Новини | без цензури!

1/3

Вчителі порушують Закон

Згадайте роки свого навчання в школі, та типові дії вчителів. Всі ми чули про заборони стосовно себе, але чомусь педагоги забували про свої прямі права і обов’язки, порушуючи законодавство практично на кожному уроці.

 

 

Однією з найпоширеніших професій нашого часу була і залишається професія педагога. Саме вчителів постійно потрібно для навчання нового покоління дітей, але саме вони найчастіше торгують на ринках та працюють прибиральницями. В той самий час педагоги з широким гаманцем постійно порушують методичні правила навчання та виховання. Згадайте, скільки разів ви були покарані строгою «класною» за якісь банальні, з першого погляду, порушення.


Мало того, ні для кого не секрет, що вчителі – перші люди на Землі, які навчають дітей брехати відкрито. Наприклад, якщо ти не виконав домашнього завдання, існує цілий ряд переконливих виправдань, яким, на жаль, все одно ніхто не повірить зі словами: «Ви думаєте я в школі не навчалася?»


Жодному вчителеві не дозволяється застосовувати до учня міри фізичного та психологічного насилля. Частенько можна почути історії батьків та самих учнів про «учілку», яка дала лінійкою по руках, книгою по голові, чи запустила в учня, який розмовляв на уроці просто шматком крейди. А скільки разів учнів початкових класів ставлять в куток, обзивають бовдуром, лінивим, непутящим, карою Господньою і т.д.?! виникає питання: нащо ж тоді майбутні педагоги вивчають методики навчання та виховання, якщо їх старші колеги навчать новоспечених працівників як дідівськими способами виховати з «малого отприска» людину!


Якщо учень з якихось певних причин може запізнитись на урок, то для вчителя таке категорично заборонено! Хай він навіть живе в тридесятому царстві, за семи морями і високою горою – на роботі потрібно з’явитися вчасно. Але це ще нічого, враховуючи транспортну реформу Гройсмана запізнення на роботу по причині відсутності транспорту – іноді прощається. Але набагато частіше вчителі запізнюються на урок тоді, коли вже мали попередні. Чому? А тому що не допили чай, не дожували булку, не встигли зібрати всі потрібні речі, просто не хотіла вставати раніше часу з місця. Звичайно, кожному з учнів це на руку, але вчитель такими діями прямо суперечить тому, чого його вчили 5 років в університеті.


Категорично заборонено педагогові виганяти дитину з класу. Відомий один дещо потішний випадок: молода практикантка вигнала учня з уроку, відправивши до директора. Хлопець особливо не засмутився: пішов до Macdonald’s, а там – WiFi. Коли ж дівчині зробили зауваження, вона відповіла: «А що тут такого? В нас в селі завжди так робили!»


Любі матусі, хто з вас вірить дитині, яка показавши вам щоденник в якому гарненько вимальовано колика, каже: «Я нічого навіть не встиг сказати, тільки гумку в неї попросив. А вчителька сказала щоб дав щоденник і поставила одиницю навіть в журнал». Якщо ви ще хоча б раз почуєте таке, знайте: це чиста правда! Звичайно, батьки краще знають про можливості свого чада, але й вчителі теж люди не без гріха. Якось досить потішний приклад розповіла моя вчителька з зарубіжної літератури, яка провчила з допомогою одиниць неслухняного учня. Діло було так. На уроці вивчення творчості поетів срібного віку російської літератури. (Наводимо діалог, зі збереженням авторської мови)

 

- Ты стих выучил?

- Нет!

- Садись, единица!

- А одиннадцать, слабо?

- Нет, - відповіла педагог, і намалювала в журналі одинадцять одиниць!


Після цього випадку хлопчина вивчив замість одного – одинадцять віршів Анни Ахматової, аби згладити свою вину. Ось таким чином, методично неправильно, було виховано почуття любові до російської поезії, та поваги до вчителя!


В 1 – 4 класах широко розповсюдженим явищем є наявність «бонусних» завдань на канікули для учнів. З одного боку це непогано, тому що дитина буде вдосконалювати набуті знання та періодично повторювати вивчений матеріал, але з іншого – це те ж саме порушення правил викладання.


Проблема таких порушень дещо двоякого характеру, адже з одного боку треба зрозуміти вчителя, який нервово давно неврівноважений, і просто не бачить іншого виходу, а з іншого – для чого він з такою психікою йшов до школи? Тому, молоді люди, подумайте сім разів перед тим як йти до педагогічного вузу, молоді спеціалісти – дотримуйтесь методик, які ви так довго та нудно вивчали, а «діди» педагогічної ниви – спробуйте переоцінити свої реальні можливості та переставити пріоритети.

 

 

Поділитись новиною:

30 Липня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Юлія Данильченко

Коментарі

Ім′я не вказано |

15:37 31 Липня, 2012

 

 

(+6)

я не можу погодитися з автором цієї статті! через те що не можна говорити теорію коли не маєш практики, я теж вчитель але бувають різні моменти: одного учня можна зауваженням посадити і буде все добре а іншому потрібно і в дещо іншому тоні повторити декілька раз і якийсь раз можна зупинити зауваженням в щоденнику чи оцінкою :-)

Ім′я не вказано |

17:40 07 Липня, 2013

 

 

(+9)

можна повторити та не можна називати бовдуром, карою Божою і так далі, а ви частенько не дотримуєтесь цього закону. Так, можливо є такі діти яких просто не можливо витримати, але це не привід порушувати закон! і одиниці в щоденник класти можна тільки за знання, а за поведінку вести до деректора. тепер зрозуміло?

Ім |

10:48 10 Квітня, 2014

 

 

(+7)

чиста правда одиницю за поведінку ліпити неможна а ваші погрози це не аргументи

Ім |

19:23 04 Грудня, 2014

 

 

(+2)

якщо автор цієї статі настільки обізнаний у правах учня, то може і пора згадати про обов'яки учня на уроці???

Ім |

19:02 28 Листопада, 2017

 

 

(0)

в напевно вчитель

небайдужа |

14:22 19 Січня, 2015

 

 

(+3)

Безперечно, що дітей ображати не можна, але гуманні методи діють лише на тих дітей, хто привчений до них вдома. Первинна система цінностей закладається у родині і якщо дитина змалку засвоїть, що старших слід поважати, що на слова, сказані спокійно, треба реагувати, то і в школі проблем не буде. Якщо в родині панує любов, взаємоповага, всі спілкуються нормальним тоном, провляють терпіння, приділяють дітям належну увагу, не лукавлять, то це буде для дитини фундаментом на все життя. І якщо учень з такої родини й спізниться чи забуде зошит, то він вибачиться і спокійно пояснить причину, а не буде розвивати з ситуації конфлікт. Проте дуже часто з одним—двома дітьми батьки справляються за допомогою окриків, штурханів, погроз,а від вчителя очікують, що з двома—трьома десятками учнів він справиться за допомогою високогуманних технологій.

Олег |

13:51 09 Грудня, 2016

 

 

(+5)

Неможливість знайти контакт з учнем - це проблема вчителя. Не треба перевішувати свої проблеми на інших. Ваш пассаж звучить як виправдання тому, щоб просто не шукати підходи до виховання школярів. А якщо так, то навіщо тоді іти в педагоги?

Ім |

12:13 13 Березня, 2015

 

 

(+5)

Прочитавши Вашу статтю, у мене таке враження, що у Вас у самого комплекс "ображеного" учня. З Ваших слів, вчителі взагалі нічого хорошого не роблять! А напишіть , якщо Ваша ласка, що ж робити вчителеві, при постійних цькуваннях Ваших прекрасних учнів, які є у нього права?!!! Завдяки таким як Ви, вчителі і стоять за торговими прилавками, повірте, там набагато спокійніше!

Наталія Василівна |

09:43 08 Травня, 2015

 

 

(+5)

якщо вчитель (економіст, інженер) стоїть за прилавком, то він розуміє і дотримується правил поведінки, які допоможуть йому привабити клієнта, а отже заробити. Коли ж вчитель (особливо вчитель та медик) приходить на роботу, якій вчився 5 років, то починає встановлювати свої правила, які не завжди відповідають правилам поведінки саме вчителя. В Швеції для того щоб вступити до педагогічного вузу необхідно пройти психологічну та психічну перевірку, а у наші школи йдуть люди, яких принижували в школі і тепер вони мстяться

Павло |

21:19 10 Січня, 2016

 

 

(+2)

Що робити коли моя дитина багато пропускає через стан здоров'я, всі довідки ми приносимо, а вчителька разом зі своєю матір'ю завхозом доводить дитину до сліз доводячи те, що дитина прогуляє, і каже про це матері на весь клас?

Анна |

18:17 26 Січня, 2016

 

 

(+4)

Написати заяву на ім`я директора про моральний тиск з боку вчительки.

Лідія |

13:13 19 Лютого, 2018

 

 

(0)

Заяви не поможуть. Доведеться терпіти. Ворон ворону око не виклює. Після звертання до директора, ми змушені були звернутись по допомогу психолога а також обмежити відвідування школи до 2-3 рази на тиждень. Спасіння потопаючих - діло рук самих потопаючих. А все тому, що наші вчителі втратили пріоритети. Вони забули, що дитина це в першу чергу чийсь син чи донька, а потім вже учень школи. Вони вважають дітей своєю власністю. Як невмілий слюсар ламає свердла, так нині вчитель нищить наших дітей.

Анна |

18:15 26 Січня, 2016

 

 

(+1)

Не знаю чому такі вчителі можуть навчити. У Оксфорді кажуть, що перш ніж вчити, вчитель має створити атмосферу безпеки для учня. Щоб молоді люди не боялися ні вчителя, ні середовища навколо. Навчання, якісним буде тільки тоді. Але нам далеко до такої освіти. Хоча б дещищю їхнього досвіду нам, і можна буде зрушити з місця, зробити позитивні зміни.

Lesley |

20:51 03 Листопада, 2016

 

 

(+5)

Тому що там за одне грубе звернення до вчителя учня усувають від навчання на кілька днів, а за наступну провину - виключають.

Ім |

22:30 15 Лютого, 2016

 

 

(+4)

Очень часто бывают ситуации когда учителя начинают обзивать тебя, унижать при всех. А еще и рот затыкают причем вовсе не со словами "закрой рот". Очень обидно. Вы же пример для подражания

ірина |

20:00 23 Травня, 2016

 

 

(+5)

Нашим дітям буде цікаво на уроці та в школі тільки тоді. коли поряд буде досвідчений висококваліфікований вчитель. Мені пощастило -у мене був такий вчитель Валерій Миколайович, він і сьогодні викладає георгафію та біологію, дай боже йому крепкого здоровя та довголіття, бо це вже пройшло багато років. У школі знали всі його предмет, просто бігли на урок.

Ім |

14:59 21 Серпня, 2016

 

 

(-2)

Смішно читати.ви вимагаєте дотримання обов'язків за зарплату техпрацівника,забуваючи,що вчитель вчить 30% часу в школі.70% часу у школі, а часто і вдома пише звіти,проходить мікрорайон,сидить на безглуздих допотопних семінарах іт.д.в результаті молодь покидає школи, не вистачає кадрів,плинність.а батьки?адекватних відсотків 30!на такому низькому рівні освіта ще не була!

Діма |

13:54 09 Грудня, 2016

 

 

(+3)

Є трудовий договір і Закон України "Про освіту", де чітко вказані права і обов'язки вчителів. Не подобається - слід пошукати іншу роботу. Ніхто не примущує іти працювати в школу, в нас рабство вже давно відмінили.

Ім |

14:09 01 Вересня, 2016

 

 

(+8)

Якщо вас не влаштовує ваша зарплатня- міняйте рід діяльності. Це не привід не виконувати обов'язки, зазначені в законодавстві

Ім |

22:01 25 Вересня, 2016

 

 

(+2)

Чи мають право вчителі на те щоб заборонити носити учням електронні книги

Оксана |

13:54 28 Вересня, 2016

 

 

(+1)

Чи може вчитель поставити 2бали в щоденник ,якщо учень не виконав домашню роботу.Чи вчитель мав написати зауваження в щоденник?

Ім |

11:29 23 Листопада, 2016

 

 

(0)

ето правда

Сергій |

18:11 05 Грудня, 2016

 

 

(0)

З автором статті категорично не згідний. Наші учні занадто добре знають свої права, яких у них аж забагато, і не знають своїх обов'язків. Я у школі боявся учителів просто тому, що то старші люди і ВЧИТЕЛІ (так налаштували мене вдома), а особливо директора. Зараз учні не бояться нікого, а єдине що поважають - це грубу силу, так як у них між собою заведено. Я десять років пропрацював спочатку вчителем, потім вихователем і більше не витримую - згоден йти хоч двірником, аби було спокійніше працювати.

Діма |

14:03 09 Грудня, 2016

 

 

(+9)

Повагу треба заслужити. Ніхто не зобов'язаний бити поклони вам лише по факту вашого працевлаштування вчителем. Хороших спеціалістів завжди поважають і коллеги, і учні, і батьки. Але для цього потрібно бути профессіоналом і займатися саморозвитком кожен день, щоб розвивати інших. А відчитати параграф і перевірити домашнє завдання зможе будь-хто - достатньо лише вміти читати. Педагог - це людина, яка виховує і приймає участь в становленні моралі учнів. А якщо ви розраховуєте на повагу лише по факту переваги у віці, то школа - не ваше місце роботи. А про грубу силу - це повний абзац. Ви, мабуть, на педагогіці в вузі занато міцно спали.

Олексій |

10:23 07 Грудня, 2016

 

 

(+1)

Чи має учитель право заставляли учня фарбувати парти, за писання по неї ручкою?

Ім |

21:50 25 Листопада, 2017

 

 

(0)

учень не має права шкодити майно навчального закладу, тому учень, йЗОБОВЯЗАНИЙ відшкодувати заподіяну шкоду

Наташа |

19:59 16 Грудня, 2016

 

 

(-1)

А що ж робити, якщо дитина тебе просто провокує на таку поведінку? І звичайні бесіди, і навіть вмовляння бути чемним не допомагають!

Анна |

02:33 10 Березня, 2017

 

 

(+1)

Скажіть, будь ласка: Чи має вчитель право поставити одиницю в щоденник, якщо учень забув зошит?, і друге запитання, Вчитель математики поставив одиницю, тому що дитина пересіла за іншу парту, при чому на перерві, не на уроці....?

Ім |

18:01 26 Листопада, 2017

 

 

(0)

Має

Юля |

19:57 11 Грудня, 2017

 

 

(+1)

Не має

Богдан |

12:14 19 Жовтня, 2017

 

 

(0)

Має право вчитель оцінювати домашню роботу як самостійну роботу на уроці будьласка скажіть.

альона |

12:20 01 Грудня, 2017

 

 

(0)

в журналі десь взялась одиниця запитую у вчителя за що вона мені на те відповіла підвищеним голосом: -я шо повинна слідкувати за твоїми оцінками в мене був ступор що мені робити в журналі 10,9,10 і 1вчитель не хоче приймати перездачу!!!

Ярина |

01:07 07 Грудня, 2017

 

 

(0)

Чи не здається Вам, вчителям, що ви покликані вчити. Вчити не тільки наукам, а ще й не занехаювати в дітях те, що заклали в них, до школи, батьки! Як дитина може поважати вчителя, якщо сам вчитель не поважає дітей! Якщо дитину виганяють зі шкільного виступу іншого класу, бо це, на думку вчителя, цій дитині не потрібно. Якщо вчителі в розмові між собою, в присутності дітей, говорять:"Та ти відсиди 45хв.і все, чого нервуєшся?"- це така норма, чи що? А одиниці взагалі потрібно відмінити. Якщо вчитель неспроможний зацікавити своїм предметом цілий клас або половину класу, тоді це не вчитель і не місце йому в школі. Професія вчитель

Ім |

20:54 03 Лютого, 2018

 

 

(0)

А чи не треба виховувати в дітей повагу до вчителів? Діти, яких вдома "виховують" штурханами і образами, приходять в школу і знущаються над іншими дітьми і вчителями. Всюди читаю, що вчителі погані, порушують закони, що у всіх негараздах винна школа. Якщо батьки дозволять собі у присутності дітей обговорювати школу і вчителів, дитина ніколи не буде поважати вчителів. Сьогодні діти дозволяють собі непристойні вислови у присутності вчителів, "розпускають" руки. Це нормально, батьки? Звичайно, є сім'ї, у яких дітей виховують правильно і батьки з вчителями розмовляють спільною мово. Батьки, які не виконують обов'язки завжди жаліються на школу і вважають вчителів мало не психами чи тиранами. Не заперечую, трапляються серед вчителів і такі, але більшість знають, навіщо вони рпийшли до школи і всім серцем люблять дітей. Мені, наприклад, боляче читати коментарі, в яких поливають брудом педагогів. А чому ніхто не стане на захист вчителя? Чому вчителя можна ганьбити, принижувати його честь і гідність?

олексій |

10:08 07 Лютого, 2018

 

 

(0)

Що сказати вчительці яка вигнала дитину з класу. Штурхала та поцарапала шию. сину 5 років

олексій |

10:10 07 Лютого, 2018

 

 

(0)

Що сказати вчительці яка вигнала дитину з класу Штурхала та поцарапала шию. сину 5 років

1 |

15:41 08 Лютого, 2018

 

 

(0)

З автором статті, я не згодна. Є вчителі, які в початковій школі дисципліну підтримують не добрим відношенням до дітей, але є і такі за якими діти сумують. Це я як мама говорю. Існують такі учні, які навчаться не хочуть, їм нецікаво нічого. Не виконують завдання на уроках, іншим заважають. Як поводитись вчителю? плясать перед ними?

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте