Новини | без цензури!

1/3

Комічний роман про Гітлера став бестселером № 1 у Німеччині

На перше місце в рейтингу продажів у Німеччині вийшла книга Тимура Вермеша (Timur Vermes) «Він повернувся» (Er Ist Wieder Da). Цей сатиричний роман про пригоди Адольфа Гітлера в сучасній Німеччині вже перекладають англійською.

 

Гітлер засинає в 1945 році і прокидається в Берліні в 2011-му. Така коротенька фабула нового сатиричного роману Тимура Вермеша «Він повернувся». Вже продано 250 тисяч примірників друкованої версії роману і 75 тисяч аудіокниг.

 

Колишній журналіст, німець по матері і угорець по батькові, Тимур Вермеш написав цей твір, щоб привернути увагу до зростання неонацизму. На його думку, нинішні розчарування, криза, занепадницькі настрої, побоювання інфляції – така ж токсична суміш, що дозволила Гітлеру прийти до влади в тридцяті роки.

 

Фюрер не вмирає в бункері, а прокидається … 30 серпня 2011 року. Він прокинувся на пустирі в районі Берлін-Мітте і відразу відчув легкий головний біль від рівномірного, досить різкого запаху бензину. Гітлер розуміє, що більше не в 1945 році, що війни немає, як і партії, Вермахту, Гестапо і Єви Браун. Колишній вождь неприкаяно вештається вулицями, поки продавець газет не дозволяє йому переночувати у нього в кіоску.

 

Спочатку фюрера приймають за коміка, що грає роль відомого історичного персонажа. Однак харизма «нового Гітлера» робить свою справу, і він стає гостем на телешоу зірки турецького походження Алі Віцгюр. Завдяки YouTube і бульварній пресі Гітлер здобуває велику популярність і знову йде в політику. Він розпалює в суспільстві ненависть … проти водіїв, які перевищують швидкість, та собак, які забруднюють тротуари.

 

У романі Гітлер описаний настільки реалістично, що, здається, все це відбувається насправді.

 

Критики відзначають, що успіх роману пояснюється тим, що почуття провини післявоєнного покоління Німеччини поступово змінюється іронічним ставленням до власної трагічної історії. Сміливий експеримент Вермеша на тему, яка ще недавно була практично забороненою, схоже, виявився вдалим. Як зазначає Daily Mail, вже продано 17 ліцензій на видання німецького бестселера в перекладах.

 

Джерело: Друг читача

 

 

 

Поділитись новиною:

10 Січня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте