Новини | без цензури!

1/3

Суд застосував особисте зобов'язання щодо очільника Запорізької "Свободи" Віталія Подлобнікова

17 грудня 2013 року слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя Вікторія Калюжна обрала запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання щодо керівника Запорізької обласної "Свободи" Віталія Подлобнікова.

 

 

Зауважимо, що свободівцю інкримінують організацію групових дій, які призвели до грубого порушення громадського порядку та суттєвого порушення роботи установи, а також активну участь у таких діях, стаття 293 КК України. Санкція цієї статті передбачає штраф у розмірі до 850 грн. або арешт строком до 6 місяців.

 

Нагадаємо, що свободівцю закидають блокування роботи Запорізької міської ради 2 грудня 2013 року, що нібито призвело до суттєвого порушення роботи цієї установи (кримінальне провадження №12013080060004779 від 03.12.2013).

 

11 грудня керівнику Запорізької "Свободи" була вручена підозра у вчиненні злочину, а 13 грудня його допитали в якості підозрюваного. Також на допитах у міліції в якості свідків побувало декілька активістів та прихильників ВО "Свобода".

 

Досудове розслідування веде слідча група ГУМВС України в Запорізькій області у складі п'яти осіб на чолі зі старшим слідчим в особливо важливих справах Віталієм Барановим. Останній звернувся напередодні до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу щодо Віталія Подлобнікова у вигляді особистого зобов'язання. Слідчий суддя задовольнив клопотання у повному обсязі, не зважаючи на обґрунтовані заперечення з боку свободівця та його адвоката Сергія Гайдука.

 

"Суд зобов'язав мене з'являтися на допит до слідчого та прокурора за викликом, попри те, що я жодним чином не уникаю слідчих дій та добросовісно виконую всі обов'язки, передбачені чинним законодавством. Крім того на мене додатково покладено зобов'язання – не відлучатися за межі міста Запоріжжя без дозволу слідчого, прокурора або суду залежно від стадії кримінального провадження. Останнє суттєво ускладніть виконання моїх обов'язків помічника-консультанта народного депутата України Ігоря Янківа та керівника Запорізької обласної організації, оскільки виконання таких обов'язків та їхня своєчасність поставить у залежність від волі слідчого, що є неприпустимим. Що ж стосується кримінального провадження щодо мене, то воно є замовним та має на меті спробу взяти під контроль активність опозиційних політиків півдня та сходу України", – зазначив Віталій Подлобніков.

 

Прес-служба обласної організації ВО "Свобода"

 

 

 

Поділитись новиною:

18 Грудня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Прес-служба ВО «Свобода»

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте