Новини | без цензури!

1/3

Знижка в обмін на ГТС

Народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник припускає, що платою за газову знижку може стати не тільки газотранспортна система та енергетична безпека України, але й угода про асоціацію з ЄС. Про це він заявив, коментуючи результати сьогоднішніх переговорів у Москві.

 

 

«Дивна метаморфоза сталася у наших газових стосунках з Російською Федерацією, - зазначив депутат. - Жорстка позиція щодо незмінності газового контракту до його закінчення завершилася раптом нечуваною «щедрістю»: ціна знижена нібито на 130 доларів США». 

 

У коментарі Віктор Пинзеник зауважив, що треба буде дуже ретельно ознайомитися з текстами всіх підписаних документів, протоколів а також знати умови можливих усних домовленостей. «Бо ми вже одного разу отримали «харківську знижку», яка щороку оформлюється як наш, український, борг», - нагадав економіст.

 

Політик зазначив, що все більше утверджується у припущенні, що платою за газову знижку стане українська ГТС та інші активи. Бо за оцінками російської сторони ціна 268,5 дол. – тимчасове рішення, а довгострокові домовленості мають бути досягнуті як щодо поставок газу, так і щодо його транзиту в Європу. А заяви РАО «Газпром» щодо відсутності перемовин стосовно трьохстороннього консорціуму не спростовують, а підтверджують дане припущення. Бо справді російська сторона не хоче третього учасника, а наполягає на створенні двостороннього консорціуму на так званих паритетних засадах. Віктор Пинзеник нагадав, що такі домовленості були майже погоджені наприкінці 2012 року. 

 

У такому випадку, на переконання економіста,  платою стає не тільки  газотранспортна система та енергетична безпека України, але й угода про асоціацію з ЄС. Бо, ставши членом Європейського енергетичного товариства, Україна зобов’язалася не допускати зосередження продажу і транспортування газу в одних руках. «Вихід з енергетичного товариства унеможливлює підписання угоди з ЄС. А це - додаткова «плата» за газову знижку», - зазначив Віктор Пинзеник.

 
Прес-служба народного депутата України Віктора Пинзеника
 
 
 
 

Поділитись новиною:

18 Грудня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Прес-служба народного депутата України Віктора Пинзеника

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте