завантаження з особовим складом було проведено низку занять і тренувань, кожен військовослужбовець та працівник проінструктований щодо  дотримання вимог безпеки та виконує завдання на заздалегідь визначених та закріплених за ними постах і ділянках, – наголосив підполковник Олександр Ятлук.

 

Військові фахівці також завчасно перевірили герметичність резервуарів та трубопроводів, справність насосного обладнання, розгорнули чотири пожежних поста та підготували спеціальну обливально-нейтралізаційну машину з водним розчином аміаку.

 

Найскладніші ділянки роботи – перекачування “меланжу” з резервуарів до цистерн рішенням командира частини доручили найбільш досвідченим та підготовленим військовослужбовцям.

 

– В середньому на одну цистерну під’єднання трубопроводу, завантаження, від’єднання, перевірку герметичності ми витрачаємо близько півтори години. Задля запобігання позаштатним ситуаціям усі роботи проводяться лише у світлу пору доби, що у даний період дещо обмежує нас у часі, – зазначив підполковник зазначив Олександр Ятлук.

 

Для вивезення всієї кількості “меланжу” з Одещини необхідно провести ще дві відправки спеціальних залізничних цистерн до місця утилізації, які заплановано здійснити цієї зими.

 

Джерело: Прес-служба Міністерства оборони України

 

 

 

 

 

Поділитись новиною:

26 Листопада, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Прес-служба Міністерства оборони України

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020