Новини | без цензури!

1/3

Голови трьох обласних рад вимагають від центральної влади дати оцінку українофобським і провокативним діям вінницької міської влади

Голови Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської обласних рад свободівці Олексій Кайда, Олег Панькевич, Олександр Сич вимагають від Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Генеральної прокуратури дати належну правову і моральну оцінку українофобським і провокаційним діям вінницької міської влади на чолі із В. Гройсманом вжити відповідних заходів для виконання вінницькою міською та обласною владою рішень, які передбачають спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку у Вінниці на Театральній площі.

 Про це йдеться у зверненні голів трьох обласних рад до керівництва держави з приводу ситуації навколо пам'ятника Тарасові Шевченку у Вінниці.

 

Подаємо повний текст звернення:

"У зв'язку з наближенням 200-річчя від дня народження генія і духовного провідника Української нації Тараса Шевченка, яке Україна святкуватиме 2014 року, ми, керівники українських представницьких органів самоврядування – Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської обласних рад, висловлюємо свою стурбованість ситуацією, що склалася у м. Вінниця навколо проблеми спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку. Між патріотичними силами і громадськістю Вінниччини з одного боку та міською владою з іншого загострюється громадянський конфлікт.

Причинами цього стали нещодавні дії вінницької міської влади на чолі з міським головою В. Гройсманом, які перешкоджають спорудженню пам'ятника Т. Шевченку у центрі Вінниці, на Театральній площі. Зокрема Вінницький міський виконавчий комітет ухвалив рішення №223 від 02 лютого 2012 року "Про підсумки вивчення громадської думки щодо визначення місця спорудження пам'ятника Т.Г.Шевченку у м. Вінниці", в якому пропонується змінити місце для спорудження пам'ятника, що суперечить попереднім рішенням вінницької міської та обласної влади, в яких передбачалось встановлення пам'ятника Великому Кобзареві в центрі міста, на Театральній площі.

1_400_02

 

Місця для спорудження пам'ятника Т. Шевченку та проведення публічних заходів національно-культурного спрямування, які запропонувала вінницька міська влада, є територією масових поховань українців, загиблих у Вінниці в часи політичних репресій 30-х – 40-х рр. ХХ ст., що є документально зафіксованим історичним фактом. Пропозиції спорудити пам'ятник на кістках подолян є не тільки неповагою до Тараса Шевченка, а й цинічним знущанням над національною пам'яттю, що в свою чергу, принижує національну честь та гідність українців. Указані дії вінницької міської влади не можуть залишити байдужими усю національно-свідому громадськість України і повинні отримати загальний осуд, тому ми цілком поділяємо справедливе обурення вінничан намаганнями влади поставити пам'ятник найбільшому українському світочу на могилах наших дідів та прадідів.

Викликає подив інертна позиція керівництва Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради, які мали би забезпечити виконання попередніх рішень органів влади та волі громади щодо спорудження пам'ятника Т. Шевченку у центрі Вінниці, на площі Театральній, з метою унеможливити подальшу напругу в суспільстві. Мовчазне потурання антиукраїнським діям міської влади на чолі із В. Гройсманом лише поглиблює спровокований конфлікт.

.jpg_400_09

Звертаємо Вашу увагу на те, що громадськість Вінниччини протягом двадцяти років домагається встановлення пам'ятника Т. Шевченку в обласному центрі. Ми також виявляємо солідарність із боротьбою вінничан за святу українську справу. Ініціативу вінницької громади підтримали родина Тараса Шевченка, громадські ради при Вінницькій обласній раді та облдержадміністрації, визначні діячі мистецтва та науки, молодь, інтелігенція Вінниччини. Тисячі вінничан поставили свої підписи в підтримку спорудження пам'ятника Т. Шевченку на Театральній площі. Однак думка громади, десятки звернень українських громадських, всеукраїнських і міжнародних організацій, ухвали і резолюції громадських віч були проігноровані міською владою.

Проблема спорудження пам'ятника Т. Шевченку у Вінниці набула не тільки всеукраїнського розголосу, а й міжнародного резонансу. Варто зазначити, що із відповідними зверненнями до керівництва держави і вінницьких державних органів влади зверталися Світовий Конгрес Українців та Українська Всесвітня Координаційна Рада з вимогою забезпечити встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку саме там, де вирішила місцева громадськість, на Театральній площі, а не на місці масових поховань жертв большевицького терору.

У зв'язку із цим вимагаємо дати належну правову і моральну оцінку українофобським і провокаційним діям вінницької міської влади на чолі із В. Гройсманом, які не тільки загальмували процес спорудження пам'ятника у Вінниці на невизначений час, а й створюють умови для громадянського і міжнаціонального протистояння, розпалюють міжнаціональну ворожнечу, що може мати наслідком неконтрольований розвиток подій. Просимо вжити відповідних заходів для виконання вінницькою міською та обласною владою рішень, які передбачають спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку у Вінниці на Театральній площі до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря".

Слава Україні!

 

 

Поділитись новиною:

12 Квітня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Прес-служба ВО «Свобода»

Коментарі

Ім′я не вказано |

16:39 12 Квітня, 2012

 

 

(0)

свободовцы решили поднять себе рейтинг за счет самого рейтингового мера?

Ім′я не вказано |

16:39 12 Квітня, 2012

 

 

(+4)

Який рейтинг? місто в боргах! а вони сквериками людям очі замилюють!!!

Ім′я не вказано |

16:40 12 Квітня, 2012

 

 

(+6)

Гройсману - недовіру!!!

Героям Слава! |

16:40 12 Квітня, 2012

 

 

(0)

Треба познайомити його з монікою лівінськи і добитись імпічменту

винничанин(коренной) |

16:41 12 Квітня, 2012

 

 

(-7)

очередная бредятина свидомитов

Ім′я не вказано |

16:52 12 Квітня, 2012

 

 

(-3)

от реально,,, какая разница то а? дал бы поставить памятник и все

Ім′я не вказано |

16:55 12 Квітня, 2012

 

 

(+5)

там место выкуплено для шалома алейхема

украинофоб |

16:57 12 Квітня, 2012

 

 

(-4)

свободовцы!!!!!!!!!!! облейтесь краской и поцепите на себя вывески иш куда замахнулись недоросли еще

Петро |

17:00 12 Квітня, 2012

 

 

(+9)

Спільними зусиллями громади та українських політичних сил вінниччани змусять владу встановити пам`ятник Т.Шевченку на площі Театральній.

Ім′я не вказано |

17:04 12 Квітня, 2012

 

 

(-2)

а якщо не змусять от не хоче ЦАР і хоч розітнись які подальші дії..знову 10 чоловік під мерією

Ім′я не вказано |

17:28 12 Квітня, 2012

 

 

(+5)

потрібно щось робити! гуртуватись навколо національної ідеї!

Ім′я не вказано |

21:39 12 Квітня, 2012

 

 

(0)

цікаво, як Голова Тернопільської обласної ради свободівець Олексій Кайда міг підписати цю заяву, коли він з 9 квітня вже перебуває в Чикаго і збирає $$$$ на вибори до ВР. Пишіть ПРАВДУ, панове СВОБОДІВЦІ!!!!!, хоча тема актуальна.

Володимир |

13:38 13 Квітня, 2012

 

 

(+1)

І Олексій Кайда, і Олег Панькевич, і Олександр Сич підписали заяву. В цьому немає жодного сумніву. Він міг її спокійно підписати 8 квітня.

Ім′я не вказано |

22:11 12 Квітня, 2012

 

 

(+1)

факсимиле поставили

Ім′я не вказано |

22:38 12 Квітня, 2012

 

 

(-1)

Он поставит там памятник геям а открывать приедет к гройсману сам Ляшко они друзя .в Киеве встречаются всегда это не есть секрет .

Ім |

06:29 18 Січня, 2014

 

 

(+3)

Т.Г.Шевченко був борцем і вмсміював жидів.Як тепер може мер встановити йому пам"ятник???

Патриот Украины |

20:52 21 Січня, 2014

 

 

(-1)

С какого перепугу три западные области Украины вмешиваются дела чужого для них города !

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(2)
21 Лютого, 2022