Новини | без цензури!

1/3

Діти - біженці: що головніше? показники чи правда?

Короткий опис новини з id=538


25 січня, в обласному управлінні , відбулась прес-конференція з приводу ситуації та проблем пов'язаних з перебуванням дітей біженців та дітей шукачів притулку у Вінницькій області.

Як було сказано на конференції, Україна розташована між Европою і Азією, що робить її проходом для багаточисельних шукачів притулку на їх дорозі в Європейський Союз. Але що робить саме наше місто, таким привабливим для скупчення біженців, - так нам ніхто й не зміг відповісти. Однак вже загально відомо, що Вінниця давно стала «столицею сомалійських біженців». Навіть якщо «загуглити» такі слова як «сомалійці», «біженці»… то одразу, поряд з цими словами з’являється й Вінниця.

Чергова «слава»


В конференції основну увагу акцентували на дітях-біженцях, однак поговорили й про дорослих нелегалів. Місцева громадська організація «Вісь» виграла грант Данської Ради у справах біженців в розмірі 40171, 90 грн., тепер ці гроші планують потратити на допомогу дітям та молодим мамам – біженцям та біженкам, шукачам та шукачкам притулку, які перебувають у Вінницькій області. «Вісь» у партнерстві з Службою у справах дітей ОДА будуть реалізовувати тренінговий проект, який допоможе вищеперерахованим адаптуватись в українському суспільстві. Як нам пояснила голова громадської організації, шукачів притулку (чи пригод – авт.) будуть навчати базових знань української мови, народних ремесел (уявіть собі сомалійця, який вишиває хрестиком чи ліпить горщики – авт.), готувати українські борщі та вареники.


В свою чергу, і Товариство Червоний Хрест, і вінницька правозахисна група, і управління державної міграційної служби у Вінницькій області  розповіли скільки щорічно витрачають зусиль на всеможливе благо «наших» біженців. Однак, як виявилось, за офіційною статистокою міграційної служби неповнолітніх біженців у нас не так вже й багато.  У 2007 році було виявлено й надано допомогу шістьом дітям-біженцям, у 2008 як і в 2011 році не було жодної нелегальної дитини, в 2009 – одна дитина, в 2010 – п’ятеро.


Наглядні данні трохи інші. Пам’ятаю листопад-грудень 2011, в той час вулиці Вінниці рябіли від чорних облич сомалійців, сомалійських жінок та їхніх маленьких переселенців. Стає цілком зрозуміло, що якщо вони так вільно, без боязні прогулювались вулицями міста, значить мали статус біженців, а значить й малеча їхня мала б десь реєструватись, числитись, тоді статистика неправдива?


Журналісти „Свобода Слова в Україні” навели факти перебування дітей-біженців (11 осіб) восени 2011 року в орендованій квартирі по вул. Свердлова, однак наведенні данні не підтвердила ні правозахисна група, ні міграційна служба Вінницької обл. Думаю, цілком логічним є факт, що неповнолітні сомалійці, маючи статус біженців, повинні стояти на обласному й, навіть, всеукраїнському обліку. Світлана Дорош, начальник служби у справах дітей Вінницької області, сказала лише, що діти, напевно, перебували тут транзитом  (тимчасове проживання, перед подальшою міграцією нелегалів – авт.), але той факт, що дітям тут проводили навчальні заняття – суперечить сказаному.


Майже всі нелегали, що потрапляють до нашого міста, не бажають отримувати тут статус біженця. Самі подумайте, навіщо сомалійцеві статус українського біженця, якщо він може за тиждень поїхати звідси й отримати статус біженця в Бельгії, до прикладу. А там соціальні гарантії,  значно кращі,  ніж тут, в Україні, ми для них лише „буферна” зона.


Вінницькі громадські організації, які займаються питаннями дітей-переселенців, стверджують, що усі необхідні речі, в тому числі й іграшки, неповнолітні біженці у нас отримують.  Інше питання чи потрібні цим дітям іграшки, коли через ситуацію в Сомалі, їх уже з п’яти років навчають стріляти й „граються” вони вже давно по-дорослому - автоматами.


Невідомо як далі складатиметься ситуація з біженцями у Вінниці, коли почнуть діяти для них обіцяні тренінги й інші „шоу-програми”. Але вже сьогодні зрозуміло - статистика нелегалів у нашому місті, неправдива, а значить на цьому хтось має зиск та вигоду.


Наталка Хмара
Вікторія Мамай

Поділитись новиною:

27 Січня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу:

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте