Новини | без цензури!

1/3

Виставка сучасних ікон відкриється 19 грудня в Києві

19 грудня в Києві, в Музеї Івана Гончара відкриється виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні "Небо на землі" (м. Миколаїв).

 

На виставці будуть  представлені сучасні ікони із творчого доробку майстрів з Миколаєва. Відвідувачі побачать близько 40  ікон. До експозиції увійшли роботи, виконані в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів українських та зарубіжних іконописних шкіл, сучасна творча ікона.

 

Виставка розпочнеться на передодні святкування зимових свят: дня святого Миколая, Нового року, Різдва Христового, Водохреща.  Зима в житті людини є своєрідною точкою відліку – з її закінченням закінчується один період життя і починається інший, повний нових сподівань та надій на краще. Тому не випадково родина іконописців приурочила виставку до цих великих свят.

 

afisha

 

Святі отці називають ікону Євангелієм у фарбах, філософи – одним з видів богослов'я. Ікона зображує те, що ми бачили – земне життя Ісуса Христа, те що ми чули  – Його притчі. А так само ікона візуалізує, що було відкрито святим отцям – догматичне вчення церкви, за допомогою символів та алегорій .

 

Прикладом цього є дванадцятичасна ікона "Символ віри", яку буде презентовано  вперше. Кожна частина цієї ікони зображує  один з членів Символу Віри, що містять основні догмати нашої віри.

 

IMG_0368

 

Серед святкових ікон Різдва, святителя Миколая, святої Катерини, тощо, мають також місце образи, що спонукають до серйозних та глибоких  роздумів. Ікона Богородиці «Скорботна про немовлят, у лоні убієнних», одна з останніх робіт миколаївських іконописців. Куратор виставки зазначає: «В державі, що є колискою слов’янського християнства,  просто неприпустиме таке жахливе явище як аборт. Під час святкування Народження Христа слід пам’ятати про тих, кому не дозволили народитися. Гріх не тільки чинити таке вбивство, а й погоджуватись з ним своїм мовчанням. Потрібно виховувати людей, доносити до них істинну суть проблеми.»  

 IMG_0995

 

Побутує думка, що в іконі немає нічого нового і вона, згідно з канонами, повторює тільки існуючі зразки. Іконописці «Небо на землі » вважають, що ікона повинна бути завжди новою, актуальною і зрозумілою сучасній людині, для якої  створюється. Ікона повинна говорити з нею, народжувати молитву. Існуючі канони зовсім не обмежують. Навпаки! Вони надихають на нові пошуки в ім'я Христове.

 

IMG_6122

 

Під час урочистого  відкриття виставки відбудеться виступ фольклорного гурту «Гуляйгород». Колектив виконає народні духовні канти.

 

PA200049

 

Відкриття виставки відбудеться в НЦНК Музей Івана Гончара (вул. Лаврська, 19)

 

Відкриття 19  грудня о 18.00.

 

Відвідування: вівторок-неділя з 10.00 до 17.30.

 

Вхід – 15 грн., дітям – 3 грн.

 

Виставка триватиме до 20 січня.

 

 

 

 

Поділитись новиною:

16 Грудня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Марія Павелко

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте