Новини | без цензури!

1/3

Система надання правової допомоги працює ефективно

Сьогодні можна зробити висновок, що система надання правової допомоги з боку адвокатів, гарантованих державою, працює досить ефективно. 

 

Є декілька десятків виправдувальних вироків – тих, які стали результатом роботи наших адвокатів. Є значна кількість випадків, коли особа звільнилася від кримінальної відповідальності, коли на це були підстави, також – коли обиралося менше покарання, ніж це передбачено статтею Кримінального Кодексу і так далі, - повідомив в ефірі Першого національного каналу директор Координаційного Центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський.

 

- Українська система в частині надання такої допомоги є однією з найліберальніших у Європі з точки зору взаємодії держави і адвокатів. Що це означає? Адвокат з Координаційним центром надання правової допомоги працює на умовах цивільного договору, тому вони є рівні сторони. Він не є найманим працівником (важливий момент), і це дозволяє зберегти незалежність адвоката та запобігти втручанню у його професійну діяльність. Тобто адвокат сам визначає, якою мірою він буде залучений до надання безоплатної вторинної правової допомоги, наскільки він не обмежений у часі, щоб брати ще й приватних клієнтів.

 

- Якщо раніше слідчий міг безпосередньо призначати адвоката (і в цьому була проблема, бо була зв’язка між слідчим і адвокатом і було важко гарантувати незалежний захист), то сьогодні така ситуація змінена. Тобто якщо протягом двох годин до затриманого не прибув адвокат, то варто запитати – де він? коли буде? як його прізвище? Тому що всю цю інформацію мусить мати слідчий. Треба вимагати адвоката, гарантованого державою, - наголосив Андрій Вишневський. 

 

Як відомо, з початку 2013 року в Україні діє Закон «Про безоплатну правову допомогу», яким реалізується система безоплатної правової допомоги з боку держави. За цей час адвокатами системи надано негайну правову допомогу понад 20-ти тисячам осіб, затриманих за підозрою у вчиненні злочину, при цьому захист за призначенням здійснювався і продовжує здійснюватись у понад 36 тисячах кримінальних проваджень.

 

19 листопада 2013 року було підписано Меморандум про співпрацю між Національною асоціацією адвокатів України та Міністерством юстиції України у сфері надання безоплатної правової допомоги.

 

Визначено п’ять пріоритетних напрямів співпраці: інформаційна взаємодія; дотримання гарантій адвокатської діяльності та захист професійних прав адвокатів; розроблення, затвердження та впровадження стандартів якості надання безоплатної правової допомоги; моніторинг та оцінювання якості надання адвокатами безоплатної правової допомоги; підвищення кваліфікації адвокатами.

 

Джерело: Прес-служба Міністерства юстиції України

 

 

 

Поділитись новиною:

26 Листопада, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Прес-служба Міністерства юстиції України

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020