Новини | без цензури!

1/3

Показали картини намальовані ротом та ногами

22 листопада у київському музеї Тараса Шевченка відкрили виставку робіт людей з обмеженими фізичними можливостями, пише Gazeta.ua.

 

Картини, вишивку хрестиком та бісером зробили за допомогою ніг та роту.

 

"Це активні люди, які не хочуть змиритися з долею. Вони не підуть під церкву показувати свої недоліки, отримувати копієчку, а потім її тратити, - каже директор громадської організації "Народна академія творчості інвалідів" Олена Александрова. - Усі роботи на виставці світлі, у них відсутня озлобленість. Психологи кажуть, що вони мають позитивний кольоровий фактор. Картини показують мрію про життя, яке авторам не вдалося мати. Наприклад, Лідія Лісайчук з Житомира народилася без рук і ніг. Вона вишиває хрестиком танці - танго, фокстрот. Навіть працювала вишивальницею на одному з житомирських підприємств. Живе одна, самостійно готує їсти та прибирає. Севастополець Руслан Раб має сильне ДЦП, руки і ноги не працюють. Ротом він малює тонкі жіночі портрети. Взагалі, хто малює зубами, мають тонші роботи. Художники, що працюють ногами, переважно беруть олійні фарби. У них більші мазки".

 

Олена Александрова задумала виставку 15 років тому. Авторів зібрала з цілої України. Деяких вже немає в живих. Всього показали біля 80 робіт 16 художників.

 

Виставка триватиме до 9-го грудня.

 
 
 

Поділитись новиною:

29 Листопада, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Анна БАЛАКИР

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте