Новини | без цензури!

1/3

Провайдери погрожують вимикати iнтернет

Вони вимагають обгрунтованих тарифiв на користування електромережами для розмiщення кабелiв

-- Для того щоб надавати послуги iнтернету, треба встановити вiдповiдне обладнання й забезпечити його електроживлення, - розповiдає Володимир Падюков, директор iнтернет-провайдера "Павлабор", один з органiзаторiв акцiї протесту. - Ми змушенi звертатися до балансоутримувачiв опор - енергокомпанiй, просити дозвiл на сумiсний пiдвiс мереж.

Загалом передбачено сумiсний пiдвiс мереж зв'язку, iнтернету, радiомовлення. Та якщо Укртелеком платить обленерго за оренду опор вздовж одного кiлометра (їх там 30 - 40 штук) 12 гривень, то провайдери - значно бiльше. Наприклад, торiк Київенерго вимагав за оренду лише однiєї опори 30 гривень! Йдеться про дуже великi суми.

Є правила нарахування плати за надання доступу до опор. Та коли ми намагаємося з'ясувати, з чого складається тариф, вiдповiдь одна: "Не подобається? Обрiжемо!"

У сiчнi представники Київенерго вирiшили узгодити з провайдерами цiни. Знизили з 30 до 14 гривень. Але тим часом запровадили додатковi послуги. Щоб нинi пiд'єднати до iнтернету абонента у приватному секторi, потрiбно отримати технiчнi умови приблизно за 700 гривень. Є ще одна послуга, вивчення траси, - 5 тисяч гривень за кiлометр. А виготовлення проекту, наприклад, у Полтавськiй областi обiйдеться у 4,5 тисячi гривень. Узгодження проекту - ще у 500 гривень, технiчний нагляд - 780 гривень за годину.

Тобто дозвiл на пiд'єднання обходиться у кiлька тисяч гривень! Провайдер не буде з власної кишенi на це витрачати грошi. Тож витрати лягають на плечi абонента.

-- Що ж стало останньою краплею i спонукало до протесту?

-- Ми терпiли, доки обленерго в рiзних областях не стали укладати угоди з провайдерами лише на два мiсяцi. Мовляв, через два мiсяцi за оренду опор доведеться платити бiльше. У деяких областях вартiсть цiєї послуги зростає майже на 100%.

-- Чи справдi провайдери готовi вимикати 11 - 12 та 20 лютого iнтернет?

-- Користувачiв мало б бiльше не це цiкавити, а цiни на послуги, якi формуються з урахуванням витрат на оренду опор. Що ж до вимкнення, то деякi провайдери таки вирiшили вдаватися до цього, аби привернути увагу громадськостi. Хоча бiльшiсть провайдерiв вiдмовляються вiд такої iдеї. Мовляв, чому споживачi мають страждати.

Богданна МАРТИНИК, газета "Експрес"

 

Поділитись новиною:

11 Лютого, 2016

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте