Новини | без цензури!

1/3

Демчак та Мельничук - дискредитація Президента чи рейдерство руками Верховної ради

Освіта завжди була і залишається одним із основних чинників економічного зростання держави. 

Але в нинішніх складних економічних умовах заклади освіти вимушені шукати шляхи, щоб не просто вижити, але й не втратити навчально-виробничі потужності. 

Для закладів аграрної освіти нагальною необхідністю є наявність земельного фонду, який використовується як навчально-практична база підготовки студентів та післядипломного навчання фахівців, а також як полігон для науково-експериментальних досліджень. 

Зовсім недавно у "реформаційному" поспіху Уряд не зумів придумати нічого кращого, як скасувати пільги та обкласти заклади освіти податками. 

Скасування пільг призвело до додаткових щорічних витрат навчальних закладів, а отже до погіршення їх фінансового стану, оскільки вони є апріорі неприбутковими бюджетними установами. 

Університети змушують платити мільйони, яких у них просто немає. Для прикладу Подільський аграрний буде змушений заплатити, на секундочку!, 2,5 млн. гривень. 

137114[1]

Що буде далі спрогнозувати дуже просто університети почнуть відмовлятись від землі, а спритні депутати, які лобіюють ці питання будуть забирати її за безцінь або взагалі задарма. 

Земельний фонд, що знаходиться на балансі ВНЗ, використовується як навчально-практична база для підготовки студентів та післядипломного навчання фахівців та як полігони для науково-експериментального дослідження. 

Таким чином, за умови сплати земельного податку фінансовий стан вузів вкрай погіршиться, що призведе до зниження якості навчального процесу, зменшення оплати праці працівникам, до значного скорочення працюючих, збільшення плати за навчання і, як наслідок, зменшення кількості студентів. 

Гриневич виступила на захист аграрної освіти та зареєструвала законопроект, яким відновлюється податкова пільга для аграрних університетів. "Я хочу зауважити, що аграрні університети не можуть функціонувати і навчати за профілем, якщо у них не буде землі", підкреслила Лілія Гриневич під час пленарного засідання Верховної ради України. 

Руслан Демчак та Мельничук Іван – депутати від БПП, які вже певно поділили землі деяких державних вузів, почали критикувати не лише законопроект, а й Гриневич. 

У цей процес повинен втрутитись Президент, бо тільки він в змозі, обмежити апетити своїх шавок в раді. 

obozrevatel.com

Поділитись новиною:

20 Березня, 2015

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Кейт |

21:05 20 Березня, 2015

 

 

(+1)

а що це за студент без дослідних ділянок - чи в зошитах досліди кращі?

Сергій |

23:01 20 Березня, 2015

 

 

(+1)

Можна на асфальті крейдою досліди креслити))) Зате депутати ситі)))

Сергій |

23:02 20 Березня, 2015

 

 

(+1)

Можна на асфальті крейдою досліди креслити))) Зате депутати ситі)))

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте