Новини | без цензури!

1/3

У законодавців немає чіткого розуміння до чого призведе скасування спецрежиму оподаткування та створення ринку землі, - Григорій Калетнік

2 липня у місті Калинівка, що на Вінниччині, відбулося святкування Дня поля «Свята Українського короваю-2015».

Під час пленарного засідання та круглих столів президент Вінницького національного аграрного університету, академік НААН України Григорій Калетнік, голова Вінницької ОДА Коровій В.В., директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Неїлик М.М., представники місцевого самоврядування, науковці, керівники сільськогосподарських підприємств та фермери обговорювали та дискутували про новітні селекційні досягнення та сучасні технології в рослинництві, стан АПК України, законодавчі зміни та стратегію розвитку сільського господарства і бізнесу.

Під час виїзду на демонстраційні поля ознайомились із сортовими ресурсами та науковими досягненнями вітчизняної селекції, технологіями виробництва високоякісного насіння.

0307201511116

Це справжнє свято досягнень нашої вітчизняної науки, її вчених, селекціонерів, спеціалістів, фахівців сільського господарства.

Насіння пшениці, ячменю, кукурудзи, цукрових буряків та інших сільськогосподарських культур вітчизняної селекції, у своїй більшості, кращі за іноземні. Тому, без перебільшення, хочу сказати, що нам з вами необхідно робити все, аби, як заповідав великий Тарас Григорович Шевченко, що не тільки навчатись чужому, а й не цуратись свого та повернутись до нього лицем.

"Сьогодні перед агропромисловим комплексом України стоїть велике завдання - стати головним локомотивом економіки регіонів і забезпечити продовольчу незалежність в параметрах, заданих доктриною продовольчої безпеки", - відзначив Григорій Калетнік.

0307201511112 (1)

Сільське господарство України є однією з найважливіших галузей економіки. В попередні роки воно забезпечувало більше 8 % валової доданої вартості, а в даний час відсоток значно підніметься. В селі проживає і зайнято понад 30% населення, використовується основних засобів вартістю понад 100 млрд. грн., функціонують майже 56 тисяч господарюючих суб’єктів, що використовують понад 30 млн. га сільськогосподарських угідь. Вироблена в сільському господарстві 1 гривня продукції дає змогу одержувати понад 12 гривень продукції в інших галузях.

Також Григорій Калетнік відзначив, що для того, щоб повною мірою використати даний потенціал, необхідно побудувати стабільну та функціональну основу для сталого розвитку галузі та розв’язати нагальні проблеми, такі як: завершення земельної реформи, впорядкування оподаткування і полегшення доступу до фінансування, покращення бізнес-клімату, вироблення раціональної та сталої політики розвитку сільських територій з метою вирішення потреб малих і середніх господарств, а також сільського населення в цілому. На жаль, саме ці важливі складові сьогодні під загрозою.

Міністерство МінАПК ініціює ринок землі, а Міністерство фінансів - скасування спеціального режиму оподаткування. За що мають страждати селянські, фермерські, а також малі і середні сільськогосподарські підприємства, внаслідок реалізації таких ініціатив?

Уряд посилається на вимогу МВФ. Ця позиція є згубною для галузі і йде в розріз із перспективою розвитку аграрного сектору України. Мінфін не прорахував всі негативні наслідки при скасуванні спецрежиму для АПК і в цілому для економіки України. У той же час стресовим фактором для аграріїв стала стрімка девальвація національної валюти.

"На жаль, у законодавців немає чіткого розуміння до чого призведуть такі реформи" - наголосив президент ВНАУ. Насправді, пільговий режим ПДВ - єдина не корупційна державна підтримка для аграріїв. Це та підтримка, яка дала можливість, починаючи з 2002 року, серйозно підняти рівень сільськогосподарського виробництва.

У перерахунку на 1 га спецрежим надає в середньому аграріям 20 євро. В ЄС для порівняння дотації - 520 євро/га. У США, Японії, Росії, Білорусії цифра держпідтримки АПК на 1 га набагато вища показника по Україні. Ми вже не в рівних конкурентних умовах. Також нам потрібно враховувати той фактор, що в Україні найдорожчі гроші: 30% річних, тоді як у США - 2%, Європі - 5%. Тому таке рішення Кабміну є передчасним і згубним.

Поділитись новиною:

03 Липня, 2015

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Андрій Мих. |

21:43 03 Липня, 2015

 

 

(0)

не хочуть чути Калетника , а каже правильні речі, бо фахівець. треба допомагати аграріям дрібним та робити їх конкурентноспроможніми..

Тетяна |

22:37 03 Липня, 2015

 

 

(0)

Скасують спецподатки для сільського господарства, а потім будуть очікувати під ВР мітингувальників?Мало того, що сталося з валютними кредитами? На чиї плечі ляжуть проблеми с/г?

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(2)
21 Лютого, 2022