Новини | без цензури!

1/3

Сьогодні католики відзначають Різдво Христове

У більшості країн світу Різдво є державним святом, або цей день оголошено вихідним. Це піддається критиці з боку деяких представників інших віросповідань та атеїстів як порушення права на свободу совісті та відокремлення релігії від держави, пише Gazeta.ua.


У ніч з 24 на 25 грудня святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем, його святкують християни західного обряду - римо-католики і протестанти.

Католики, протестанти і послідовники більшості Православних церков у ніч на 25 грудня відсвяткують Різдво Христове. Виняток становлять Єрусалимська, Руська, Грузинська і Сербська православні церкви, які зустрічають це свято в ніч на 7 січня - за юліанським календарем.

У католицьких храмах з опівночі до ранку відбувається всенічне бдіння, а потім протягом всього дня - меси. Перед початком богослужіння, за традицією, священнослужителі у білих шатах хресним ходом виносять фігуркою Немовляти Христа і кладуть її в спеціально влаштовані у дворі ясла. Священик, який очолює перше різдвяне богослужіння у соборі, вимовляє біля вертепу коротку молитву, просячи в Бога благословення, миру і любові.

Різниця в часі зустрічі Різдва пояснюється відмінностями календарних стилів. На думку істориків, сама дата святкування Різдва прийнята з деякою часткою умовності, оскільки за часів Христа в Юдеї діяв місячний календар, який часто складно в точності зіставити з сонячним літочисленням.

Святкування Різдва продовжується вісім днів, з 25 грудня по 1 січня, які утворюють Октаву Різдва. Різдвяний час триває і після закінчення Октави аж до свята Хрещення, який у римо-католицькому календарі відзначається в першу неділю за Богоявленням (6 січня). Всі різдвяний час літургії духовенство на одягається в одяг білого, святкового кольору.

З настанням Різдва - 24 грудня - діти й дорослі прикрашають свій будинок і встановлюють різдвяні ясла, оскільки саме в ясла з сіном, згідно з Євангелієм, Марія поклала новонародженого Ісуса. У католицьких храмах здавна встановлювали вертепи - макети сценки народження Христа, що складається з декількох фігур. Серед них обов'язково повинні були бути фігурки Немовля в яслах, Діви Марії і святого Йосифа. Інші учасники сценки (ангели, волхви, тварини, що перебувають у печері) встановлювалися на розсуд автора. Цієї традиції дотримуються багато католицькі родини.

Характерним елементом свята Різдва є звичай встановлювати в будинках нарядне дерево ялини. Ця традиція зародилася у німецьких народів, в обрядовості яких ялина - вічнозелена рослина - була символом життя і родючості. У контексті Різдва ялина символізує древо раю і вічне життя, яке знову набуває людей через Ісуса Христа.

Євангельське оповідання про те, що три волхви, що прийшли поклонитися немовляті Ісусу, піднесли йому дари - золото, ладан і смирну, лягло в основу традиції дарувати в різдвяні дні дітям і один одному подарунки. За традицією, в цей день прийнято збиратися всією сім'єю за різдвяним обідом, а святковий стіл прикрашають традиційні страви - для кожної країни свої.

Серед нехристиян у багатьох культурах Різдво пов'язується, насамперед, з ялинкою, даруванням подарунків і загадуванням бажань. Звичай дарувати на Різдво подарунки всіляко заохочується продавцями, що призвело до комерціалізації Різдва. У період перед Різдвом виручка спеціалізованих магазинів може скласти половину і більше виручки за інший рік.

У більшості країн світу Різдво є державним святом, або цей день оголошено вихідним. Це піддається критиці з боку деяких представників інших віросповідань та атеїстів як порушення права на свободу совісті та відокремлення релігії від держави.

Незважаючи на християнське походження Різдва, в сучасному світі багатьма людьми Різдво сприймається, насамперед, як світський, позбавлене релігійного сенсу свято.\

Фото: pustunchik.ua

Поділитись новиною:

25 Грудня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте