Новини | без цензури!

1/3

Місця, де дурять туристів

Короткий опис новини з id=51

Ні, мова не піде про вкрадений гаманець чи вихоплену просто з рук фотокамеру, хоча й таке може трапитись, якщо не слідкуватимете за своїми речами. Все набагато цікавіше: ми відвідаємо культові туристичні місця, присвячені знаменитим людям, які ніколи не існували насправді.

Шерлок Холмс

Лондон, Бейкер-стріт, 221б, - цю адресу пам’ятають усі шанувальники великого сищика. Насправді будинку з такою адресою на цій вулиці ніколи не було. Його побудували навмисне для музею - між будинками №237 та №239 (за вхідний квиток у вас попросять шість фунтів). Адже Артур Конан-Дойл дуже детально змалював помешкання знаменитого детектива, та й творці музею ретельно дотримувались вказівок письменника. Не обійшлося й без театральних ефектів. Головні убори Холмса та Ватсона лежать на столику біля каміна, наче їх щойно там залишили, стіл накрито до обіду, а на стільчику розташувався актор, що зображає доктора Ватсона. В сусідніх кімнатах ви зустрінете професора Моріарті (на щастя, у вигляді воскової фігури) та інших знакових персонажів із «Пригод Шерлока Холмса». А з хвилини на хвилину до приміщення увійде сам Шерлок Холмс із незмінною трубкою в руках...

Словом, враження складається таке, наче це вас вигадали, а не його - інакше невже стали б тисячі людей по всьому світу писати листи «містеру Шерлоку Холмсу»? Усі листи, до речі, виставлено на загальний огляд, як і неймовірну кількість сувенірів (вухасті кепки, плащі в клітинку, парасольки, трубки), які просто тут можна придбати на згадку про неіснуючого Шерлока Холмса.

Ромео та Джульєтта

Якщо вам справді цікаво, де саме оселив Вільям Шекспір своїх найромантичніших героїв, записуйте адресу: Італія, місто Верона, площа Віа Капелло, будинок 27. На другому поверсі цього будиночка є балкон, на який начебто виходила Джульєтта. Зараз тут стоїть її позолочена статуя. За помірну плату можна увійти всередину, постояти поряд із нею, і навіть загадати бажання (звісно, про кохання).

Але оскільки Ромео з Джульєттою ніколи не існували насправді, то ця споруда - всього лише відреставрований постоялий двір ХІІІ століття, що виявився дуже схожим на шекспірівські замальовки. Є у Вероні й такий собі «дім Ромео» - на вулиці Віа Арке Скаліджері. А ще можна спуститися до крипту каплички Сан-Франческо аль Корсо, де, якщо вірити «найсумнішій повісті на світі», знаходиться та сама подвійна могила. До речі, так само, як і Шерлоку Холмсу, юній Джульєтті пишуть листи шанувальники з усього світу, щоправда, зовсім із іншими проханнями.

Граф Монте-Крісто

Сюжет знаменитого «Графа Монте-Крісто» Олександр Дюма позичив із поліційних звітів. А було це так. Паризький чоботар Франсуа Піко став жертвою розіграшу і потрапив до за грати в’язниці Фенестрель. Сусідом по нещастю в нього виявився старий можновладець, що опинився в немилості тодішньої влади. Саме він і заповів хлопцю пристойний спадок. Опинившись на волі, Піко, як і належить справжньому герою, почав мстити своїм кривдникам. Із легкої руки Олександра Дюма чоботар перетворився на романтичного помічника капітана марсельського судна, познайомився з неіснуючою дівчиною Мерседес та завдяки чотирьом своїм друзям-зрадникам потрапив до замку Іф...

Замок Іф, що знаходиться у французькому місті Марселі, - це велична острівна фортеця на південному заході від головного марсельського порту. Сюди часто прибувають екскурсійні кораблі: кожен турист бажає подивитися, де і як відбував покарання великий граф.

Побудували замок Іф у 1529 році. Спочатку тут планували тримати зброю, однак потім плани змінилися: фортецю перетворили на в’язницю. До появи роману Дюма тут переважно утримувались дрібні злодюжки та політв’язні. Зараз же туристам із гордістю демонструють одиночну камеру Дантеса з підкопом, через який той начебто втік із острова.

Привид опери

Повз розкішну, схожу на торт споруду опери Гарньє в Парижі і так пройти неможливо, а якщо вже перед поїздкою перечитати роман Гастона Леру «Привид опери» чи переглянути однойменний фільм...

Без сумніву, знамениті підземні озера в опері присутні, адже паризький театр почали зводити в 1862 році, і робітники одразу ж зіткнулися з непередбаченими труднощами: натрапили на підземний водоносний пласт. Щоб закріпити фундамент, просто під сценою облаштували бетонний резервуар. Однак роздивитися підвали та підземні озера вам не дозволять, позаяк екскурсій місцями бойової слави найстрахітливішої і наймузичнішої примари в світі немає і не передбачається. З міркувань безпеки, до речі. Доведеться обмежитися візитом на спектакль «Привид опери». Тож купуйте квиток (від 5 до 130 євро) і милуйтеся парадними східцями, мозаїчним фойє, що його купол був розписаний самим Марком Шагалом, та глядацькою залою в багряних тонах. І насолоджуйтесь безсмертною музикою Ендрю Ллойда Веббера, якого надихнула історія про неіснуючого привида. А якщо великий композитор у нього повірив, то чому б і нам не зробити так само?

Поділитись новиною:

13 Квітня, 2010

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Галина ГРАНЕЦЬКА

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте