Новини | без цензури!

1/3

У Чернівецькій області наявна тенденція найнижчого рівня захворюваності на ВІЛ / СНІД в Україні

За словами головного лікаря Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Юрія Лесюка, у Чернівецькій області протягом останніх 7-8 років число ВІЛ-інфікованих та кількість нових випадків і смертей від СНІДу є одними з найнижчих в Україні. 

 

 

«З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції і до початку жовтня 2013 року в нашій області офіційно зареєстровано 1171 випадок ВІЛ-інфекції, у тому числі 267 випадків захворювання на СНІД. За цей час 130 буковинців померли від захворювань, зумовлених СНІДом, а від ВІЛ-інфікованих жінок народилося 203 дитини. Кількість зареєстрованих нових випадків виявлення ВІЛ-інфікованих осіб залишається на одному рівні – 110 осіб у 2012 році та 111 – у нинішньому. Зокрема, за дев’ять місяців 2013 року в області зареєстровано 26 нових випадків захворюваності на СНІД, 12 людей померли внаслідок хвороби, ВІЛ-інфіковані жінки народили 21 дитину», – розповів Юрій Лесюк. 

 

Головний лікар відзначає, що, незважаючи на цю статистику, на Буковині захворюваність та поширеність ВІЛ-інфекції є стабільно низькою. 

 

«Виявлення ВІЛ-інфікованих та смертність від хвороб, зумовлених СНІДом, на Буковині у 6-7 разів менша, ніж на Східній та Південній Україні. Крім того, завдяки антиретровірусній терапії вперше за весь період епідеміологічного спостереження за ВІЛ-інфекцією цього року в області досягнуто зменшення числа померлих від захворювань, зумов¬лених СНІДом, серед осіб, які перебувають під медичним наглядом. Також на сьогодні, відповідно до медичних показів, антиретровірусну терапію отримують 316 пацієнтів, серед яких 227 – дорослого населення (у їх числі 83 жінки репродуктивного віку та 89 дітей). Серед цієї категорії смертність у 5-7 разів нижча», – зазначив медик. 

 

Джерело: Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

 

 

 

 

Поділитись новиною:

03 Грудня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

Коментарі

Мері |

18:26 03 Грудня, 2013

 

 

(0)

Я вважаю, що це результат безперевного масштабного інформування населення про шляхи розповсюдження ВІЛ та його наслідків. Така статистика у порівнянні із іншими регіонами свідчить про те, що люди почали що таке ВІЛ/СНІД і до чого вони призводять.

Марк Іонов |

19:17 03 Грудня, 2013

 

 

(0)

Я думаю, що саме завдяки постійним акціям МОЗ, спрямованим проти ВІЛ / СНІДу, і пропоганді здорового способу життя, люди стали більше цінувати своє здоров'я і тому вже набагато безпечніше поводяться в різних ситуаціях. Тому й статистика зараження не зростає, а темпи розповсюдження вірусу постійно падають. Дуже хочеться, щоб із часом ми змогли повністю контролювати ВІЛ / СНІД.

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020