Новини | без цензури!

1/3

Паризька книгарня проводитиме зустрічі з українськими письменниками

Одна з найвідоміших столичних книгарень Франції Librairie du Globe співпрацюватиме з українськими авторами. Зокрема, творчі зустрічі з поетами та письменниками з України заплановано під час Європейського літературного фестивалю у французькій провінції Коньяк у листопаді.

 

“Ми плануємо під час Європейського літературного фестивалю у французькій провінції Коньяк, куди в якості почесного гостя запрошена Україна, організувати творчі зустрічі з українськими авторами. Це відбудеться перед, або після культурного заходу в приміщенні книгарні Globe”, – зазначив  Франсуа Девер.

 

Франсуа Девер нагадав, що літературний форум проходитиме з 15 по 18 листопада і згоду взяти участь у ньому вже дав популярний серед французьких читачів український автор Андрій Курков. “Ми очікуємо також на інших українських авторів. Переговори поки ведуться”, – сказав він.

 

Директор Європейського літературного фестивалю Софі Жуйєн підтвердила інформацію про запрошення України взяти участь у заході в якості почесного гостя. За її словами, до Коньяка на фестиваль, крім Андрія Куркова, також запрошено Юрія Андруховича, Марію Матіос, Сергія Жадана, Любка Дереша та Антона Кушніра.

 

Надію на зростання популярності сучасної української літератури серед французьких читачів після участі українських авторів у роботі Європейського літературного фестивалю в Коньяку неодноразово висловлювали не лише українські книговидавці, а й французи.

 

За словами літературного агента у Франції Ірини Дмитришин, французькому видавцеві добре відомі твори Андрія Куркова, Юрія Андруховича та Любка Дереша, які перекладено французькою мовою, є зацікавленість і в інших авторах. Невеликими накладами у Франції видано романи Сергія та Марини Дяченків, книга есе Миколи Рябчука та поезія Дмитра Чистяка. Відомий французький прозаїк та керівник видавництва Gallimard Жан-Марі Лаклаветін відвідував весною Київ саме з метою пошуку цікавих імен.

 

Популяризація української книги у Франції не можлива без її промоції та дистрибуції, тому логічним кроком у цьому контексті стало досягнення домовленостей про продаж українських книг між українськими книговидавцями та двома книгарнями Globe та Librairie de Pologne. Французькі книгознавці розраховують на зростання попиту з боку українців, які мешкають у цій країні, на зацікавленість французів українського походження.

 

Нагадаємо, що українська книга та її автори вперше з 16 по 19 березня цього року взяли участь у Паризькому книжковому салоні, де щороку свої твори представляють близько 2 тис. авторів і понад тисяча видавців з понад 40 країн. Паризький Книжковий салон, започаткований у 1981 році Національною профспілкою видавців, проходить щороку в березні.

 

Джерело: Друг читача

 

 

Поділитись новиною:

03 Жовтня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Юлія Данильченко

Коментарі

Богдан з Парижа |

18:05 17 Жовтня, 2012

 

 

(0)

Дуже приємно, що Україна є гість европейського фестивалу в Коняк, велика заслуга належиться Ірені Дмитришин. Шкода, що деякі письменники як Ярослав Мельник не було запрошено, який на мою думку на це заслуговоє, так як між іншим Дмитро Чистяк. Приємна новина що книгарня Глоб, яка має український відділь, не буде закрита бо така була небезпика у вересні. Бажаю багато успіхів орханізаторам ! ! !

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте