Новини | без цензури!

1/3

Новий центр адмінистративних і соціальних послуг Вінницької міської ради прикрашений світлинами

Для відремонтованого будинку Правобережної адміністрації ВМР по вул. Космонавтів, 30, близько п'ятнадцяти світлин Зорія Файна були спеціально підібрані та оформлені згідно з концепцією декору сучасного інтер’єру.

  

"...Особливість вибору саме цих світлин, - розповідає Зорій, - ускладнювалась тим, що дизайнер інтер'єру хотів бачити їх виключно квадратної форми. А органічно вписати композицію зображення в квадрат у мистецтві фотографії – одне із найскладніших завдань, тому що тут ставляться особливі вимоги до пропорцій, смислового навантаження та розташування предметів у кадрі. Вони зовсім інші, ніж у звичних нашому оку прямокутних форматах. Крім того, метою світлин була не тільки якнайкраще презентувати місто Вінницю в просторих інтер’єрах, а й показати місто без метушні, в сучасному вигляді, але так, щоб і через десять-двадцять років знімки не застаріли і виглядали "свіжими".

 

Фотографія буває репортерською, де цінна саме мить, яка має бути максимально виразно відображена на знімку - в історичному та соціальному аспекті сьогодення. А буває – ніби з погляду з вічності, де місто пливе над часом і простором.

 

Саме тому я підбирав для цього проекту світлини, зняті, по-перше, з високих місць, по- друге – на них відсутній кольор. Дизайнер поставив переді мною завдання: виключно засобами графіки досягти максимальної виразності. Саме тому поряд із чорно-білими фотографіями, що передають настрій вечірнього спокою, я використував і зняті вдень в інфрачервоних променях, які зроблені спеціально переобладнаним фотоапаратом. Зверніть увагу на "казковість" білих дерев, темного виразного неба, співвідношення архітектурної строгості та безпосередність природних ліній.

 

Якщо вже зайшла мова про технічні хитрості, то – крім усього іншого – кілька світлин знято за допомогою спецприладів, таких, як монокль та lens baby. На мою думку, в цьому теж є неповторний шарм.

 

Взагалі, це далеко не перший проект моєї співпраці з адміністрацією міста Вінниці. Почалась вона з моїх ілюстрацій до повноколірної книги про Вінницю, яка була видана у 2005 році польским видавництвом "Унітекс". Крім того, мене багато разів направляли від міста з персональними виставками за межі регіону – наприклад, у польське місто-побратим Кельце. Мої фотографії представляли Вінницю у столичному палаці "Україна" в рамках презентації обласних міст України. Окремі мої роботи - саме з вінницькою тематикою - прикрашають багато кабінетів державних та приватних установ міста. Моя студія виконує фотосупровід багатьох серйозних заходів, які проводить місто, серед них - дитячі конкурси, конкурси краси, міжнародні медичні симпозіуми, прес-конференції видатних особистостей. Традиційним уже стало те, що портрети перших персон області (а нерідко й країни в цілому) також замовляють у нас.

 

Я багато мандрую - лише в минулому році відвідав понад двадцять країн світу. Але я з гордістю повертаюсь у рідне місто і пишаюсь тим, що я вінничанин, що я тут народився. І щасливий, що завдяки нашому меру Володимиру Гройсману в мене є постійна нагода ставити нашу Вінницю багатьом в приклад, причому не тільки на пострадянському просторі. Місяць тому в муніципалітеті Нюрнберга (Німеччина) я розповів про вінницький досвід облаштування wi-fi зон, і це дуже здивувало німецьких чиновників".

 

4583

4585  

4588

4586

4587

4588

4589

4593

4595


Джерело: Photo Fine Studio
Поділитись новиною:

16 Січня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Зорий Файн

Коментарі

Адміністратор |

12:01 16 Січня, 2013

 

 

(0)

коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. також дані про таких користувачів можуть бути передані до мвс, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте