Новини | без цензури!

1/3

Яресько готова до вересня ввести мораторій на виплату боргів України

Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що Україна не може чекати до вересня для досягнення угоди з кредиторами щодо реструктуризації $15,3 млрд боргу.

"Я не думаю, що у нас є так багато часу... У зв'язку з цим я змушена буду використати інший інструмент для зменшення тиску на баланс виплат, мораторій", - цитує Яресько Reuters.

"Якщо ми не зможемо досягти прогресу, то кредитори змусять нас використовувати це (мораторій – Ред.)", - сказала Яресько, додавши, що уряд вже виплатив $2 млрд виплат кредиторам з минулого року, на дивлячись на конфлікт в Донбасі.

Вона також повторила, що очікує транш у $1,7 млрд від Міжнародного валютного фонду в липні, навіть якщо не буде угоди по реструктуризації боргів.

Повідомляють, що Яресько відмовилася розповісти, чи буде Київ проводити виплати власникам бондів на наступному тижні.

Верховна Рада вже прийняла закон, який дозволить уряду ввести мораторій на виплату іноземних кредитів.

Згідно програми МВФ щодо виділення Україні $40 млрд кредиту, Київ повинен домовитися з кредиторами про реструктуризацію боргів.

Кредитори запропонували взяти близько $8 млрд з резервів українського центрального банку як частину реструктуризації, що Яресько назвала "неприйнятним".

До того ж, як частина програми МВФ з виплати $17 млрд підтримки, Україна повинна виконати три головні вимоги, які включають підвищення незалежності Нацбанку. Яресько заявила, що необхідні закони Рада прийме на наступному тижні.

theinsider.ua

Поділитись новиною:

11 Червня, 2015

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте