Новини | без цензури!

1/3

Азарова просять врятувати унікальну бібліотеку, визнану нацнадбанням, від Табачника

Унікальні бібліотечні фонди Львівського нацуніверситету опинилися під загрозою втрати.

 

Голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, народний депутат з фракції «Батьківщина» Лілія Гриневич звернулася до прем’єр-міністра Миколи Азарова з вимогою зясувати ситуацію з бібліотекою Львівського національного університету імені Івана Франка. 

 

За словами голови профільного парламентського комітету, робота цієї установи опинилась під загрозою, більш ніж 50 її працівників мають бути звільнені, а унікальні фонди бібліотеки можуть зазнати безвідновних втрат.

 

«До такої ситуації найдавнішу українську книгозбірню довели дії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту», - заявила Л.Гриневич. Депутат зазначила, що восени минулого року МОНмолодьспорту видало наказ № 1058 «Про затвердження типової структури та Типових штатних нормативів бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації»: «Він не враховує кількість та унікальність фондів книгозбірень університетської бібліотеки. Нормативи штатного розпису, які визначили міністерські чиновники, є неефективними, розрахованими ще у 70-х роках минулого століття».

 

За словами Л.Гриневич, цей наказ міністерства передбачає скорочення штату бібліотеки більш ніж на 50 ставок, змінює організаційну структуру бібліотеки, не дає їй ефективно, надійно зберігати книги та розвиватися бібліотечній справі.

 

«Крім того, наказ суперечить іншим міністерським документам, згідно з якими мають створюватися електронні ресурси та реставраційні центри у бібліотеках вузів. Тільки хто ж цим має займатися, якщо усіх скоротити?», - зауважила депутат.

 

«Спроба дирекції бібліотеки обґрунтувати відміну наказу не знайшла підтримки та розуміння в міністерстві. Тому ми вимушені звертатися до прем’єр-міністра та вимагати розібратися у цій ситуації. Ставити під загрозу втрати бібліотечні фонди та позбавляти людей роботи – це антидержавницька позиція», - наголосила Л.Гриневич.

 

Джерело: Експрес

 

 

Поділитись новиною:

29 Січня, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Експрес

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте