Новини | без цензури!

1/3

Через навчання – до покращення життя кожної територіальної громади

Благодійний фонд «Батьківська земля» продовжує методичні навчання із підготовки проектів на Всеукраїнський конкурс проектів та програм місцевого самоврядування.

 

Навчання із написання проектів на Всеукраїнський конкурс проектів та програм місцевого самоврядування для представників територіальних громад Крижопільського, Піщанського, Чечельницького, Ямпільського та Могилів-Подільського районів провів Благодійний фонд «Батьківська земля» з 12 до 19 листопада 2013 року. Семінари провели за ініціативи громад Поділля, які звернулися до Благодійного фонду щодо отримання методичної допомоги – участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм  та із запрошення обласної ради місцевого самоврядування  районів Вінниччини. У Могилів-Подільському відбулося вже друге практичне заняття. У навчанні взяли участь майже двісті осіб. Найбільше бажаючих отримати практичні знання із підготовки проектів було із Крижопільського району – 76 осіб.

 

Навчання проводила координатор проектів Благодійного фонду «Батьківська земля» Жанна Ярмоленко - сертифікований спеціаліст з проектного менеджменту та досвідчений фахівець з питань управління проектами. Під час занять обговорили проблеми територіальних громад, визначалися із назвою тем проектів та навчали основному – як правильно визначити стратегічну ціль проекту, аби він дійсно був спрямований на вирішення соціальних проблем територіальної громади регіону. Головна мета соціальних проектів - донести до кожної людини, що саме завдяки небайдужості кожного ми зможемо відродити відповідальну та заможну країну, якою керують громадяни. Реалізуючи програми за цим напрямком, ми прагнемо перш за все довести до свідомості та серця кожної людини, що наше завдання як спільноти полягає у тому, аби самостійно долучитися до вирішення питань соціально-економічного розвитку своєї малої Батьківщини.

 

«Стратегічною метою навчання було визначення шляхів вирішення соціальних проблем територіальних громад південних регіонів Вінниччини, через активну участь самої територіальної громади – бажанні  навчатися – отримати навики у визначенні питання набуття  компетенцій  з проектного менеджменту - для вирішення проблем громади, а також формування спільноти практиків «Інновації в місцевому самоврядуванні» - говорить Жанна Ярмоленко. – Представників територіальних громад ознайомили із вимогами до проектів та програм Всеукраїнського конкурсу, як правильно готувати проект, описувати проблематику, ставити цілі, визначати бюджет та встановлювати терміни реалізації. Проведенням таких семінарів ми хочемо донести до громади ідею Почесного президента фонду «Батьківська земля» Оксани Калетник, яка завжди говорила, що силами згуртованої громади можна започаткувати великі справи і що у силах кожного змінити життя на краще, коли ми діємо спільно. Саме в цьому і полягає місія фонду».

 

Як відомо, у 2014 році Конкурсом передбачено, що представницькі органи сіл та селищ матимуть змогу подавати проект із максимальним бюджетом у 250 тисяч гривень, а районні ради - із максимальним бюджетом у 500 тисяч гривень. У разі перемоги проекту на Конкурсі громада може розраховувати на отримання з Державного фонду сприяння розвитку місцевому самоврядуванню в Україні 80 % фінансування від загальної вартості проекту: 200 тисяч гривень – для сільських і селищних рад, 400 тисяч гривень – для районних рад. Решта 20 % фінансування розподіляється між органом місцевого самоврядування та організацією-Партнером. Проекти можна подавати на Конкурс до 31 січня 2014 року.

 

 

 

 

 

Поділитись новиною:

27 Листопада, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Прес-служба Благодійного фонду "Батьківська земля"

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
21 Лютого, 2022
(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020