Новини | без цензури!

1/3

Свитко кришує рейдерів у Вінницькому аграрному?

Ми вже не вперше проводимо журналістське розслідування з приводу подій у Вінницькому аграрному. Зимові події показали всім, що спроба рейдерського захоплення, прикриваючись тітушками з сокирами, димовими гранатами з липовими посвідченнями самооборони, незаконними зібраннями ніби за вказівкою народних депутатів 

Ми вже не вперше проводимо журналістське розслідування з приводу подій у Вінницькому аграрному. Зимові події показали всім, що спроба рейдерського захоплення, прикриваючись тітушками з сокирами, димовими гранатами з липовими посвідченнями самооборони, незаконними зібраннями ніби за вказівкою народних депутатів [http://vn.20minut.ua/Vid-Chytachiv/sereda-hoche-stati-rektorom-vnau-prikrivayuchis-poroshenkom-i-dombrovs-10318230.html - Середа хоче стати ректором ВНАУ прикриваючись Порошенком і Домбровським]була нічим іншим як невдала спроба повернути колишньому керівництву владу у вузі і старі корупційні схеми, з якими вдало почали боротись протягом останніх 5 років.

Та не встигли оголосити вибори на посаду ректора як почалось все зі ще більшою істерією. Анонімки на сайтах, у коментуванні обливання брудом всіх і найбільше вуз, виклики прокуратури і т.д. Але, розібравшись у всьому, не виявлено жодних порушень, які вказували аноніми. Чи то так жадоба влади і збагачення засліпила цих людей, що почали ницо та безпідставно обливати брудом своїх колег, не задумуючись проте, що з цими людьми їм працювати і дивитися в очі та що такими діями шкодять, у першу чергу, іміджу університету, який за останні роки з 18 останнього місця серед вищих аграрних навчальних закладів зараз посідає 2-ге. Чи поступають так справжні патріоти свого закладу, судити вам.

Та схоже у цій історії задіяні деякі особи, які під час зимових подій не були згадані. А саме – нинішній очільник облради Сергій Свитко. Всім відомо, що він працював у Вінницькому аграрному при Середі і добре знає кадри старої системи. Проте, шкода, що Свитко, працюючи вже на інших посадах, підтримував зв'язок лише із представниками кадрів колишнього ректора Середи. Напевно, саме це дало відбиток на його оцінці подій в університеті. Звичайно, слухавши скиглення невдоволених, яких усунили від влади через те, що вони безбожно брали хабарі, використовували своє службове становище для відмивання коштів і незаконного збагачення, склали у Свитка або помилкову ілюзію дійсності, або, відчувши, що крісло голови облради захиталось, почав шукати собі тепленьке місце взамін.

Схоже, Свитко зовсім не робить висновків із ситуації, яка склалась у облраді. Такого бездарного керівника наша область ще не бачила. Вже вкотре він навіть не може зібрати сесію, депутати його зовсім не поважають, не має авторитету він і у пересічних громадян, вже й навіть його друзі з битами, які поставили його силою і примусом на цю посаду, відвернулись від нього. Замість нікчемних постів, що у всьому винні «попєрєдніки» і що він буде звертатись плачучи до Президента, задумався б над своєю поведінкою. Що він зробив за майже рік відколи перебуває на посаді?! Обезголовив медицину, почав дерибан бізнесу  [http://svobodaslova.in.ua/news/read/31870 - Свитко почав дерибан бізнесу], зі своїми поплічниками Маліновською, Щербаківською, Кудіяровим почали вимагання за посади в особливо крупних розмірах.

Зате Свитко взявся за ще одну справу – аграрний університет, напевно в області нема більш важливіших питань, коли сім’ям загиблих і поранених бійців АТО і досі не виплатили ні копійки компенсації, не забезпечили обіцяним житлом і т.д. Він знаходить час годинами приймати бувшого ректора аграрного Середу, його колишнього помічника Єленіча, колишнього проректора по виховній роботі Тодосійчука, бувшого декана Джоса, Гуцаленко, Правдюк, профкома Томчука та ряд інших персон, які пообіцяли йому зробити в аграрному переворот за умови його активного лобіювання їхніх інтересів. Саме цим пояснюються дії прокуратури, яка реагує на анонімні виклики, які більше схожі на наклепи, хоча по закону має розглядати тільки ті виклики, у яких є конкретна особа-заявник. Схема така – ця шайка подає Свитку ідеї, а він їх розглядає і починає втілювати в життя з допомогою публікацій в інтернет-мережах, всіляких перевірок і т.д.

Проте вони пообіцяли, що Свитко стане ректором, якщо його усунь із посади голови облради. Дивлячись на останні події, цілком реально, що на своїй посаді йому залишилось не довго перебувати. Проте, «розводять» вони Свитка як сліпе котиня. Вони не лише до нього звертались по допомогу і покровительство. Іншим покровителям вони обіцяли теж саме – посаду ректора.

Вони ладні увійти у коаліцію з будь-ким аби повернути «былые времена». Вони вміють працювати по схемі корупційної піраміди і чітко виконують план із наповнення общака та своїх карманів.

Так почитайте, що пишуть у ЗМІ і розказують випускники цього вузу [http://www.habaram.net/index.php?option=com_k2&view=item&id=26930:%D0%B2%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8F-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE&Itemid=171#comment-2049

- Корупційна схема у ВНАУ була дуже простою] наводимо мовою оригіналу:

«Корупційна схема у ВНАУ була дуже простою:

Абітурієнту потрібно було знайти людину (з ВУЗу), через яку за "символічну" винагороду можна було гарантовано поступити. На різні факультети були різні суми - коливалися від 400 у.о. до 1000 у.о. Уявіть які це суми і який був тоді курс долара. Всі, хто брав гроші, прикривалися деканами та Середою Л.П., казали, що це їхня вказівка, і вони мають віддати ці гроші "на верх".

Далі - гуртожитки. Гуртожитки були не розділені на факультети, як зараз, а на круті і - бідові. В крутих жили ті, у кого були добрі знайомства в університеті, а також артисти та спортсмени. Тут і з'являються такі цікаві персони, як пан Пуздимір та пан Дзюба (і перший, і другий, на щастя не ганблять більше честі аграрного, вони перебувають на даний час в торговому). Пан Пуздимір - займався спортсменами, а пан Дзюба - артистами. Гуртожиток номер 4 ("крутий") був поділений між ними. Ходила чітка такса – 100 у.о за місце. Для довідки - в гуртожитку №4 більше 530 місць.

За гуртожиток для викладачів можна було питання вирішити тільки з незмінним профспілковим босом Томчуком, який щороку за свій підпис на ордері про поселення вимагав 100 $.

Очолював цю шайку проректор з виховної роботи - товарищ Тодосійчук, машини якого не рідко бачили під гуртожитками біля 1-ї, 2-ї години ночі. Взагалі - було "два хлопці на деревне" : Єлєніч та Тодосійчук, вони часто заходили до кімнат дівчат, ну, зрозуміло, щоб дівчатам легше сесію здати.

Сесію взагалі здавали приблизно так: Єлєнічу заносили пачку залікових, а його водій, або він особисто йшов та розпоряджався з приводу здачі.

Був ще один помічник Рибаков, який взагалі мав свою печатку і сам розписувався в заліковках. Йому заносили, під час сесії, по два великих босовських пакети заліковок і в університеті, під час навчання, не з’являлись жодного разу.   

До Тодосійчука стояла черга, він якщо не брав грошима, то брав натурою - він чудово знав чиї батьки чим займаються, так і возили йому, хто м'ясо, хто яблука, деякі дівчата "натурою" розраховувались. Більше можете про цей персонаж дізнатись [http://svobodaslova.in.ua/news/read/31885 - Хто рветься до влади у Вінницькому аграрному?!]

При цьому ректором був Середа Л.П.. Картина була не змінна до 2010 року, напрошується висновок, що Середа Л.П., або не володів інформацією про ВУЗ, або закривав очі за певну долю.

Ну це про минуле. До цих ницих бувших керівників приєднались і «обіжені» Чудак, Гуцаленко, Правдюк, яких зняли зі своїх лакомих посад деканів та проректорів. От вони й не знають що ще ж зробити, щоб будь-якою ціною повернути все на свої місця.

Та Свитко не розуміє, що діють вони підступно і коварно, обманюючи його, що він стане ректором. Вже всі знають, що Чудак буде подавати документи на ректора. Єленіч іншим покровителям пообіцяв поставити людей із технічного факультету, тому й бігав і домовлявся, щоб доктори наук подавали документи.

Тодосійчук і сам не проти стати ректором. Одним словом – кожен тягне ковдру на себе. Але не розуміє, що ця команда – лебідь, рак і щука нічого  доброго самі зробити не можуть і змиритись жити на широку ногу не за рахунок студентів теж не можуть.

Надіюсь, кожен знайде для себе мораль – і замовники, і виконавці.    

Джерело: http://vn.20minut.ua/Vid-Chytachiv/svitko-krishue-reyderiv-u-vinnitskomu-agrarnomu-10426106.html

Поділитись новиною:

03 Грудня, 2014

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

ВИМ |

17:22 03 Грудня, 2014

 

 

(+2)

Эти заказные статьи о Святко в винницких сми читать стыдно !!! Доходит до смешного!!! Никогда не был в обойме чиновников и возглавляет все кланы и в г. Виннице, и в области и аграрном !!! Но авторы этих опусов никогда не светятся , ни Ф, ни И ., !!! Про аграрный всем известно кто там за главного был и есть.... Вот человек наступил на больной мозоль - начал с медмафии и все, теперь виноват во всех грехах смертных, главный коррупционер области !!! Остальные с их активами и должностями все белые и пушистые!!! Не позорьте Винницу и Винницкую область "писаки", имейте мужество писать и говорить публично , а не ссылаться все время на "джерело"!!!

Іван |

19:35 03 Грудня, 2014

 

 

(-2)

Святко був і є хабарником!!! йому не місце в університеті, чого він навчить студентів??? як схеми будувати і відкати брати...

серж |

00:13 21 Грудня, 2014

 

 

(0)

Святковий ніколи, чуєте, ніколи не був і не буде хабарником. А писати таку гидоту може тільки зелений студент аграрного або ж молодуха-працівниця Калетника, які навіть уяви не мають про особисті якості Свитка. Вони просто пишуть на замовлення все, що їм накажуть

ГОСТЬ |

18:34 03 Грудня, 2014

 

 

(-1)

ГДЕ АВТОР ЭТОЙ ГРЯЗНОЙ СТАТЬИ. СТЫДНО ТАКОМУ УВАЖАЕМОМУ ПОРТАЛУ ПЕРЕПЕЧАТЫВАТЬ ГЛУПОСТИ ЗАВИСТЛИВЫХ ЧЕРНЫХ ЛЮДЕЙ. ЗАКАЗЧИК ПОДОБНЫХ СТАТЕЙ И КОНКРЕТНО ЭТОЙ - УЖЕ ОЧЕНЬ БОЛЬШОЙ ЧЕЛОВЕК В РАДЕ. ОН ДАЖЕ В СГОВОР ВОШЕЛ С ОБЛАСТНЫМИ КОМУНЯКАМИ И РЕГИОНАЛАМИ, ЧТОБ ОСТАВИТЬ ЗА СОБОЙ КОНТРОЛЬ НАД ОБЛАСТЬЮ.

Михайло |

19:44 03 Грудня, 2014

 

 

(+1)

питання небажання підписуватись під такою статею я думаю не має поставати... це правда яка має бути донесене до громади, але багато хто сьогодні боїться висловлювати свою думку... боячись переслідування та погроз....

Гость |

19:49 03 Грудня, 2014

 

 

(+1)

Та Ви лишень згадайте цього БоССА - рейдера минулого року коли він хотів захопити ВНАУ, Середу запихав в крісло.... пора відходити від таких методів, а таких людей посадити на мінімалку і в хрущовку!

дуся |

08:48 04 Грудня, 2014

 

 

(+1)

Свитко - чиста і порядна людина. Саме цим він заважає тим кого хотять відбілити такими статтями. Сергій Михайлович, ми з Вами.

правда |

09:00 04 Грудня, 2014

 

 

(+1)

Сергій Михайлович - ми з Вами. Тримайтеся.

Віка |

22:09 04 Грудня, 2014

 

 

(0)

Свитку ніколи не отримати посаду ректора Аграрного. А в області хай наводит порядки - удачі. Не ми його обирали. Покищо він нічого конкретного не зробив, що утвердило б його в очах більшості достойною кандидатурою на посаду ректора.

Влад |

10:06 05 Грудня, 2014

 

 

(-1)

Свитко розуміє, що йому залишилось не довго сидіти в кріслі керівника облради, тому і шукає собі тепле місце в аграрному.

Олексій |

18:54 05 Грудня, 2014

 

 

(+1)

Сам вчився в аграрному і можу на 100% підтвердити подану інформацію і про Гуцаленчиху, і про Правдючку, Томчука, Єленіча, Тодоса! Хабарі гребли лопатами! Сором таким викладачам, для яких студенти перетворились у виконувачів їхніх бажань!!

Я |

23:14 06 Грудня, 2014

 

 

(+1)

Є стара приказка "Дурні-дають,розумні-беруть".Що хочете- те й маєте. Я сама закінчувала аграрний без хабарів, зараз навчається дочка і теж закінчує без хабарів.Перш, чим облити брудом викладачів, подивіться , хто ви і що можете і взагалі, яка ціль вашого перебування в ВУЗі.

Максим |

14:23 13 Грудня, 2014

 

 

(0)

Не понимаю: что за манеры при политических разборках поливать грязью почтенный университет?

Анна К. |

10:49 02 Лютого, 2015

 

 

(0)

Свитку до Калетника ще вчитись та вчитись, кращого ректора ніж Калетник заклад мати небуде

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте