Новини | без цензури!

1/3

Чемпіонат світу з програмування розпочався у ВНТУ

11 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті стартував півфінал чемпіонату світу з програмування серед студентів.

 

Одночасно інший півфінал розпочався у Бухаресті. В обох містах змагаються по 40 команд.  Загалом у світі проходить 49 таких 49 півфіналів, участь у яких беруть 9 тисяч команд. До фіналу увійдуть лише 100 найкращих, – каже один з організаторів першості професор Володимир Місюра.

 

2c

 

- Це – наймасовіша студентська олімпіада, в якій на першому етапі беруть участь до 80 тисяч студентів зі всього світу. В Україні півфінал проводиться вдруге і вдруге змагання приймає Вінниця, оскільки останніми роками наші студенти демонструють великі успіхи у програмуванні. До Вінниці приїхали команди 4-х країн: України, Туреччини, Молдови та Болгарії. У Бухаресті змагаються Румунія, Сербія, Чорногорія та Македонія. Складається команда із 3-х студентів, вони отримують 10 задач і за 5 годин мають їх розв’язати.

 

Завдання надзвичайно складні, тому без перебільшення скажу, що тут зібралися кращі молоді програмісти своїх країн, – зазначив Володимир Місюра.

 

За словами професора, коли 10 років тому ВНТУ долучився до участі в чемпіонаті, українські команди у півфіналах займали 5-6 місця, а останні 5 років – впевнено посідають перші 5 місць. Нині  у світовому рейтингу з програмування Україна – на 5-й сходинці.

 

2b

 

Вінницький національний технічний університет має великий досвід проведення солідних міжнародних заходів, тому півфінал світового чемпіонату організує на найвищому рівні, – переконаний перший проректор ВНТУ Олександр Романюк.

 

- ВНТУ нині входить до четвірки кращих університетів України, тому, переконаний, ми зуміємо провести  змагання на найвищому рівні. Впевнений, що будемо бачити безкомпромісну боротьбу при високій конкуренції, переможуть найсильніші. Але для всіх  учасників буде стимул розвивати свої знання і вміння – від цього виграють всі. Півфінал повинен зблизити студентів різних країн – у цьому полягає велике соціальне значення цих змагань, – сказав Олександр Романюк.

 

Від імені постійного мецената наукових проектів вінницьких студентів, кандидата у народні депутати України по виборчому округу №11 Олександра Домбровського, учасників чемпіонату привітав заступник директора Інституту глобальних трансформацій, довірена особа кандидата Олександр Козяр.

 

- Це – третій проект ВНТУ, який ми підтримуємо: перший – щорічний конкурс з вебдизайну, багато років поспіль найкращі вінницькі студенти отримують персональні гранти від Олександра Домбровського. Сподіваємось, що стане доброю традицією, коли Вінницький технічний університет буде фактично центром наукового життя не тільки в Україні, а й в Європі та світі. Зі свого боку Інститут глобальних трансформацій та його директор Олександр Домбровський завжди готові підставити плече таким ініціативам, – запевнив Олександр Козяр.

 

Джерело: Вінниця ОК

 

 

Поділитись новиною:

12 Жовтня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Юлія Данильченко

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте