Новини | без цензури!

1/3

Скоро лютий: місяць, який обікрав імператор Октавіан Авґуст

Уже за кілька днів почнеться найкоротший місяць року, пишуть Контракти. Не просто найкоротший, а ще й найгірший. Чому?

 

Бо це місяць з «дурною» репутацією. У дохристиянські часи саме лютий був місяцем кінця року, це вже після реформи календаря він став місяцем номер два, а був – дванадцятим. Ось як його називали в Україні: крутень, зимобор, криводоріг, казибрід, межень. Межень, бо межа між зимою й весною, між холодом і теплом, смертю й життям, кінцем і початком. Найкоротший місяць, лютий має всього 28 днів. Нестабільний місяць, бо під час високосного року днів у ньому стає 29.

 

Мало хто знає, що в лютого просто забрали, вкрали один день – і зробив це римський імператор Октавіан Авґуст. Справа в тому, що Юлій Цезар у свою честь назвав сьомий місяць року, який в українській мові функціонує як липень (латинська ж назва – Iulius), пізніше цей крок повторив римський сенат, який хотів прославити тогочасного імператора Октавіана Авґуста. – і зробив це, назвавши восьмий місяць року «Augustus» (українською – серпень). Але серпень у той час мав тільки 30 днів, а липень – 31. Такого приниження Октавіан Авґуст стерпіти не міг, тому й забрав один день у іншого місяця й приклеїв серпню. Забрав у найгіршого місяця, «бідного родича» - лютого, звісно.

 

Але я не тільки про це хотів сказати. Лютий – місяць сузір’я Риб. Мабуть, тому в ньому так і почуваєшся, немов всередині тебе залягла велика холодна риба, яка раз у раз ворушить плавниками. Окрім цього, лютий – останній місяць зими, тобто місяць, коли запаси тепла, світла, вітамінів вичерпуються, коли організм і справді перебуває «на межі», очікуючи початку нового річного циклу тепла. Людина настільки на межі, вже так втомилася від снігів, темряви й холоду, що починаються психічні зміни. Зараз би сказали – виснаження, стрес, депресія. Борис Пастернак про цей стан писав:

 

Цей лютий! Час для сліз і віршів,

Що не стихають ні на мить,

Коли гримить, гуркоче хвища

Й весною чорною горить.

(переклад з російської Миколи Рябчука)

 

Але є й інший приклад – не такий романтичний і слізний, але більш правдивий. Та що там правдивий – пророчий. Подвійно пророчий. Видатний (пишу тут «видатний» не як кліше і не як комплімент, а як захоплене визнання) український поет Євген Маланюк, який більше частину свого життя прожив у вимушеній еміграції у Варшаві, Празі й Нью-Йорку. Маланюк знав свою смерть у лице, писав про неї. Ще 1939 році у вірші з циклу «Її нема» поет  писав про «серце, помилившись в ритмі», в імлистий день «в лютім», «спізниться непотрібний лікар», «Ви будете далеко». 25 років потому – 1964 року – наприкінці лютого він напише:

 

«Лютий місяцю, справді – лютий.

Зачаївся, пантруєш і ждеш:

Хай-но нерви завузлить до скрути,

Хай-но серце доб’ється до меж»

 

Через чотири роки  після написання цих рядків  Євген Маланюк помер самотнім у своєму нью-йоркському помешканні. Причина смерті – серцевий напад. Дата смерті – 16 лютого.

 
 
 
 

Поділитись новиною:

28 Січня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Контракти

Коментарі

Luis |

15:01 28 Березня, 2022

 

 

(0)

Моє свідчення про те, як я став членом Ілюмінатів. Я хочу повідомити людям, які хочуть приєднатися до великих Ілюмінатів, знати, як великий член Ілюмінатів допоміг мені. Його звати лорд Фелікс Морган. Допомагає мені повернути своє життя зі стадії смерті. Виписаний приблизно через 5 років і півроку. Після зради стількох членів Ілюмінатів. Протягом багатьох років я був безнадійним і фінансово на підлозі. Але одного разу під час серфінгу в Інтернеті я натрапив на пост члена Великого Ілюмінатів, лорда Фелікса Моргана, і сказав, що якщо ти є членом Великих Ілюмінатів, ти можеш бути відомим, багатим і успішним у житті. Я негайно зв’язався з ним і пояснив йому все, і він порекомендував мене і допоміг, і я заплатив за форму реєстрації членства, яка використовувалася для мене ініціації, і я був посвячений у великий новий світовий порядок Ілюмінатів. Після цього вони дали мені всі рекомендації та сказали, що після ініціації всі нові учасники будуть винагороджені сумою 1 000 000 доларів США готівкою. За допомогою лорда Фелікса Моргана. Я був повністю посвячений як повноправний член Ілюмінатів. Якщо ви раніше зазнавали невдач із шахраями або шукаєте когось, хто допоможе вам приєднатися, я пораджу вам спробувати лорда Моргана. Це ваш найкращий шанс стати тим, ким ви хочете у своєму майбутньому житті. Зв'яжіться з ним електронною поштою: Illuminatiofficial565@gmail.com або WhatsApp +2348056051569

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
21 Лютого, 2022
(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020