Новини | без цензури!

1/3

Google хоче замінити паролі на криптографічні ключі

Компанія Google має намір позбавити користувачів паролів, запропонувавши більш зручні та надійні засоби аутентифікації, повідомляє Wired з посиланням на статтю, одним з авторів якої є віце-президент Google з безпеки Ерік Гроссе.
     


      "Як і багато експертів, ми згодні з тим, що сучасні засоби аутентифікації вже не здатні забезпечувати користувачів належним рівнем безпеки", - йдеться в статті, присвяченій новим методам захищеного доступу до персональних даних.
     
     
      Одним з таких методів є доступ за допомогою криптографічного ключа, що розміщується в USB-порту персонального комп'ютера. За допомогою такого токена користувач зможе входити у веб-сервіси Google, не вводячи пароля - лише одним натисненням клавіші миші.
     
     
      Проблема в тому, що подібний метод авторизації підтримують не всі браузери (власний браузер Google Chrome підтримує). Додавання цієї можливості в інші програми дозволить зручно користуватися ключем без завантаження додаткового програмного забезпечення. Як експериментальний зразок в Google обрали продукт компанії Yubico.
     
     
      Однак поява нових методів доступу не означає, що паролі не доведеться вводити зовсім. Пароль, наприклад, можна зберегти для зміни особистих даних у обліковому записі. Таким чином буде забезпечений додатковий рівень захисту. Необхідність пам'ятати багато паролів становить проблему для користувачів, вважають в Google. Однак коли за неї планує взятися така велика компанія, її можуть нарешті подолати, підкреслює Wired.
     
     
      Важливо також зазначити, що фізичні засоби захисту допомагають позбавитися такого роду шахрайства, як фішинг, коли зловмисники змушують користувача ввести в Інтернеті пароль та інші персональні дані обманним шляхом.
     
     
      "Багато пробували щось подібне, проте жодна компанія не досягла істотного прогресу в цьому плані на споживчому ринку, - йдеться в статті. - Поки наша власна ініціатива не набуде належного масштабу, вона залишиться на рівні такого ж пробного проекту. Тому ми хочемо якомога швидше спробувати новий підхід і на інших веб-сайтах".

 

 

 

 

 

 

Поділитись новиною:

22 Січня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте