Новини | без цензури!

1/3

Знайшли найбільше санітарне поховання часів радянсько-фінської війни

Бійців, які загинули на радянсько-фінляндськый війни, поховали на станції Лейпясуо Виборзького району Ленінградської області. Кілька ям з останками на початку літа виявили місцеві пошуковці. Про кістки на болоті їм розповів збирач ягід. У результаті експедиції з'ясувалося - знайдено найбільше в районі санітарне захоронення, пише Gazeta.ua.

 

Ці бійці Червоної армії загинули в останні тижні радянсько-фінляндської війни.

 

Попрацювавши з архівами, пошуковики змогли відновити картину трагічних подій лютого 1940-го.

 

"Червоноармійці зламали лінію Маннергейма в районі Лейпясуо. Прорвалися на линію оборони фінських військ. Там було дуже багато земляних дотів. Протягом двох діб вони намагалися просунутися в бік Гаврилова, але не змогли", - розповів в ефірі tv100 заступник командира пошукового загону "Фронт" Микола Смородін.

 

Санітарних ям в непрохідних болотах під Виборгом виявилося близько десятка. На місці працювало відразу декілька пошукових загонів з багатьох міст Росії. Адміністрація району, де відгриміло кілька воєн, допомагали, чим могли. Купили мотопомпу, забезпечували продовольством і транспортом.

 

Михайло Торопов, голова адміністрації Красносільського сільського поселення, зізнався, що його дід також десь загинув у 1942-му, місце його поховання залишається невідомим.

 

"Сподіваюся, що імена будуть встановлені і родичі зможуть приїжджати. Можливо десь хтось знайде останки мого діда і я знатиму", - зазначив чоловік.

 

В результаті пошукових робіт вдалося знайти останки більше стапятідесяті бійців. Але жодного медальйона або особистої книжки. Протягом літа фахівці меморіальних організацій намагалися знайти бодай якусь зачіпку. І вона знайшлася. Імена семидесяти червоноармійців похованих в болоті під Лейпясуо вдалося знайти буквально дивом.

 

"Так як інформація закрита досі міністерстовм оборони, ми не маємо документів, за якими ми могли б попрацювати, щоб скласти списки втрат по цьому району на цей час. Єдине, що нам вдалося знайти - це інформацію з Книги пам'яті. Тобто ми вручну знайшли інформацію про те, що є бійці, поховані саме в Лейпясуо", - повідомила Галина Савельєва, фахівець інформаційного центру "Пам'ятаємо всіх поіменно".

 
 
 

Поділитись новиною:

04 Грудня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте