Новини | без цензури!

1/3

Одесити бойкотуватимуть кінофестиваль і бізнес Вікторії Тігіпко

Закликом про бойкот відреагували активісти одеського Євромайдану на початок масової рекламної компанії п’ятого Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ), президентом якого є бізнес-леді Вікторія Тігіпко

Вже оголошено, що це «неперевершене свято кіно світового рівня» цьогоріч відбудеться 11-19 липня, воно складатиметься з міжнародної та національної конкурсних програм, тижня російського кіно, безлічі ретроспектив, позаконкурсних показів і прем’єр. Як і завжди, партнерами й пропагандистами ОМКФ будуть десятки українських мас-медіа.

Що ж не подобається в цьому майданівцям?Вони звертають увагу перш за все на те, що це один із найгучніших політичних і бізнесових проектів регіоналів – мільярдера, народного депутата Сергія Тігіпка (статки оцінюються в $1200 млн.) та його дружини Вікторії Тігіпко. Бізнес цієї леді: зареєстрований у Люксембурзі венчурний фонд «TAVenture» (директор), швейцарська компанія BravoAviaGroupSA (член ради директорів), власна фірма «Український кінофестиваль», де пані Вікторії належить 91% статутного капіталу, та ряд інших фірм.

Вдарити по кишені бізнесменів-регіоналів майданівців спонукало те, що свої статки вони здебільшого наживають за рахунок державного бюджету, а отже, кожного із платників податків. Усі ці фінансові оборудки не афішуються і не оприлюднюються, хоч такі публічні особи як Тігіпки мали б надавати інформацію про свої банківські рахунки. Кажуть, що зазирати у чужу кишеню й не гоже, та все ж із допомогою допитливих журналістів громадськості стали відомі бодай деякі дані про фінансування ОМКФ під орудою Вікторії Тігіпко. Виявилося, що її приватна кінофірма підгодовується державною та місцевою владою Одещини.

Так сайт «Наші гроші» торік оприлюднив повідомлення «Вісника державних закупівель» про те, що 30 серпня 2013 року КП «Облконцертсервіс» (м. Одеса) уклало угоду з ТОВ «Український кінофестиваль» на проведення IV Одеського Міжнародного кінофестивалю вартістю 3 млн. грн. Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника» через патент на знак для товарів та послуг (ОМКФ). Гроші з місцевого бюджету на фестиваль Вікторії Тігіпко виділено на підставі того, що він включений в обласну цільову програму «Культура Одещини - 2012-2015 роки». Отже виходить, що обласне керівництво замість того, щоб узяти гроші з приватної фірми за таке рекламування її товару, заплатило їй за цей піар, вважаючи великою честю для себе долучитися до високого мистецтва. Фактично тодішній губернатор Одещини Едуард Матвійчук виклав 3 млн. грн. за можливість покрасуватися разом із дружиною на червоній доріжці на відкритті фестивалю. Ще один млн. грн. Тоді з державного на це свято було виділено здержавного бюджету.Відтак державі й області торішній фестиваль Тігіпко обійшовся в 4 млн. грн.. Тож виходить, що кожен із 2,4 мільйона жителів Одещини, включаючи немовлят, заплатив скорохвацькійледі 1,25 грн..

Пригадую, як далеко не бідний Сергій Тігіпко торік плакав у жилетку перед журналістами і розповідав, що фестиваль поки що не дає прибутків. Назвати цифри витрат і прибутків мільярдер відмовився. А тим часом леді Вікторія шокувала присутніх на фестивалі своїми нарядами й прикрасами. Вона щеголяла у сукні від Kamenskaya/Kononova, а газетярі запримітили у неї дві пари рідкісних годинників:швейцарської фірми Romain Jerome з унікальноїсерії Titanic-Dna та Rolex у стилі casual, приблизна вартість яких $25000. Такі годинники гідні не лише президента ОМКФ, а й будь-якого президента розвиненої держави. 

Вдарити гривнею по бізнесу леді Вікторії Тігіпко й Одеському кінофестивалю, який теж є одним із її бізнес-проектів, вирішили водночас і активісти опозиційних партій та кількох патріотичних громадських організацій Одеси. Як це позначиться на її престижі та статках, невдовзі побачимо.

фото: newsradio.com.ua

Поділитись новиною:

21 Січня, 2014

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Сергій Горицвіт

Коментарі

Виктор |

18:28 21 Січня, 2014

 

 

(-5)

То еесть "Одеситы" против против того того чтобы зарабатывать деньги? Подобную ересь только евромайдановцы могут придумать.

Анна |

19:19 21 Січня, 2014

 

 

(0)

Не варто плутати бізнес і подію, яка за 5 років стала кіновізитівкою міста. У фестивалю, окрім червоної доріжки, є й інша сторона. Одна справа - годинник на руці в президента, інша справа - фільми і події, на які люди чекають цілий рік.

Местный |

10:41 13 Квітня, 2014

 

 

(-2)

Ангажированный материал (думка, якою не багатіють, а лише дуріють). Ситуация не соответствует действительности. Фестиваль ВИКТОРИИ Тигипко в городе прижился и весьма популярен. Посещаемость в єтом году снизится по другим причинам: в разы сократился заезд отдыхающих (особенно интуристов, напуганных "войной") + бешеная инфляция уже вынуждает сокращать семейные расходы на развлечени. Но в рамках фестиваля предусмотрены беслатные показы фильмов на открытых площадках. Если не отменят, то там будет - фурор. А автору - совет: пишите для ЧИТАТЕЛЕЙ, а не для выброса личных эмоций и обид. Но за фотку спасибо: смотри, УКраина, как красиво в Одессе. Это стоит увидеть - в натуре - приезжайте в Південну Пальміру!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте