Новини | без цензури!

1/3

МОН не визнає результати виборів ректора Києво-Могилянської академії - Шкарлет

У Міністерстві оголосять повторний конкурс на посаду ректора

Міністерство освіти та науки не визнаватиме результати виборів президента НаУКМА, бо вони відбулися з порушеннями і оголошуватиме повторний конкурс на посаду президента Києво-Могилянської академії.

Про це розповів міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, пише Укрінформ.

Міністр зокрема зазначив, що під час виборів неодноразово була порушена встановлена законом процедура, тому визнати їх результати у відомстві не можуть.

Визнати вибори, які відбувалися не відповідно до процедури, міністерство не може. Всі ці порушення викладені спостерігачем, який від МОН був в закладі вищої освіти і спостерігав за цими виборами. Була залучена поліція, ми запросили і записи з камер відеоспостереження, де чітко було видно, що є ознаки того, що виборча скринька залишала виборчу дільницю майже на годину. Потім дуже дивно, коли хтось знайшов цю скриньку чи на сусідній вулиці, чи на будмайданчику. Скринька була розбита, чи ту вони повернули чи іншу, багато питань можна задавати. Тому як міністр, як колишній ректор, я точно не визнаю ці вибори. Більш того, буде наказ про проведення повторних виборів. Хай обирає колектив (НаУКМА — ред.), але чесно, прозоро, без порушення процедури, без вкрадених скриньок, без залитих фарбою, без пошкоджених скриньок, без суб’єктивної думки окремих членів виборчої комісії, що виборчий процес дійсно відбувався відповідно до методичних рекомендацій. Буде процес виборів проведений, буде обраний (керівник вишу — ред.) колективом легітимно, відповідно до процедури, ми підпишемо контракт з будь-ким, - сказав Шкарлет.

За словами міністра, повідомлення щодо порушення процедури виборів, окрім повідомлення спостерігача від МОН, було і від одного з кандидатів на виборах у Києво-Могилянці - в.о. президента НаУКМА Олександри Гуменної.

Водночас на запитання, чи буде розглядати МОН пакет документів, які за результатами виборів подав до МОН один з кандидатів на посаду президента НаУКМА Сергій Квіт, Шкарлет зазначив, що ці документи будуть розглянуті найближчим часом.

У нас на розгляд є достатньо часу. Ми не чекаємо останнього терміну, як тільки вони надійшли, ми одразу починаємо розгляд, - сказав він.

Міністр додав, що з Сергієм Квітом, як і з Олександрою Гуменною він не зустрічався, бо не було відповідних ініціатив кандидатів.

Новий конкурс на посаду президента НаУКМА оголосять у встановлені законом терміни.

У найкоротший термін, який вимагає законодавство, буде оголошено ці вибори. Є мінімум два місяці на подачу документів, самий мінімальний час: на проведення агітації, час на перевірку документів. Після цього будуть проведені вибори, в найкоротший термін, відповідно до норм законодавства, - сказав Шкарлет.

Він додав, що документи виборчої комісії про результати виборів були у МОН у понеділок, 31 січня, і міністерство їх розглядає.

У нас є право на певні заходи, на певні запити стосовно тих питань, які з’являються у тих посадових осіб, які розглядають ці документи, - сказав міністр.

На уточнювальне запитання на підставі чого було прийнято рішення про невизнання результатів конкурсу в НаУКМА, міністр відповів:

На підставі тих попередніх документів, які у мене є, триває експертно-кадрова комісія щодо проходження… Я особисто не бачу підстав для затвердження результатів цих виборів. Якщо експертно-кадрова комісія, спостерігач від МОН переконають мене в тому, що результати виборів є об’єктивними при скриньках, які були винесені поза межі дільниці, які були залиті, пошкоджені, якщо це переконає мене, що вибори відбулися відповідно до норм, процедури, то ми ухвалимо.

На запитання, чи надала поліція відповідну інформацію міністерству щодо інциденту на виборах НаУКМА, він наголосив, що станом на 1 лютого такої відповіді МОН не отримало.

Наразі, за його словами, виконувачем обов’язки президента НаУКМА призначено декана юридичного факультету Дениса Азарова.

Міністр додав, що за час його перебування на посаді це вже п'яті вибори президента НаУКМА.

Тривалі вибори були і в КНУ, і в Запорізькій політехніці. Лише декілька вишів на всю країну не спромоглися обрати собі керівника. Можливо це говорить про демократію, можливо про невідповідність кандидатів, які заявлялися на посаду ректорів, до тих вимог, які висували університетські громади. Києво-Могилянська академія це лише один з більше ніж сотні університетів, які є в державі. Це єдиний випадок за всю історію України, коли вибори відбувалися саме так, - зазначив Шкарлет.

Нагадаємо, 28 січня Національний університет "Києво-Могилянська академія" повідомив, що обрав нового ректора. Ним став колишній міністр освіти та науки, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт.

Зазначається, що серед тих, хто проголосував у другому турі виборів, голоси розподілили наступним чином:

  • колишній міністр освіти та науки Сергій Квіт – 235 голосів (52,80%);
  • доцент, декан факультету економічних наук Олександра Гуменна – 191 голос (42,92%);
  • проти всіх – 18 голосів (4,04%);
  • зіпсовано – 1 бюлетень.

Загальна присутність на виборах – 445/593 (75,04%).

Крім того, на дільниці стався інцидент – одну скриньку з бюлетенями вкрали, іншу облили фарбою. Викрадену скриньку знайшли, бюлетені з неї визнали дійсними.

Раніше Квіт уже обіймав посаду ректора Києво-Могилянської академії у 2007-2014 роках.

Джерело: https://parlament.ua/news/mon-ne-viznae-rezultati-viboriv-rektora-kievo-mogilyanskoi-akademii-shkarlet/

Поділитись новиною:

04 Лютого, 2022

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(2)
21 Лютого, 2022