Новини | без цензури!

1/3

Сільські ради сьогодні є безправними та недієздатними - Григорій Калетнік

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики і земельних відносин було розглянуто питання сталого розвитку сіл і селищ країни за участі Асоціації сільських голів України

Виступи сільських голів із Тернопільської, Чернігівської та інших областей з питань функціонування шкіл, лікарень, дитячих садочків, стану доріг, забезпечення жителів транспортним сполученням. Співпраця з сільськогосподарськими підприємствами, фермерами, іншими бізнес-структурами настільки були відвертими, конкретними і емоційними, що народні депутати прийняли рішення провести у Верховній Раді парламентські слухання з питань розвитку сільських територій.

Підсумовуючи, голова Комітету Григорій Калетнік наголосив, що останніми роками, незважаючи на розмови чиновників всіх рівнів, сільські і селищні ради зробили безправними та недієздатними. Від них забрали право розпоряджатись землями. Навіть пасовище для сільської худоби можуть віддати під бізнес будь-кому, прийнявши у Києві рішення, не запитавши сільську громаду та не враховуючи інтереси людей.

Будь-які питання з нерухомістю, спадщиною не можуть вирішити у сільській раді і допомогти людям. Їм приходиться витрачати великі кошти і багато часу на поїздки в центр. Реально питанням розвитку сіл і селищ, вирішенням їх проблем займалась у свій час Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. У 2009 р. вона зібрала 10000 головних посадових осіб місцевого самоврядування. Шкода, що рішення, які були прийняті на цій важливій зустрічі Уряду з територіальними громадами не були реалізовані через президентські вибори. Члени Комітету уважно вивчать всі пропозиції висловлені у ваших виступах і внесуть відповідні законопроекти. 

Джерело: Прес-служба народного депутата України Григорія Калетніка

Поділитись новиною:

28 Квітня, 2014

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Сергій |

15:42 28 Квітня, 2014

 

 

(+1)

По тому питанню, що піднімав представник від Тернопільщини, наскільки відомо, то Калетнік уже давно розробив законопроект, аби агрохолдінги платили свої податки по місцю розташування землі. Але напевно є і такі, що ставлять палки в колеса і недають прийняти цей законопроект бо прийдетьсся платити податки громаді, а не класти гроші собі в кишені.

Ніна |

16:56 28 Квітня, 2014

 

 

(0)

Г. Калетнік - людина досвідчена і дійсно робить все можливе для підтримки агропромислового комплексу загалом і села зокрема. Але щоб прийняти закон необхідно 226 голосів нардепів, які, на жаль, тільки на словах переймаються проблемами простих людей.

Гавр |

22:49 28 Квітня, 2014

 

 

(0)

Такі зустрічі взагалі мають стати нормою! Так не лише голова аграрного Комітету матиме можливість почути з перших вуст ( він і так на своєму окрузі днює і ночує), але й інші чінуші. Землею, яка навколо села, мають розпоряджатися ті, хто там живе, і аж ніяк чужі дяді з району чи обласного центра.

Сергій Іванович |

23:16 28 Квітня, 2014

 

 

(0)

так це правда, нічого не робиться, аби залишити сільським радам землі та права. А відповідно і кошти і розвиток місцевих громад.... тільки не зацікавлена влада у самостійності громад не зацікавлена у багатстві громад. Респект Калетнику))))

Марина |

23:51 28 Квітня, 2014

 

 

(0)

Дійсно, сільські ради майже повністю позбавлені права розпоряджатися землями, що їм підпорядковані. Ситуацію потрібно змінювати, Г.М. Калетнік повністю правий.

володимир |

06:35 29 Квітня, 2014

 

 

(0)

Зрозуміти важливість піднятого питання можуть одиниці серед наших народних депутатів.Бо це насправді так і є , що маючи тисячі гектарів землі органи місцевого самоврядування ледь зводять кінці з кінцями отримуючи "Сльози" а не орендну плату.

Макс |

07:32 29 Квітня, 2014

 

 

(0)

Нашому керівництву держави вже потрібно дослухатися до думки окремих народних депутатів,які подають слушні законопроекти щодо розвитку українського села і чим швидше впроваджувати їх в дію.

Inga |

09:38 29 Квітня, 2014

 

 

(0)

Те що сільські ради сьогодні недієце точно, недивлячись на те, що це керівництво для села...... Тому дане питання є актуальним та потребує вирішення.

Діма |

09:50 29 Квітня, 2014

 

 

(0)

Цілком погоджуюсь з Г Калетніком..він дійсно з тих людей до думки яких потрібно прислуховуватися.

Артем |

14:15 29 Квітня, 2014

 

 

(0)

На даний момент в селі люди в досить скрутному становищі, не у всіх є можливість доїхати до районного центру, а сільські ради безправні та недієздаті. з цим потрібно щось робити...

Хелена |

20:16 29 Квітня, 2014

 

 

(0)

Хоть кто-то думает про простых людей. Во всей этой катавасии, латифундисты процветают, а сёла просто уже не выживают, а задыхаются!

Олена |

22:06 29 Квітня, 2014

 

 

(0)

Останніми роками дуже багато говориться про децентралізацію влади. Однак далі слів справа не йшла. Цілком погоджуюсь з Г. Калетніком, що права сільських, селищних рад були ще більше обмежені, вони не мають реальних важелів аби впливати на стан справ, наповнювати бюджет, розвивати соціальну сферу. Питання, які були підняті на засіданні комітету з питань аграрної політики і земельних відносин надзвичайно важливі. Залишається лише сподіватись, що парламентські слухання завершаться прийняттям законів, спрямованих на розвиток сільських територій.

Ксенія |

23:08 29 Квітня, 2014

 

 

(0)

Повністю згодна з Калетніком,дійсно проблема існує і потрібно її вирішувати,а для того щоб знати ситуацію в селі,потрібно щоб сільські голови доповідали регулярно про ситуацію

Олег |

07:18 30 Квітня, 2014

 

 

(0)

Це питання наразі вже озвучувалось неодноразово,однак неотримало підтримки. Певно в багатьох наших народних обранців є особиста зацікавленість в тому, що кошти не залишались на місцях,а осідали в кишенях.Можливо ,сьогодні, враховуючи ситуацію в країні дослухаються до пропозиції Калетніка.

Наталя |

21:49 30 Квітня, 2014

 

 

(0)

Так я погоджуюсь майже з всіма висловленими думками . Калетнік говорить розумні речі ,тільки потрібно давати в розумні руки землю і тоді все буде добре .

Валентина |

15:10 04 Травня, 2014

 

 

(0)

Погоджуюся з Калетніком стосовно розширення повноважень сільських рад, завдяки цьому селяни зможуть вирішувати більше важливих питань на місці!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(2)
21 Лютого, 2022