Новини | без цензури!

1/3

Безробіття та продовольча криза: аграрії назвали можливі наслідки запуску ринку землі

Головне питання про ринок землі, якщо всю цю тему максимально спростити, зводиться до того, а хто ж виграє від запуску ринку? Фермери чи агрохолдинги? Люди чи компанії?

Головне питання про ринок землі, якщо всю цю тему максимально спростити, зводиться до того, а хто ж виграє від запуску ринку? Фермери чи агрохолдинги? Люди чи компанії?

Справа в тому, що великому аграрному бізнесу насправді не потрібно багато робітників. А це означає - не потрібне і те сільське життя, що є в Україні зараз, з мільйонами людей, які працюють на землі та живуть у сільській місцевості.

Ось чому від рішення влади щодо моделі запуску ринку землі, безпосередньо залежить майбутнє багатьох українців. І сьогодні можна було побачити: а скільки їх, тих людей, що занепокоєні земельною реформою. Тему продовжать мої колеги.

Більше ніж 7000 аграріїв у 15 областях України. Сьогодні вони вивели до трас сільськогосподарську техніку, аби привернути увагу влади.

"Долучайте нас до розмови, до діалогу, до законопроекту і ви побачите, виграють всі".

На Київщині мітингують жителі двох сіл - шість сотень людей. Фермер Микола запевняє: ринок землі Україні потрібен, однак без дозволу скуповувати угіддя юридичним особам. Бо за ними можуть ховатися іноземні власники.

"Іноземці мають більші фінансові можливості з точки зору придбання землі і ми не зможемо їм скласти ні малейшої конкуренції  під питання поставлено, буть чи не буть дрібному та середньому бізнесу, більш того під загрозу поставлені робочі місця на наших машинобудівних заводах, які випускають сг техніку, іноземець, зрозуміло, не буде нашу техніку купувати", - говорить Микола Малієнко, директор СТОВ "Перемога" Фастівського району Київської області.

"В Україні аграрний сектор - це бізнес, це 40% валюти і 17% ВВп. Коли прийде великий іноземний капітал в українські села, українських сіл не буде, тому що село буде жити не тоді, коли в селі школа, а коли в селі робота, а робота буде в селі тоді, коли фермер, який обробляє ту землю, живе в селі", - говорить Андрій Дикун, голова ГС "Всеукраїнська аграрна рада".

А це вже Хмельниччина. Тут аграрії живим ланцюгом вишикувалися вздовж траси із плакатами в руках. Вимоги такі ж.

"Нам, як аграріям, теж обідно - після розпаду колгоспів ми брали такі землі, які стояли по 5 по 6 років невиорані і так були бур'яни вище голови і ми вкладували дуже великі кошти, брали кредити під 18-21%. І коли ми вже довели її до якогось ряду і сьогодні, звичайно, прийдуть і заберуть інші", - говорить Ніна Дубицька, власниця сільськогосподарського підприємства.

Фермер Йосип Бомк уже 13 років займається сільським господарством: вирощує пшеницю, кукурудзу, соняшник. Паї орендує у місцевих мешканців. Окрім щорічної плати за землю, намагається допомогти селу. Впевнений: іноземці цього не робитимуть.

"От, наприклад, в моєму селі працює ще два холдінга, які в селі нічого не роблять для людей. Вони приїхали, посіяли, проїхав мехзагін, зібрав. У селі ніякої допомоги вони не надають селянам, розумієте?" - пояснює Йосип Бомк, аграрій.

"Інтересно їм школа? Нє. Дитсадочок? Нє. Дороги? Нє. Прибуток. І я їх розумію. Бо він живе десь в Києві чи в Швейцарії. Начорта йому заботиться про те село", - говорить Володимир Сидоров, директор ПП "Агромаш".

Це вже говорить аграрій на мітингу в Харківській області. Тамтешні фермери вишикувалися вздовж Сімферопольської траси. Впевнені, земля має бути в руках малого та середнього українського бізнесу. Такі ж вимоги і в селян Львівщини та Івано-Франківщини. Вони теж вийшли на акцію.

"Ми просимо президента щоб він вдумався в то щоб землі не продавати олігархам і не продавати іноземцям, тому що у нас є свої люди які хочуть працювати на своїй землі. Ми тут виросли, батьки наші виросли,вони воювали за ту землю і вони хочуть щоб та земля була українцям", - говорить Надія Лесишак, фермер.

Іще один аргумент аграріїв проти продажу угідь іноземцям це впевненність, що ті віддаватимуть перевагу експорту продукції, тож в Україні Головне питання про ринок землі, якщо всю цю тему максимально спростити, зводиться до того, а хто ж виграє від запуску ринку? Фермери чи агрохолдинги? Люди чи компанії? може розпочатися продовольча криза.

Джерело: https://podrobnosti.ua/

Поділитись новиною:

11 Грудня, 2019

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте