Новини | без цензури!

1/3

Політичні прогнози

Послухай Президента – готуйся до виборів!

Політичні події на Вінниччині  в останній місяць – яскравий приклад   повномасштабної підготовки до  позачергових виборів. І попри переконливе звернення  Президента   Петра  Порошенка, про недопущення  таких, сумніву немає – вибори будуть,  причому, швидше ніж будь - хто очікує.

Спочатку   приїзд  до своєї вотчини самого  Президента, причому бажання публічності та  гласності він  уникнув усіма можливими способами. Це тільки на центральних каналах  Президент був  взірцем демократії та відкритості,  бо ж що–що, а робити «красиву картинку»  він справно опанував (робота із «5-м каналом» навчила). Тож зовні все виглядало дуже навіть пристойно. За лаштунками залишилися  факти: як не допускали  до  Гаранта журналістів, як   дозволили поставити лише одне запитання і тільки центральним ЗМІ. 

Всі місцеві кореспонденти  мали вдовольнятися самим фактом приїзду «шефа». Адже для  більшості керівництва області  Президент  справді «шеф», з яким звикли вирішувати  питання   по-своєму за чаєм та з цукерками «Рошен». Нічого не змінилося і цього разу  обрані і справді мали можливість  вирішити свої питання із першою особою держави. Нагадаємо, що  саме  у свій приїзд  до Вінниці  Президент забрав  керівника своєї фабрики на голову ДУСІ.  Питання  перевірених кадрів – надзвичайно важливе, крім того, це може свідчити про розставання із кондитерською імперією – до  виборів. Принаймні  як публічний  жест.  Це додасть  в підупавший рейтинг балів. 

Не  залишився непоміченим і той  факт, що навіть голову Вінницької  обласної ради А. Олійника до головного тіла   не пустили,  він стояв під  загорожею, та спостерігав  за Президентською командою дуже здалека. Про депутатів обласної ради  теж забули -  їх навіть не повідомили про приїзд  Президента і не запросили… Таке  зневажливе ставлення  було  продиктоване небажанням голови держави чути та  бачити у  Вінниці інші  політичні партії. І скоро ми станемо свідками  розправи  із рейтинговими силами, проти яких кинуть важку ПІАР силу.

 Все, що відбувалося за зачиненими дверима  стосувалося  виключно двох речей: грошей та виборів.

Попри  постійне переконання оточення  у тому, що вони все роблять правильно, просто люди не розуміють,  Петро  Олексійович  час від часу  перевіряє рейтинги  своєї партії  та  володіє  ситуацією  краще  ніж хтось думає.  Саме цей факт «подвійного» рейтингу  у рідній Вінниці  не сподобався  Президенту.  Кажуть,  він  вже був   готовий   відпустити   Юрія Хорта  із СІЗО, але  це  більше б зіграло на руку   іншим  політичним силам і аж ніяк не «Солідарності». Тому  строк перебування  хлопця за гратами  продовжили ще на два місяці… Саме тоді варто  чекати ще одного візита когось, хто реально  «відпустить хлопця» і це  можна буде вважати стартом виборчих перегонів.

Щодо губернатора , то  попри велику довіру та  чималі роки дружби  перед В. Коровієм поставили  практично нереальне завдання  і рейтинг  партії «Солідарність» підняти і своїм хлопцям  не  заважати.  Інакше, на перше крісло області   вже  є претенденти готові   показати  результат, що потрібен Президенту.  Але і тут не все гладко -  У команді самого Коровія теж проблеми:  Гижка  він, кажуть, вже двічі подавав на звільнення, але в АП – мовчать.  Треба нагадати, що батьки  Андрія Петровича та  голови ВР  Володимира  Борисовича -  дружили. Тому і  Гижка не чіпають, аби слідкував та наглядав за   «іншими».

Інший візит  до Вінниці – Міхо  Саакашвілі.  Журналісти вже поспішили назвати його  якого Месією для України.  Нині  ця персона  чітко виконує функцію  покладену  на нього Президентом:  він збирає активний  електорат  для нового політичного проекту, що має забрати голоси виборців, які чекають на «когось новенького дійового». Це  буде простий проект типу Тигіпка, але про ті граблі суспільство вже встигло позабути, а  електорат  залишився.

Місцеві  вибори та  проект «Наш край» - це був пробний  крок – розділитися та виграти двома колонами.   Адже до «Солідарності» полізло чимало колишніх регіоналів  і це ставило під загрозу рейтинги Президенської партії.   Але ж гроші  багатих хоч і  «брудних політиків» місцевого ґатунку втрачати не хотілося тому і з’явився «Наш край», співзасновником якого став  вінничанин Григорій Заболотний  родом із Бершаді.

М. Саакашвілі  - фігура більш популярна  та  перспективна у політичному  просторі, тому ставка буде  більше на нього і  вже  політтехнологи розробляють відповідну атрибутику та стратегію виборів. Президент одразу такі  оголосить, як буде чітка статистика  перемоги  саме його команди.   До якої увійде ймовірно ще одна політична сила – В.Гройсмана.  Після Міхо  саме Гройсман має виступити із новими ініціативами та  обіцянками суто  економічного спрямування  та підтягнути «соціальний» електорат   збільшенням пенсій, соцвиплатами, поновленням пільг.  Словом, якщо Міхто - це  майбутній спікер, то   Гройсман – прем’єр  міністр.  І  Саме після  такого розташування сил  будуть Президентські вибори, доля яких прогнозована.

Ольга Котенко

Джерело: Опозиційна сила

Поділитись новиною:

22 Березня, 2016

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте