Новини | без цензури!

1/3

«Не бути скотом»: блеф, чи принципова диспозиція?

На сьогоднішній день існує цілий пласт ЗМІ, що мають дуже мало спільного з журналістикою і являються чистої води пропагандою

Зрозуміло, що це політика, а не журналістика. Позиція не сприйняття чи, навпаки,  підтримки влади не відбирає у журналіста права мати власні позиції або переконання.  І, можливо, не буде великим гріхом відображення певної  позиції журналіста  в його роботі. Але неприпустимим для справжньої  журналістики є зацикленість на фактах, що співпадають з його позицією, і при цьому повне ігнорування фактів для нього не зручних. Для адептів  політичної сили – це норма, для журналістів – ні. Давайте називати речі своїми іменами.   

Останній політичний штрих:  після того як майданним шляхом не було повалено режим – навіть уряд не відправили у відставку -  лідерам опозиції і тим політикам, котрі  відносять себе до опозиційних, уже зараз спало на думку розпочати президентську кампанію. А як відомо на порозі чергової виборчої кампанії дуже актуальним стає питання приналежності медіа – ресурсів до тих чи інших політичних груп. Для політиків та представників бізнесу засоби масової інформації привабливі не лише як самостійний бізнес, але як і важливий ресурс маніпулювання масовою свідомістю та інструмент для досягнення тих чи інших політичних цілей.  Переділ ринку мас-медіа – процес перманентний, адже  разом із змінами в структурі медіавласності йде боротьба за уми обивателя. Значною мірою свою солідну  нішу останніми роками зайняв Інтернет – ресурс, хоча поки що не можна стверджувати, що такий важливий медійний сегмент ще чималою мірою не  залишається  тим тином, на якому можна писати все що завгодно. А що й хто в  нас любить  писати  на тинах довго розповідати зайве.      

Чимало з таких ЗМІ виконують роль «лайнометів». Причому, починаючи від абсолютно явних «припартійних»  і закінчуючи зовні незалежними, але також  «підконтрольними». У цьому, як не дивно,  крамоли немає, це нормальна світова практика. Просто, знову ж таки зауважимо,  до необхідної суспільству,  справжньої журналістики жодного відношення немає.  Але доки читач розбереться  в цьому й зробить правильні висновки    певна доза отрути  вже  почне діяти. 

У грудні минулого року  в Україні запустився сайт skoty.info ,  де зазначалось, що    проектом  «Не бути скотом» створюється база даних, де акумулюватиметься інформація про людей,  представників влади, які порушують чи порушували законодавство та права громадян України, але при цьому й надалі продовжують обіймати свої посади. Також не секрет, що сайт створено за ініціативи партії Демократичний Альянс, що почала діяти  в  2010 році і декларує свою діяльність на засадах християнсько-демократичної ідеології. ДемАльянс позиціонує  себе,  як партія заснована  громадсько-активними соціально відповідальними українцями. Ну що ж,  непогані декларації. 

Так, суспільство має консолідовано реагувати на наявні виклики. Так, можливо, є сенс говорити, що створення подібних проектів – це ще один поштовх для розвитку суспільної свідомості. Але відсутність плюралізму та  політична однобокість подачі персоналій  у новоствореному проекті  тих, хто вже потрапив в поле зору сайту заставляє замислитись, а чи звідти, звідки нам показують,  ростуть ноги ? Адже ми   не хочемо грати за чужими правилами.  А виходить так, що точково поштрикали окремих, чий вплив не є підсумковим у розвитку країни. То що,на думку авторів сайту риба почала гнити зсередини?  Це  нове слово в зоології.  

У режимі реального майданного часу можна спостерігати як усе важче політичним гравцям, і тим, котрі відносять себе до опозиційних, та й тим, котрі не відносять набувати великої, помітної ваги. І що,  один із способів привертати увагу за допомогою подібного епатажу?  Уся ця історія більше схожа на чергове дитяче, не зріле, не фахове, а відтак безвідповідально вмотивоване безглуздя, або, швидше за все,  на замовний характер ( при  чому немає значення чи від опонентів, чи від «своїх», що гризуться усередині впливової політсили) появи подібних «пропагандистських перлів», розрахований на «піпл хаває» все, що подається в нашому театрі абсурду.   Інакше, давайте грати за однаковими правилами зі всіма. Без блефу.  Наприклад, якщо  опозиційні лідери,  в тому числі й представники «ДемАльянсу»на Майдані  не скакали – точно москалі.  

Або зовсім свіжий приклад -  давайте згадаємо одного з найтолковіших представників опозиційного табору Анатолія Гриценка за те, що він посмів (!) мати свою точку зору, заявивши, що Майдан міліє. А ще за те його слід «розіп’яти»  на подібному сайті, що своїми діями вперто доводить про необхідність реальної програми дій опозиції та оприлюднення реальної команди. 

Адже наявність і відстоювання власної позиції  ледь не основний кримінал, що його шиють дійовим особам на  новому сайті. 

Виходить, ми знову міняємо меблі. І за такого підходу, якщо ми дещо і поміняємо контингент усім відомого закладу, то нічого не зміниться. Бо звички залишаються старими. Вибачте за фізіологічні подробиці: все раком. 

Поділитись новиною:

17 Січня, 2014

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова

Коментарі

Влад |

14:13 17 Січня, 2014

 

 

(-1)

Cайт створений з метою розповсюдження брехливої інформації проти порядних людей. Журналістам платять гроші, ось вони цю інформацію і збирають.

Марина |

14:26 17 Січня, 2014

 

 

(-1)

Цей проект продажний і створений для того, щоб дестабілізувати ситуацію в країні.

Анжела |

14:47 17 Січня, 2014

 

 

(-1)

Даний сайт створений на замовлення, для ще більшого нагнітання ситуації, що склалась в країні!!

ArtVan |

14:54 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Ще один заказний сайт для поливання брудом своїх політичних опонентів

Віталій |

15:12 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Продажний сайт, який фінансується для дистабілізації ситуації в країні і ніяким принципам демократичності не відповідає.

ЮЛЯ |

15:15 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Цей сайт продажний і створений для розповсюдження брехні, який і виконує роль «лайнометів».

сергій |

15:19 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Цей сайт уже давно потрібно було закрити, адже він створений на чієсь брудне замовлення і крім брехні і наклепу нічого не має.

Віктор |

15:26 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Чергове замовне обсмоктування персоналій. Журналісти мають професійніше і відповідальніше ставитися до своєї робити: об,єктивно і достовірно подавати інформацію, а люди вже самі розберуться хто є хто.

Кузьма |

15:33 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Журналіст (новинар) — особа, яка займається збором, створенням, редагуванням, підготовкою та оформленням інформації для редакції зареєстрованого засобу масової інформації, що пов'язаний з нею трудовими чи іншими договірними відносинами, — або займається такою діяльністю за власною ініціативою. Покликання журналіста — приносити користь людям, захищати їх інтереси й вносити світло в темряву необізнаності. Але, багато журналістів обирає бік негативного висвітлення відомих людей, політикив та особистостей. Чому б Вам для різномаїття не написати про дійсно позитивні вчинкивідомих політиків, реальні дії, які вони зробили для людей і заради людей. Про це вам писати не цікаво. ваи подобається вишукувати бруд, а потім його виливати в суспільство під лозунгом "вношу світло в темряву вашої необізнаності!"

олена |

15:39 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Таким сайтам не місце в нашому інтернет просторі, ці сайти крім брудної пропаганди нічого не несуть. Такі сайти потрібно закривати, а авторів і замовників притягувати до відповідальності.

Зоя |

15:50 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Зараз читаючи багато статтів на різних сайтах, дивлячись телевізор, читаючи газети чи журнали, я все більше переконуюсь у тому, що вірити не можна нікому!

Ваня |

15:52 17 Січня, 2014

 

 

(0)

ЗМІ зіпсоване та не контрольоване!

Всеволод |

16:45 17 Січня, 2014

 

 

(0)

А де прізвище автора? Не ховайтеся, коли інших брудом поливаєте, бо тоді довіри др вас не буде

віктор |

22:16 18 Січня, 2014

 

 

(0)

Ви просите багато.Сайт звичайно ж замовний, а справжнього автора ніколи не побачимо.

саня |

18:19 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Ініціатори появи такого скандального сайту виявилися люди, які просто прислуговують мільйонерам, котрі понад усе мріють дорватися до влади та використовують для цього не тільки Євромайдан, а й інтернет. І це все робиться для маніпулювання громадською думкою.

оля |

19:36 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Сайт ЗАКАЗНИЙ! Видно, що просто хочуть заплямити ім’я чесного і нормального народного депутата!

nyta |

19:38 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Ніяким демократичним нормам даний сайт невідповідає, взагалі незрозуміла мето його створення!!!!!!

Марія |

21:05 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Ще один сайн, який не вартий уваги. Світове павутиння заповнене різним брудом. Шкода, що серед нього дуже багато українського.

Марія |

21:37 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Хіба можна назвати принциповою позицію «гавкання із буди», до чого закликає сайт «Не бути скотом»?

Петро |

22:09 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Сказав би я своїй бабці, щоб вона на сусіда чи односельця донесла, так вона б з тиждень проплакала, згадуючи сталінські часи. А дід скотиною б назвав.

Сергій |

22:51 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Прикро, що журналістика, яка раніше була покликом серця, сьогодні стала інструментом для заробляння грошей. У наш час за відповідну плату, будь-яка інформація може бути опублікована. Безперечно політики цим користуються, треба, хоч таким чином заробляти політичні девіденти.

Лина |

23:41 17 Січня, 2014

 

 

(0)

Я до цього часу не змінюю свою думку: сайти такого плану створюються для того, щоб налаштувати простих довірливих людей проти політиків, чиновників, щоб потім цим же простим народом легше маніпулювати. Адже здається якщо відомих людей поливають брудом, то це не може бути просто так, адже це ніби "серйозні статті та сайти" (я вже мовчу про скотську назву останнього), але простий народ не завжди може зрозуміти вчасно, що наші журналісти, модератори за гроші будуть писати те, що їм скаже той, хто їх думку і купує!

Паша |

09:41 18 Січня, 2014

 

 

(0)

Настолько низко пробная работа с этим "списком скотов", что даже читать не хочется.

Ольга |

12:54 18 Січня, 2014

 

 

(0)

Згодна, що інтернет зараз використовують заради впливу на суспільну думку, але з сайтом "скотів" це було зроблено настільки непрофесійно, що викликало лише обурення. Добре, що люди починають розбиратися, де журналістика, а де "заказуха"

анастасія |

22:24 18 Січня, 2014

 

 

(0)

Цілком з вами згодна Ольго.Більшість людей знаючи про життя та діяльність депутатів , що внесені до цього ганебного сайту зроблять вірні висновки про діяльність наших окремих ЗМІ.

Олена Собко |

13:41 18 Січня, 2014

 

 

(0)

Переглянула список людей, що попали у рейтинг, неозброєним оком видно замовленість кандидатур, всіх порядних людей внесли у список "скотів"! Гадаю, в ньому мають бути самі автори сайту та замовники, що його проплатили!

Ім |

15:41 19 Січня, 2014

 

 

(0)

Продажний сайт!!! Ніяким демократичним принципам не відповідає! Його замовники бажають дестабілізації в країні! Думаю, розумні люди знають хто є замовниками цього сайту! В списку "скотів" місце по праву належить замовникам!

Аліна |

15:45 19 Січня, 2014

 

 

(0)

Продажний сайт!!! Ніяким демократичним принципам не відповідає! Його замовники бажають дестабілізації в країні! Думаю, розумні люди знають хто є замовниками цього сайту!

Оля |

20:37 20 Січня, 2014

 

 

(0)

Ні в кого не виникає ніяких сумнівів, щодо чесності даного сайту. Вже всі зрозуміли, що він куплений. І навряд чи хтось буде вірити інформації, яку на ньому розміщають

Ліна |

12:19 23 Січня, 2014

 

 

(0)

Сайт продажний ,це всі освічені люди розуміють...і не звиртають на нього увагу.Фінансується для дистабілізації ситуації в країні і ніяким принципам демократичності не відповідає.

Лариса |

15:14 30 Січня, 2014

 

 

(0)

Одна назва сайту свідчить, що цей сайт створений примітивними, низькоінтелектуальними людьми, які не поважають в першу чергу себе,адже назва - це візитна картка

Лариса |

15:37 30 Січня, 2014

 

 

(0)

Лише назва сайту свідчить, що сайт створений низькоінтелектуальними льдьми, які навіть себе не поважають, адже назва - це візитна картка

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(2)
21 Лютого, 2022