Новини | без цензури!

1/3

Зірковий хокеїст – президент вінницьких «Гайдамаків»

Короткий опис новини з id=412

 

Президентом вінницького хокейного клубу «Гайдамаки», який виступає у Професійній хокейній лізі України, є знаменитий в минулому хокеїст В’ячеслав Завальнюк – двічі чемпіон Росії, чемпіон України, учасник Олімпійських ігор і чемпіонатів світу в складі нашої національної збірної. В інтерв’ю він поділився своїм баченням проблем вітчизняного хокею. До речі, за словами прес-аташе «Гайдамак» Володимира Бабкова, В’ячеслав Завальнюк хоч і мешкає у Києві і до Вінниці приїздить в основному на матчі «Гайдамаків», але допомагає фінансувати нашу команду з власних коштів.


Про бездотаційність казати зарано
Пане В’ячеславе, за рахунок чого можна побудувати фінансово сильний клуб – державної підтримки або спонсорів?
– Спочатку клуб повинен мати хороших спонсорів (власті зазвичай підтримують, але не утримують команду). Потім, через 2–5 років, команда може й сама почати заробляти – на продажі фірмових значків, шарфиків, екіпіровки, залученні нових спонсорів і рекламодавців. А також, природно, за рахунок вхідних квитків. Глядачі почнуть заповнювати арени, якщо бачитимуть справжнє шоу. Наприклад, київський «Беркут», на матчі якого приходить повний зал, відбиває оренду Палацу спорту і ще й заробляє на квитках.
Назвіть головні проблеми українського хокею.
– Хокею необхідна підтримка з боку вищого керівництва країни – Президента і уряду. Лише в цьому випадку можна розраховувати на якісний стрибок вперед. Візьмемо, для прикладу, Росію, Білорусь, Латвію, Казахстан, Чехію, Словаччину, Німеччину. У цих країнах наш вид спорту користується чималою підтримкою уряду. Потрібно також регулярно відкривати юнацькі хокейні школи. Вони обов’язково користуватимуться популярністю, адже нині взимку хлопчикам, як правило, нікуди прикласти свою енергію.
Але ж практично всі хокейні клуби – приватні. Чому ж їх повинна підтримувати держава?
– Держава і місцеві власті насамперед повинні дбати про спорудження льодових палаців і реконструкцію нині діючих. Наприклад, хоча нещодавно реконструювали Палац спорту в Донецьку, аналогічні роботи варто провести в Одесі, Дніпропетровську і ряду інших міст.
Порівняєте рівень національної збірної України під час Ваших виступів і нині.
– Ці не можна порівнювати. Адже тоді ми грали в дивізіоні «А», а зараз збірна виступає в нижчій лізі.
Чи є взагалі сенс нашій збірній боротися за вихід до дивізіону «А» чемпіонату світу, адже нічого особливого там все одно не здобути?
– Є, адже це насамперед говорить про престиж нашого хокею. Вихід до дивізіону «А» свідчитиме про позитивні зрушення, що послужить стимулом для наших молодих талантів. В цьому випадку вони менше думатимуть про перспективи свого від’їзду за кордон. Але звичайно ж, це також пов’язано і з фінансовим станом українських клубів. З позитивного боку виділю, наприклад, «Беркут», який має стабільне фінансування. А ось фінансування «Гайдамаків» залишає бажати кращого, через що ми не маємо можливості запрошувати сильних гравців.

Чому український хокей помітно відстає від російського, на відміну від футболу?
– Справа у тому, що наш хокей довгі роки не розвивався. Раніше в Україні була лише одна конкурентоздатна команда – «Сокіл». Зараз з’явилися й інші сильні клуби – «Донбас», «Беркут».
Чи можна порівняти порядок фінансування «Беркута», «Донбасу» і «Сокола» з фінансовим забезпеченням клубів російської Континентальної хокейної ліги?
– Клуби КХЛ фінансуються значно краще. Фінансування «Донбасу» приблизно дорівнює бюджету клубів вищої ліги Росії, а ось «Беркута» – вже ні.
Але в Росії є великі нафтогазові спонсори, яких в нашій країні практично немає ...
– У багатьох російських містах хокейні клуби відмінно фінансують місцеві власті. Це, наприклад, команди Ярославля, Новосибірська, Челябінська. Але, зрозуміло, в основному клуби КХЛ  спонсоруються приватними структурами.
Чи може російська ліга з часом зрівнятися з американсько-канадською НХЛ?
– Звичайно. Рівень цих ліг вже майже зрівнявся. Про це говорять хоча би непоодинокі перемоги команд КХЛ над клубами НХЛ. Сила провідних російських клубів вже наближається до сили провідних команд Канади і США.
Але зарплати все ж більші в НХЛ?
– Середній рівень зарплат в НХЛ і КХЛ вже майже зрівнявся. Виключення становитимуть лише одиниці – зірки високого рівня.
Які перспективи у ХК «Донбас» у вищій лізі чемпіонату Росії? І чи доцільно йому там взагалі брати участь?
– На жаль, в Україні поки не такий рівень розвитку хокею, який дав би можливість провідним гравцям підвищувати свою майстерність, виступаючи у внутрішньому чемпіонаті. Тому рішення керівництва ХК «Донбас» заявитися у чемпіонат Росії цілком зрозуміло.
На Україні створюється телеканал «Хокей». Як його поява має вплинути на розвиток Вашого виду спорту?
– Регулярна демонстрація матчів ПХЛ по ТБ буде цікавою і любителям спорту, і командам, і рекламодавцям. Думаю, що цей проект стане успішним і допоможе підвищити популярність вітчизняного хокею.
Володимир ПРИСЯЖНЮК

Поділитись новиною:

03 Січня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте